Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 468328 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38459
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #9030 на: Јуни 15, 2020, 07:03:08 am »
Како ли ги откопав тракиве и останав без спиење :)

го откопа германскиот техно-транс :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4271
Одг: Музиче..
« Одговори #9031 на: Јуни 15, 2020, 08:05:29 am »
Како ли ги откопав тракиве и останав без спиење :)

го откопа германскиот техно-транс :D
Си ставив чивија и ќе треба да копам по касетите да видам дали останало нешто од тоа време :)

Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 199
 • Pixel Perfect
Одг: Музиче..
« Одговори #9032 на: Јуни 17, 2020, 14:17:09 pm »
Жал ми падна за дечкото и му го ислушав последниот микс од Мај, па сакав да го споделам.
Кој слуша Deep House знае колку Ицко има допринос за квалитетна електронска музика во државава.

DJ Icko & Lephonq @ Fusion Festival 2020

DJ Icko (Antenna5) @ Onyx Club Prilep
« Последно менување: Јуни 17, 2020, 14:33:02 pm Astraion »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20318
Одг: Музиче..
« Одговори #9033 на: Јуни 17, 2020, 17:19:15 pm »Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4271
Одг: Музиче..
« Одговори #9034 на: Јуни 18, 2020, 10:37:23 am »
Да се потсетиме на заборавени нумери :)Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3260
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Музиче..
« Одговори #9035 на: Јуни 20, 2020, 19:59:43 pm »


Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3412
 • MadaFunker
Одг: Музиче..
« Одговори #9036 на: Јуни 21, 2020, 10:29:18 am »
New blood of old school

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20318
Одг: Музиче..
« Одговори #9037 на: Јуни 23, 2020, 23:23:28 pm »
Веројатно најдобриот албум во последниве 2 години...

Да свириш прог, да пееш Dead can Dance вокали со текст кој не потценува интелект и да звучи како што звучи...

Мастерпис: вокално, текстуално, музички, аранжмански, продукциски.


И да не биде дека само бамборам...им ги купив албумите на ЦД, а последниов како expanded book edition.
Доживљај кој си вреди секоја пара.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3260
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Музиче..
« Одговори #9038 на: Јуни 24, 2020, 19:19:40 pm »


Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3412
 • MadaFunker
Одг: Музиче..
« Одговори #9039 на: Јуни 27, 2020, 09:52:47 am »
New blood of old school

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20318
Одг: Музиче..
« Одговори #9040 на: Јуни 27, 2020, 16:56:41 pm »
По дома ќе си свириме...јбг..


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4271
Одг: Музиче..
« Одговори #9041 на: Јуни 29, 2020, 11:51:30 am »
Малку весеље ;DОтсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1296
Одг: Музиче..
« Одговори #9042 на: Јуни 29, 2020, 14:36:45 pm »

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4271
Одг: Музиче..
« Одговори #9043 на: Јуни 29, 2020, 19:15:52 pm »
На ред за преслушување во кола ми дојде диск со миксови од времето, па да споделам некој.

"Тркачките" музики се тешки и досадни за преслушување ако не се спакувани во микс збогатен со семплови :)

Всушност толку и вредат, се е кажано во 1 минута, доволно за потсетување :)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4271
Одг: Музиче..
« Одговори #9044 на: Јуни 30, 2020, 12:40:03 pm »
Ај, уште овие 2 микса и да го затворам поглавјето од времето кога се одеше во диско да се испука вишок енергија ;D

Powerjam ;D

Time to make the floor burn ;D