Автор Тема: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?  (Прочитано 240539 пати)

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2134
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3345 на: Декември 26, 2019, 12:46:43 pm »
Низ Лондон на секој семафор има тастер, притискаш и ти покажува please wait, после 10-20 секунди светнува зелено за пешаци.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3993
 • Passat B8
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3346 на: Декември 26, 2019, 13:03:02 pm »
Малку олеснето помнување за возилата, а малку отежнато за пешаци и зголемен број на претрчувања. Сепак иновативно решение како за 2020та година. (Наместо PIR сензор од 5$ за детекција на присуство кој не е расиплив и нема потреба да се притиска и да се крши, стаиле копче) :) :) :) :)

О неписмнех.
da da takoj e... bez kopce :D

sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31093
 • Таков е животот... јебига
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3347 на: Декември 26, 2019, 18:34:56 pm »
Заборавиле да напишат: „Не крши пизда ти материна“.

Му давам 4-5 дена на тастеров пред да го снема.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3993
 • Passat B8
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3348 на: Декември 26, 2019, 22:51:55 pm »
hmm na Okta i teknalo, go donirala ... kako blagodarnost ke mora nekolku rezervari kaj niv da punam...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31093
 • Таков е животот... јебига
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3349 на: Декември 26, 2019, 23:18:05 pm »
hmm na Okta i teknalo, go donirala ... kako blagodarnost ke mora nekolku rezervari kaj niv da punam...

Да, пошто е потребно донација за некој да тури прекидач.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3990
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3350 на: Декември 27, 2019, 01:32:37 am »
hmm na Okta i teknalo, go donirala ... kako blagodarnost ke mora nekolku rezervari kaj niv da punam...

Да, пошто е потребно донација за некој да тури прекидач.
Епа се потроши градот за расвета новогодишна и за Мерлин....

Еве уште чекаме да го вратат тастерот американците на Илинденска....

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1061
 • Жгл' б гл'б
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3351 на: Декември 27, 2019, 01:34:34 am »
Јас најискрено се надевам дека во Ново Лисиче нема фанови на Davie504

Печу кобасици у три.
Ако понесеш нешто од дома
Моеш да доеш и ти.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46049
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3352 на: Декември 27, 2019, 04:10:00 am »
Slappers.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37157
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3353 на: Јануари 23, 2020, 21:44:23 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7480
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3354 на: Февруари 14, 2020, 18:49:43 pm »
Некој да извести како е на Плетвар?

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6915
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3355 на: Февруари 18, 2020, 02:19:09 am »
Да ви напоменам дека на патниот правец Паланка-Куманово има бајаги длабока дупка, која е мала, таман колку тркалото да пропадне.

Ептен близу до средната линија е, и е некаде 2-3 km по спуштање од исклучувањето за накај Пелинце.

Ако идете накај Етно Село или Визиана, отварајте очи на враќање, зашто ако ја погодите, иде гума и бандаж 100%. Проблемот е што е мала, тешко се воочува навечер, а е поприлично длабока.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2884
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3356 на: Февруари 18, 2020, 10:11:29 am »
Да ви напоменам дека на патниот правец Паланка-Куманово има бајаги длабока дупка, која е мала, таман колку тркалото да пропадне.

Ептен близу до средната линија е, и е некаде 2-3 km по спуштање од исклучувањето за накај Пелинце.

Ако идете накај Етно Село или Визиана, отварајте очи на враќање, зашто ако ја погодите, иде гума и бандаж 100%. Проблемот е што е мала, тешко се воочува навечер, а е поприлично длабока.
Да беше само 1 дупка на тој пат, добро ќе беше.