Автор Тема: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?  (Прочитано 250154 пати)

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3280
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3210 на: Јуни 06, 2019, 22:10:48 pm »
Они летат со мозоко,ние коњи уште малку ќе возиме.

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk


Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 671
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3211 на: Јуни 06, 2019, 22:22:31 pm »
Дај побрзо нека измислат коли што летаат за широка употреба и да ги ебеме глупиве патарини на секои 20 км,еба им ретардираните.

Еве на струја ќе возиме, поевтино ќе биде, додека не им текне да ја зголемат цената на струјата, затоа што државата нема да заработува како што заработувала од фосилните, или да те тера да плаќаш посебна такса за возилото за да те изедначи со давачките како оние со фосилните горива.

Ова субвенции, ќе биде додека не почне масовно да се користат, после ќе стигне време за бричење

Воедно си рекоа од влада кога се качи цената на дизелот, коли возат само богатите луѓе, ако не се сметате за богати, нема што да возите.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3280
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3212 на: Јуни 06, 2019, 22:35:49 pm »
Само коњ.
-Троши натурално гориво без пари
-Не загадува
-Нема патарини
-Нема паркинг
-Нема регистрација
-Нема ДПФ филтер


Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk


Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 671
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3213 на: Јуни 06, 2019, 22:41:18 pm »
Само коњ.
-Троши натурално гориво без пари
-Не загадува
-Нема патарини
-Нема паркинг
-Нема регистрација
-Нема ДПФ филтер


Sent from my Redmi Note 5A Prime using TapatalkНема паркинг ама не остана ни дрво во град да имаш кај да го врзеш

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3280
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3214 на: Јуни 06, 2019, 22:42:27 pm »
За семафорите.

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk


Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1540
 • Жгл' б гл'б
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3215 на: Јуни 06, 2019, 22:48:04 pm »
Што правиме кога цуцињата со телефон+цигара+вибратор во рака ќе преземат команда врз летечки објект?

Море пеглици за сите! Да се чуе барем кога иде накај тебе...

Или летечки коњ. Коњот е барем паметно животно. Идиотот што го јава кога ќе влезе во опасност, коњот ќе ја спаси целата работа.
Уље пијам, ем ракиииии-ја

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3216 на: Јуни 06, 2019, 22:54:23 pm »
Само коњ.
-Троши натурално гориво без пари
-Не загадува
-Нема патарини
-Нема паркинг
-Нема регистрација
-Нема ДПФ филтер


Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk
-Нема замаец....

Отсутен howitz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2257
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3217 на: Јуни 06, 2019, 22:58:01 pm »
Дечки, имајте милост за темава.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 671
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3218 на: Јуни 06, 2019, 23:01:50 pm »
Ќе игра метлата и овде, ама од некој админ.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3280
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3219 на: Јуни 06, 2019, 23:04:32 pm »
Само коњ.
-Троши натурално гориво без пари
-Не загадува
-Нема патарини
-Нема паркинг
-Нема регистрација
-Нема ДПФ филтер


Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk
-Нема замаец....
Тачно.


Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk


Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16096
 • Keep it 100
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3220 на: Јуни 07, 2019, 01:48:39 am »
Комшиите кога не беа задоволни од патарините лани:

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2274
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен nekojtamu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 928
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3222 на: Јуни 07, 2019, 09:42:29 am »
Комшиите кога не беа задоволни од патарините лани:
Лани не беа ама годинава си легнаа на брашното. Можеби знаете можеби не, на автопатот Тирана - Морина се плаќа патарина од 660 леки на околу еден километар после долгиот тунел.

Sent from my Redmi


Присутен Bauer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 945
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3223 на: Јуни 07, 2019, 11:43:35 am »
Gostivar Skopje Gostivar ti e 280 denari

Sega vi tekna deka ne kinat so patarinite za razlika od bugarija na primer kade e badijala

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 284
Одг: Каква е состојбата на македонските (лоши) патишта?
« Одговори #3224 на: Јуни 07, 2019, 12:43:36 pm »
Gostivar Skopje Gostivar ti e 280 denari

Sega vi tekna deka ne kinat so patarinite za razlika od bugarija na primer kade e badijala

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Е добро де, Штип Велес Скопје и обратно е 240. Сите знаеме дека е кражба со патарините. Сега со новите патарини на Штип - Скопје и Д. Капија - Смоквица само уште толку се навлече гневот.

Како за споредба - 70 денари ќе биде патарината кај Кадрифаково. Што значи дека одејќи од Штип до факинг Св. Николе или до Велес ќе треба да платам 2.5 евра за два правци. Ма идиоти, овие говнава на власт ќе паднат побрзо од Грујо со 100000 бомби.