Автор Тема: Цена на горива  (Прочитано 616264 пати)

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2271
Одг: Цена на горива
« Одговори #9585 на: Мај 26, 2020, 18:16:15 pm »
Ех нема, возам помалку од порано ама пак за претходните 15 дена поминав 560км. Секој викенд одам во вилата што е околу 50тина Км од правец.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2132
 • Шалабајзер
Одг: Цена на горива
« Одговори #9586 на: Мај 26, 2020, 20:01:22 pm »
Што толкава драма околу цената кога реално нема каде да се патува.
За овие 3 месеци срамота е да кажам колку километри сум поминал ;D
Ако се важат од работа, околу 10.000


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2714
Одг: Цена на горива
« Одговори #9587 на: Мај 26, 2020, 21:04:54 pm »
Исто како на курва да и рачунаш колкумина ја ебеле, ако се важи од работата...

:D
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3279
Одг: Цена на горива
« Одговори #9588 на: Мај 26, 2020, 21:07:08 pm »
Да си ибат пиперо стопанова,оваа нафтата па ја качија...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6205
Одг: Цена на горива
« Одговори #9589 на: Мај 28, 2020, 09:29:02 am »
и бензинот исто

Не, само дизелот.
не не, и бензино

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2271
Одг: Цена на горива
« Одговори #9590 на: Јуни 02, 2020, 14:36:17 pm »
https://www.mkd.mk/makedonija/ekonomija/mf-protiv-stopanskata-komora-nema-da-ja-izednachi-akcizata-za-ekstralesnoto

Министерството за финансии одлучи контра нив, да се оди на изедначување на квалитетот на екстралесното со тој на дизелот.

LOL каква луда држава. Потрошувачката на екстра лесно ќе се зголеми 10 кратно после ова :D

Државата не мотивира да користиме ЕЛ за гориво.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6205
Одг: Цена на горива
« Одговори #9591 на: денес во 12:00:04 »
ТОББББ