Автор Тема: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?  (Прочитано 249142 пати)

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3258
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3075 на: Март 13, 2019, 16:53:36 pm »
 Лајњо а?
Јас со 160 цепев,мислев гумите ми се за балансирање 😎

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17629
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3076 на: Март 13, 2019, 17:46:11 pm »
Што чекаат у Бутелон не ми е јасно. Па пичка му материна 1км нема улицата...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46868
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3077 на: Март 13, 2019, 18:28:21 pm »
Што чекаат у Бутелон не ми е јасно. Па пичка му материна 1км нема улицата...
Непознато е тоа на јавноста. Пола година клучна улица е тотално уништена. Среќа преку обиколница е пристаплив тој дел. Ем си повозуваш на раат малку на неа.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Dodo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2384
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3078 на: Март 13, 2019, 20:19:30 pm »
Како по новиот автопат што го пуштаат пола година комуњарчињата? :D
Глејте колку дрма камерата цел автопат, на 09:59, на 11:00 и 13:30 спојките на мостот и уште миљон други кршовини.


Кинеска камера без стабилизација, на мраз да ја пуштиш да лизга ке тресе. :)

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4075
 • Passat B8
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3079 на: Март 13, 2019, 20:20:46 pm »
nasle glup narod i dupcat... butelcani da se soberat pred opstina&grad SK da gi blokiraat dodeka ne dobijat resenie na problemot da vidis kako ke go resat... vakaa vozi miskoo
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4973
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3080 на: Март 13, 2019, 21:58:15 pm »
Koj smee protiv ovaa vlast da se pobuni, ima za vozvrat licen identitet da ti smenat :D
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1198
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3081 на: Март 14, 2019, 09:18:22 am »
Таа не ја направиле во Бутел 1, а фатиле во Бутел 2 да ја обновуваат Христијан Тодоровски Карпош која што можеше да почека и беше функциониална, катастрофа се невидена од град Скопје.

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1081
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3082 на: Март 14, 2019, 22:54:01 pm »
делницата кај штип е ок ја пробав со 130, само на две места има лошо подигнати скокалници ;D

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2131
 • Шалабајзер
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3083 на: Март 15, 2019, 00:43:33 am »
Кога најавија дека ќе го пуштаат Миладиновци-Штип ?
No turbo, no fun :)

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6498
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3084 на: Март 15, 2019, 00:52:06 am »
Кога најавија дека ќе го пуштаат Миладиновци-Штип ?
Секој ден го пуштаат последните шест месеци.

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1736
 • Veritas Vos Liberabit
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17629
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3086 на: Март 15, 2019, 03:42:51 am »
делницата кај штип е ок ја пробав со 130, само на две места има лошо подигнати скокалници ;D

Највише од такт ме вадат скокалници. Треба да се означат со знак. Ете ќе се најде некој ко @Mikius кој беснее на автопат и може да полета на такви места..

:D

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3819
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3087 на: Март 15, 2019, 07:43:48 am »
Ако сум со Пајперот ;D

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7518
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3088 на: Март 24, 2019, 20:38:30 pm »
Од вчера мостот на Вардар на патниот правец Неготино - С. Пепелиште накај Штип, е официјално затворен.
Алтернатива е да се одврти кога ќе слезеш од воениот полигон во С. Пепелиште, десно преку воениот полигон Криволак (до тука е земјен тампониран пат со голем процент на кршен камен, каде гумите се прават партали), па преку С. Криволак накај Неготино.

Вишокот во километри за ова одвртување е 11км.
Не ги игнорирајте оскудните знаци и не се упатувајте накај мостот!

Мостот од неофицијални информации, ќе биде затворен до Декември 2020г. Праксата кај нас на почитување на роковите може да значи и плус 2 или 5 години.
Катастрофален хендикеп!

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1255
 • Велешанче
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3089 на: Април 21, 2019, 12:55:35 pm »
Дечки дозволен е сообраќајот низ галичица во овој период од годината ?
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E