Автор Тема: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?  (Прочитано 249812 пати)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3173
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3225 на: Јуни 07, 2019, 14:25:05 pm »
Власта и да се смени, цените на патарините исти ќе бидат. Можиме само повеќе да плаќаме јавни патишта со нова власт, како што беше случајот со дизелот.

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1528
 • Жгл' б гл'б
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3226 на: Јуни 07, 2019, 15:01:05 pm »
Ааа, без факинг молим! Село моје лепше је од Лондона! :D
Уље пијам, ем ракиииии-ја

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4076
 • Passat B8
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3227 на: Јуни 09, 2019, 10:33:36 am »
https://www.24.mk/details/31-godishen-veleshanec-zagina-vo-soobrakjajna-nesrekja-na-avtopatot-miladinovci-shtip?fbclid=IwAR1bKNN4O6yNtolK3YZXOp2btygonSoCpXAzve5A-IGgl4E9za_Tfm7G17s

31 годишен велешанец  загина во сообраќајна несреќа на автопатот Миладиновци - Штип. Според очевидците велешанецот на мотор возел во спротивен правец на автопатот и директно во близина на селото Криви дол се судрил со мерцедес  со штипски таблички. Во несреќата учествувале уште две возила -...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7770
 • Пичлеме
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3228 на: Јуни 09, 2019, 11:15:59 am »
31 година и не научил дека не се вози во спротивен правец?

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3498
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3229 на: Јуни 09, 2019, 11:22:40 am »
Фала богу што не убил некој друг...

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5490
 • Бенве сие бенве
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3230 на: Јуни 09, 2019, 11:43:22 am »
Имаше вчера мото собир во св николе, треба брзиот да знае повеќе информации


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4361
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3231 на: Јуни 10, 2019, 10:44:30 am »
Патот си е супер, Центар на Скопје до Пуже за 30 мин.... за мерак.

Иначе во Саботата имаше многу моторџии во Пуже, претежно од ПП.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2300
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3232 на: Јуни 10, 2019, 18:27:14 pm »

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1303
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3233 на: Јуни 10, 2019, 18:34:09 pm »
Според рекла казала (не знам дали е точно), бил многу пијан и возел со скутер во контра правец на автопатот. Од спротивна насока некој со сив мерцедес МЛ го заковал директно. Од ударов човеков се распарчил и летнал преку кров на џипот, се заковал позади во некое ауди и него го направил сол. Видов слика од џипот, предница немаше, а моторот беше усукан наназад. Цел беше со крв и мислам дека имало остатоци од телово на загинатиот, едвај го собрале... Мрак... Нека му е лесна земјата, за памет на сите, иако не знам со кој памет возел така.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3844
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3234 на: Јуни 10, 2019, 19:11:48 pm »
Некни го возев Пријателство.
На многу места се раширила вегетација  на лента за претекнување, румби тумби, денивелации, тргни застани со патарините, едноставно не можеш опуштено да возиш.

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4584
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3235 на: Јуни 10, 2019, 19:32:17 pm »
Кој аматеризам човече. Иначе може овде повеќе да се прочита (доста дугачок текст) како овој автопат е уствари ништо повеќе од пералница за пари.

https://fokus.mk/arhiva-kako-avtopatot-miladinovtsi-shtip-poskape-dvojno/

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1528
 • Жгл' б гл'б
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3236 на: Јуни 10, 2019, 21:26:57 pm »
Патов е најголема енигма на Македонија од милијардата на Циле наваму...

Иступеа повеќе месеци со "безбедносни проверки".
Мислев мрежа дека ставаат... Таму нема ни М од мрежа. Има столбови со ограда со мрежа горе на високото - демек заради животни.
На ридовите нема ниту една мрежа против одрони - воопшто.

Не знам што правеа сето ова време...

Идиотите што возат во спротивен правец не секам ни да ги коментирам.
За 3-4 километри разлика, наместо да влезат каде што треба тие акаат како свињи во брза лента во обратен правец со 150... ебемти свињите селски
Уље пијам, ем ракиииии-ја

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1303
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3237 на: Јуни 10, 2019, 21:32:24 pm »
Не ми е криво за нив, криво ми е за некој што ни крив ни должен со фамилија во кола, може да загине :)

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2300
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3238 на: Јуни 10, 2019, 21:53:55 pm »
Автопатот е хаос... Мора сам да си внимаваш. И секако не се вози 130 таму.

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3498
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3239 на: Јуни 10, 2019, 22:44:40 pm »
Што е супер бе од што сте воодушевени, од тоа какви бразди има? па на толку време и пари требаше да биде писта авион да слета на него.