Автор Тема: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?  (Прочитано 258806 пати)

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1765
 • Жгл' б гл'б
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3330 на: Ноември 13, 2019, 00:30:06 am »
Природно си е природно, сине... овај, Симе :)))
Ежо Магаро Венти Лаатор КозИ

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3331 на: Декември 19, 2019, 04:44:47 am »
Мост Обединети Нации према Центар, калапи асвалт излагаат. Внимателно..

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38405
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3332 на: Декември 23, 2019, 14:58:38 pm »
Мост Обединети Нации према Центар, калапи асвалт излагаат. Внимателно..


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25598
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3333 на: Декември 23, 2019, 15:10:07 pm »
Пред 3-4 дена исто фрлија неколку лопати, истиот ден се искорна.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4191
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3334 на: Декември 23, 2019, 15:18:01 pm »
Кога се фрлаат лопати мора да се пресече и некоја лента за долговечност ;D

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4114
 • Passat B8
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3335 на: Декември 23, 2019, 18:51:37 pm »
sve ta dolu vo vardar :D imaat problem so podlogata za asfalt ne so asfaltoot :D pd supljo vo raznoo kipaat :P
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1765
 • Жгл' б гл'б
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3336 на: Декември 23, 2019, 18:55:16 pm »
Мост Обединети Нации према Центар, калапи асвалт излагаат. Внимателно..

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Каде се деветте инжинери и шеснаесет менаџери околу него?
Ежо Магаро Венти Лаатор КозИ

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3269
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3337 на: Декември 23, 2019, 19:16:43 pm »
Влае према Центар во десна лента залепен до ивичњак, а обратен смер во лева лента и пак до ивичњак.Секако со 20-25km/h, додека се помине мостот.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31449
 • Таков е животот... јебига
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3338 на: Декември 23, 2019, 20:33:37 pm »
sve ta dolu vo vardar :D imaat problem so podlogata za asfalt ne so asfaltoot :D pd supljo vo raznoo kipaat :P

Дај бе прекини чоек аман више ;D

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4525
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3339 на: Декември 23, 2019, 23:15:44 pm »
sve ta dolu vo vardar :D imaat problem so podlogata za asfalt ne so asfaltoot :D pd supljo vo raznoo kipaat

Дај бе прекини чоек аман више ;D

Не дупит ли намерно, али од Австралија е?

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4584
 • хаУс мајстор
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3340 на: Декември 24, 2019, 00:12:20 am »
Со 80км/ч не се осеќаат.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4114
 • Passat B8
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3341 на: Декември 26, 2019, 12:13:39 pm »
falaa K novata era zapocna so g nacalnikoo i im tekna da staat butoni za pominuvanje na pesacki da ne stojme na semafor ko ludii
gospod e edinstven i semoken se smiluvaa...

sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4525
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3342 на: Декември 26, 2019, 12:26:25 pm »
Амин

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47404
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3343 на: Декември 26, 2019, 12:37:18 pm »
Малку олеснето помнување за возилата, а малку отежнато за пешаци и зголемен број на претрчувања. Сепак иновативно решение како за 2020та година. (Наместо PIR сензор од 5$ за детекција на присуство кој не е расиплив и нема потреба да се притиска и да се крши, стаиле копче) :) :) :) :)

О неписмнех.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16141
 • Keep it 100
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3344 на: Декември 26, 2019, 12:41:40 pm »
Наместо PIR сензор од 5$ за детекција на присуство

Многу футуристички размислуваш