Автор Тема: Распоред на штрафови на бандажи (PCD, ET, C/Bore)  (Прочитано 3525 пати)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9895
Распоред на штрафови на бандажи (PCD, ET, C/Bore)
« на: Декември 06, 2010, 14:38:46 pm »


За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19615
Одг: Распоред на штрафови на бандажи (PCD, ET, C/Bore)
« Одговори #1 на: Декември 11, 2010, 04:07:34 am »
Колку е тазе листава? Кај Lancer MY2008 па наваму, PCD е 5х114,3, за другите параметри не знам... Рака на срце C/Bore не знам ни што е :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9895
Одг: Распоред на штрафови на бандажи (PCD, ET, C/Bore)
« Одговори #2 на: Декември 11, 2010, 12:48:04 pm »
Листава мислам дека е од пред 2 години, или така нешто... Слободно дополнувајте, оваа е најкомплетна што ја најдов, иако постара.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен vili

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 114
Одг: Распоред на штрафови на бандажи (PCD, ET, C/Bore)
« Одговори #3 на: Декември 20, 2010, 22:57:28 pm »
C/Bore треба да биде Centar bore или дијаметар на централна/средишна дупка на бандашот.

Листава не е баш тазе ама не е проблем ќе ја дополниме.

На пр. нема 207,308, 407, голф 5 и 6 што би му дошло некаде е опфатено до 2004/2005.

Имам книжуле со вакви податоци до 2010 со некои ситни фалинки ама немам скенер.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12153
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Распоред на штрафови на бандажи (PCD, ET, C/Bore)
« Одговори #4 на: Декември 20, 2010, 22:58:39 pm »

Имам книжуле со вакви податоци до 2010 со некои ситни фалинки ама немам скенер.
Ama imas digitalen aparat neli ;)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен vili

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 114
Одг: Распоред на штрафови на бандажи (PCD, ET, C/Bore)
« Одговори #5 на: Декември 20, 2010, 23:21:36 pm »
Е да ама на кој да му текне

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4796
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Распоред на штрафови на бандажи (PCD, ET, C/Bore)
« Одговори #6 на: Јануари 15, 2011, 14:14:02 pm »
Колку е тазе листава? Кај Lancer MY2008 па наваму, PCD е 5х114,3, за другите параметри не знам... Рака на срце C/Bore не знам ни што е :)

Kazi mi imase problem da najdes felni za Lancerot.
I pisi te molam kade ima od nashive dimenzii, i ako znaesh dimenziite so koi drugi firmi na koli e ista.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!