Автор Тема: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?  (Прочитано 196418 пати)

Присутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2010
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3075 на: Март 13, 2019, 16:53:36 pm »
 Лајњо а?
Јас со 160 цепев,мислев гумите ми се за балансирање 😎

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17317
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3076 на: Март 13, 2019, 17:46:11 pm »
Што чекаат у Бутелон не ми е јасно. Па пичка му материна 1км нема улицата...

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44116
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3077 на: Март 13, 2019, 18:28:21 pm »
Што чекаат у Бутелон не ми е јасно. Па пичка му материна 1км нема улицата...
Непознато е тоа на јавноста. Пола година клучна улица е тотално уништена. Среќа преку обиколница е пристаплив тој дел. Ем си повозуваш на раат малку на неа.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Dodo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2268
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3078 на: Март 13, 2019, 20:19:30 pm »
Како по новиот автопат што го пуштаат пола година комуњарчињата? :D
Глејте колку дрма камерата цел автопат, на 09:59, на 11:00 и 13:30 спојките на мостот и уште миљон други кршовини.


Кинеска камера без стабилизација, на мраз да ја пуштиш да лизга ке тресе. :)

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3801
 • Passat B8
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3079 на: Март 13, 2019, 20:20:46 pm »
nasle glup narod i dupcat... butelcani da se soberat pred opstina&grad SK da gi blokiraat dodeka ne dobijat resenie na problemot da vidis kako ke go resat... vakaa vozi miskoo
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Присутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4682
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3080 на: Март 13, 2019, 21:58:15 pm »
Koj smee protiv ovaa vlast da se pobuni, ima za vozvrat licen identitet da ti smenat :D
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен t0m1cA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 737
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3081 на: Март 14, 2019, 09:18:22 am »
Таа не ја направиле во Бутел 1, а фатиле во Бутел 2 да ја обновуваат Христијан Тодоровски Карпош која што можеше да почека и беше функциониална, катастрофа се невидена од град Скопје.
Секогаш може, побрзо, подобро, појако...

Отсутен Ѓорѓи

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 974
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3082 на: Март 14, 2019, 22:54:01 pm »
делницата кај штип е ок ја пробав со 130, само на две места има лошо подигнати скокалници ;D

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2037
 • Шалабајзер
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3083 на: Март 15, 2019, 00:43:33 am »
Кога најавија дека ќе го пуштаат Миладиновци-Штип ?
No turbo, no fun :)

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6251
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3084 на: Март 15, 2019, 00:52:06 am »
Кога најавија дека ќе го пуштаат Миладиновци-Штип ?
Секој ден го пуштаат последните шест месеци.

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1683
 • Veritas Vos Liberabit
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17317
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3086 на: Март 15, 2019, 03:42:51 am »
делницата кај штип е ок ја пробав со 130, само на две места има лошо подигнати скокалници ;D

Највише од такт ме вадат скокалници. Треба да се означат со знак. Ете ќе се најде некој ко @Mikius кој беснее на автопат и може да полета на такви места..

:D

Присутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1716
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3087 на: Март 15, 2019, 07:43:48 am »
Ако сум со Пајперот ;D