Автор Тема: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?  (Прочитано 249819 пати)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3844
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3255 на: Јуни 21, 2019, 14:37:04 pm »
Италија :)


Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4497
 • French diamond
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3256 на: Јуни 26, 2019, 21:33:03 pm »
600 километри денес по македонските патишта, Битола - Кочани - Велес -  Радовиш - Штип - Битола....не беше баш пријатно, ни за мене, а претпоставувам ни за реното. Барем за патарини платив само 180 денари.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7770
 • Пичлеме
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3257 на: Јуни 26, 2019, 22:16:58 pm »
Јас денес околу 400 поминав, ама најмногу мамата на предницата и ја ебав на Партизанска кај што се става нов слој асфалт (преминвав од Париска кон Бледски Договор)... шо сум стопирал у вторник ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38137
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3258 на: Јуни 26, 2019, 22:41:38 pm »
шо сум стопирал у вторник ;D


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3259 на: Јуни 26, 2019, 22:53:37 pm »
Вторник е еееј
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен howitz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2257
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3260 на: Јули 02, 2019, 08:02:03 am »
Новиот автопат накај Штип после обилен дожд.


За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1591
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3261 на: Јули 02, 2019, 08:20:12 am »
Многу луѓе што барем малку се разбираат од оваа проблематика регираа баш на ова, сливниците биле катастофални. Мислев бладаат ама изгледа у право биле.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46925
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3262 на: Јули 02, 2019, 08:28:08 am »
На сликава нема сливници.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4076
 • Passat B8
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3263 на: Јули 02, 2019, 08:58:10 am »
se pravbeno najstrucno kako uste da se ukradat pari za ova ona drugoto... jbgaa gladni kucinja
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3080
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3264 на: Јули 02, 2019, 12:28:56 pm »
Нема фрка, ќе се отвори нов тендер и од поново цел автопат...иначе Стајковци...ќе се дават луѓе ако заврне малце повеќе.


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16092
 • Keep it 100
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3265 на: Јули 02, 2019, 13:28:33 pm »
Сега треба тендер за вакви да земат:

https://www.reddit.com/r/specializedtools/comments/c7vr3j/chinese_street_sweeper_looks_safe/

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6498
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3266 на: Јули 03, 2019, 20:29:25 pm »
Две години го одлагаа автопатот заради овакви работи, гледам ги средиле кУмуЊарАтА.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31361
 • Таков е животот... јебига
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3267 на: Јули 03, 2019, 20:34:46 pm »
Многу јасно, едноставно, ефтино и ефикасно. АМа тоа во Кина, во Македонија Заев.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17629
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3268 на: Јули 04, 2019, 22:57:04 pm »
Комуњар, тури го у канцеларија и мисли дека тоа е крај на светот. Сливници, што е тоа..

Него денес сефте возев према Софија виа Крива Паланка. Ка та стро фа, со најблискиот главен град на земја од ЕУ сме поврзани со пат хорор, граничен премин шта да ти причам, поише ќе не ценееа да го направеа патот него ли што го продадоа Гоцета...

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3173
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3269 на: Јули 05, 2019, 07:44:54 am »
Не мора да биди ЕУ, истото е со Меџитлија, Ќафасан, Стење, се познава кога ќе излезиш од Македонија.