Автор Тема: Работи кои не ви требаат или ви се за давање  (Прочитано 326098 пати)

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3608
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3075 на: Октомври 23, 2019, 19:36:46 pm »
Od 407cata imam ostanato displej od kilometrazata(na leto na mn toplo gubi pikseli) i imam nekolku kukista i elektroniki od klucevi(nesto org. nesto od kina) moze da se sklopi nekoe citavo. Ne mi trebaat i gi davam, ako ne gi pobara nedelava nekoj odat u kontejner.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


« Последно менување: Октомври 23, 2019, 22:58:20 pm nikola_bb »

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6264
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3076 на: Октомври 23, 2019, 19:41:22 pm »
Макстор м3 1тб.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Замоли ги во Ником ако можат да побараат од АмакоНет да им испратат електроника исправна.
НикоМ, Нико, или НикоН?

https://goo.gl/maps/TUeiCXnnkQv5Lata6

На поновите дизкој не мојш да им мениш електроника. На плочите има некој си код и мора да се поклопи со овај кодот на електрониката. Уствари не мора ама нема да работи.

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1907
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3077 на: Октомври 23, 2019, 22:54:13 pm »
Od 407cata imam ostanato displej od kilometrazata(na leto na mn toplo gubi pikseli) i imam nekolku kukista i elektroniki od klucevi(nesto org. nesto od kina) moze da se sklopi nekoe citavo. Ne mi trebaat i gi davam, ako ne gi pobara nedelava nekoj odat u kontejner.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Кукиштата се со три копчиња?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3608
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3078 на: Октомври 23, 2019, 22:58:30 pm »
Od 407cata imam ostanato displej od kilometrazata(na leto na mn toplo gubi pikseli) i imam nekolku kukista i elektroniki od klucevi(nesto org. nesto od kina) moze da se sklopi nekoe citavo. Ne mi trebaat i gi davam, ako ne gi pobara nedelava nekoj odat u kontejner.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Ми пиша на вибер еден член така да кај него ќе одат. Извини Busav, што не пишав одма дека отидоа.

Отсутен The Seventh Son

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 96
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3079 на: Октомври 23, 2019, 22:58:46 pm »
Od 407cata imam ostanato displej od kilometrazata(na leto na mn toplo gubi pikseli) i imam nekolku kukista i elektroniki od klucevi(nesto org. nesto od kina) moze da se sklopi nekoe citavo. Ne mi trebaat i gi davam, ako ne gi pobara nedelava nekoj odat u kontejner.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Ми пиша на вибер еден член така да кај него ќе одат. Извини Busav, што не пишав одма дека отидоа.пасуваат ли кутивчината за клуч за голф 4ка??

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4659
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3080 на: Октомври 25, 2019, 09:07:03 am »
Od 407cata imam ostanato displej od kilometrazata(na leto na mn toplo gubi pikseli) i imam nekolku kukista i elektroniki od klucevi(nesto org. nesto od kina) moze da se sklopi nekoe citavo. Ne mi trebaat i gi davam, ako ne gi pobara nedelava nekoj odat u kontejner.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Ми пиша на вибер еден член така да кај него ќе одат. Извини Busav, што не пишав одма дека отидоа.пасуваат ли кутивчината за клуч за голф 4ка??

За Голф 4 имаш на Али по 100 денара се.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5428
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3081 на: Ноември 08, 2019, 08:08:13 am »
imam za davanje odelo za nurkanje, seobidov da go doniram na drustvava za nurkanje, nikoj ne mi se javi/odgovori na mel pa eve ke go ponudam i tuka, samo faka prasina na potkrovje,

https://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=3121151

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3082 на: Ноември 29, 2019, 14:06:55 pm »
Подарувам делчиња од Застава 101, доколку некој знаете да реставрира па му требаат.


Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5428
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3083 на: Ноември 29, 2019, 15:08:38 pm »
со кејф би си ги исполирал и закачил во гаража....освен ако не му требаат на некој за кола...

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7402
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3084 на: Декември 23, 2019, 00:24:32 am »
Го има ли некој овој модел расипан, плоча ми треба?
TX-32PL10P
Само што го купив ми клизна, падна и ми пукна плочата.
Убав модел на тв.
Јбг
« Последно менување: Декември 23, 2019, 00:33:29 am Drive-r »

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5547
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3085 на: Декември 23, 2019, 07:55:12 am »
Самсунг?

Нешти мн слично на ова сосе постољето имаше мајка и на жена ми али нешо трафото отиде и го оставивме как оние за еко. Ова лани зборам.

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 835
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3086 на: Декември 23, 2019, 10:22:17 am »
Ја видов сликата (и моделот на ТВ) па се сетив дека моите уште користат (гледаат) сличен модел, Панасоник Quintrix, освен што зафаќа повеќе простор нема друга „мана“, сликата е стакло, вредат ли нешто тие ТВ денеска, мислам дали ги купува некој со посебна причина, во случај да се подновуваат со нов да знам што да се прави со стариот?
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7402
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3087 на: Декември 23, 2019, 15:34:18 pm »
Вреди да не се килавиш да го носиш до канта за електронски отпад ако некој ти понуди симболична цена.

Мене ми беше мерак 32 ако начекам вајд скрин со рамен екран, со домашното кино панасоник сребрено 800ватно со два активни баса да ги поврзам од тоа време.
Најдов и ми клизна пред врата...

Јбг


Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3637
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3088 на: Декември 25, 2019, 13:43:56 pm »
На кој му треба нешто нека пише,би ги пратил во 1 пратка по карго па на кој шо му треба договорете се 😁
Слика 1)
-Нокиа 6600s работи но е запушен целиот,некои копчиња тешко се претискаат,џекчето за полнење е исто запушено,полначот не влегува добро,изгребан е и нема полнач.
-Нокиа 1650 во супер состојба но нема батерија и не работи и нема полнач 😂 (маската е во супер состојба кој сака да си ја извади)
-Машинка за цигари Турбо
Слика 2)
-Клуч со електроника од Опел,незнам дали работи,го најдов во опелот оддамна...
-WI-FI стик,работе(ше) пред некоја година,си земав подобар и оваа остана во фиока,драјвери немам.
-Батерија од Нокиа BL 5J
-Батерии од Алкател,знам едната е од 331 😁,другата незнам...
Слика 3)
-Првите 2 маски се од Алкател Идол 1 (ви добра состојба)
-Вторите се од Xiaomi redmi note 5A Prime (нови)
-Последната од Леново А680 (нова)


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
« Последно менување: Декември 25, 2019, 13:52:12 pm riki_staff »

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3399
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3089 на: Јануари 19, 2020, 17:46:29 pm »
Имам 2 Linksys WRT 54GL WiFi рутери со ddwrt на нив. Мислам дека се исправни но немам живци да се занимавам и да проверувам. Кој ги сака може да пројде да си ги земе (еден или двата).Sent from my H9436 using Tapatalk