Автор Тема: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби  (Прочитано 385128 пати)

Отсутен JDM4LIFE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 182
Од причина што не најдов општа тема за фелните(бандажите) ја отварам оваа за слободна дискусија, постирање слики, прашања ,искуства итн.
Бујрум
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25354
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk


Једва чекам Банзаи да ги врати на Интеграта.. Па да го манијачам низ град. Убедљиво најдобар бандаж икада.

« Последно менување: Март 02, 2011, 18:11:26 pm zeroSignal »

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9435
Кога сме кај желбите, еве ја најголемата  ;D
Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7891
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk

јас ја земав колата со вакв бандажиUploaded with ImageShack.us


А ги земав овие кога ги зимав зимските гуми. Врска немам шо вера се....дали се некој шит или сл...?Uploaded with ImageShack.us


Отсутен JDM4LIFE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 182
Морам да се согласам со zeroSignal.
Дефинитивно е еден од моите омилени дизајни.


Но ќе додадам и уште некои за уживање:За почеток доволно.

Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Присутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 676
« Последно менување: Декември 24, 2011, 00:15:22 am Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Присутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 676
« Последно менување: Април 29, 2011, 14:01:19 pm Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4973
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Ajde pomagajte sto mislite e najdobro za mojot Lancer, zdravje koga ke idam u Turcija na trka ke zemam pa treba da se odlucam sto sakam neli?
Dimenzija 17ki so letni gumi, najverojatno 215/45ili50/ 17 na hanckook v12, a da i moraat da bide 2 tone, crni so srebreno se razbiirame mislam.

Mislam deka so poveke kraci i sithi najdobro ke stoi.
Nesto slicno kako na Godzilata bela so zaden spojler sto posledna slika pogore.

Vie sto mislite ajde pukajte predlozi.

Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен JDM4LIFE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 182
Ajde pomagajte sto mislite e najdobro za mojot Lancer, zdravje koga ke idam u Turcija na trka ke zemam pa treba da se odlucam sto sakam neli?
Dimenzija 17ki so letni gumi, najverojatno 215/45ili50/ 17 na hanckook v12, a da i moraat da bide 2 tone, crni so srebreno se razbiirame mislam.

Mislam deka so poveke kraci i sithi najdobro ke stoi.
Nesto slicno kako na Godzilata bela so zaden spojler sto posledna slika pogore.

Vie sto mislite ajde pukajte predlozi.Еве соред мене што би изгледало најдобро на црна кола.


Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9435
Еве за твојот lancer, според мене  8) :

Volk Racing ce28nИли фабричките за ево 9, bbs se


Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4973
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Ajde pomagajte sto mislite e najdobro za mojot Lancer, zdravje koga ke idam u Turcija na trka ke zemam pa treba da se odlucam sto sakam neli?
Dimenzija 17ki so letni gumi, najverojatno 215/45ili50/ 17 na hanckook v12, a da i moraat da bide 2 tone, crni so srebreno se razbiirame mislam.

Mislam deka so poveke kraci i sithi najdobro ke stoi.
Nesto slicno kako na Godzilata bela so zaden spojler sto posledna slika pogore.

Vie sto mislite ajde pukajte predlozi.Еве соред мене што би изгледало најдобро на црна кола.Sto brend se ovie, ne mozam od slikava bas da vidam.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9435
volk c28n

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4973
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Еве за твојот lancer, според мене  8) :

Volk Racing ce28n

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Или фабричките за ево 9, bbs se

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Xm... interesno ovie prvite na slikata
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен NeVeNR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 975
Освен Rays (кои многу ми се свиѓаат ама не стојат на секоја кола) ја би ги додал и Advan (според мене најубавите).и
bbs

Зини да ти кажу.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4973
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Auuuu, da ovie vtorive na M kata se epten dzverski.
Sigurno kaj nas gi nema.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!