Автор Тема: Tapaciranje na Plafon  (Прочитано 22758 пати)

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
  • VOLVO C30
Tapaciranje na Plafon
« на: 15 Април 2012, 21:15:14 pm »
Decki reshiv da go tapaciram plafonot,posto e mnogu gnasen i na nekoj mesta e iskinat i odlepen,da go peram ke go zaebam poshto e kartonska ploca i koga ke i stavam voda frlaj go vo gjubre.Sakam od vas nekoj sovet i zamisla so nekoja boja/kombinacija,mene me tera na vishnov materijal ne KOZA !! za da ne pochne da poti


Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17268
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #1 на: 15 Април 2012, 23:31:55 pm »
Само сива, секоја друга боја потемна од сивата ќе ти создава клаустрофобично чувство внатре. Визуелно се стеснува просторот со темни бои.

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5107
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #2 на: 16 Април 2012, 03:29:16 am »
i jas taka mislam sto posvetlo po ubavo :)

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
  • VOLVO C30
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #3 на: 16 Април 2012, 12:36:35 pm »
pa sakav nesto da izmenam vo enterierot,posto planiram sedistata da se oblecat isto crveno-crno i tapacirite na vrata isto kombinacija red/blcak da izmenam nesto

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #4 на: 16 Април 2012, 12:48:21 pm »
Ондак ако ти е таков филмот, терај го и плафонот црвен...само биди сигурен дека ке ја имаш истата нијанса и на тапацирите на вратата, седиштата и плафонот...У спротивно има шутка фест 2012 да ти биде...
 А и овака црно црвена комбинација е ствар на вкус...Јас никад не би го правел ентериерот на колата ваква комбинација...Црно седишта со крем да, или светло сива, бела итн...Ама црвена не, но како што реков, се ствар на вкус...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
  • VOLVO C30
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #5 на: 16 Април 2012, 13:11:54 pm »
Ондак ако ти е таков филмот, терај го и плафонот црвен...само биди сигурен дека ке ја имаш истата нијанса и на тапацирите на вратата, седиштата и плафонот...У спротивно има шутка фест 2012 да ти биде...
 А и овака црно црвена комбинација е ствар на вкус...Јас никад не би го правел ентериерот на колата ваква комбинација...Црно седишта со крем да, или светло сива, бела итн...Ама црвена не, но како што реков, се ствар на вкус...
Vidi znaci sakav da se konsultiram so vas da se dade nekoja idea da ne izleze kako sto velish shutka 2012 :D mene nemie zemen materijalot,vo vtornik-sreda odam za strumica na texnicki i usput ke odam do edno mesto kaj sto prodavaat materijal i koza pa ke odberam nesto ama za ovaa crven plafon ete me predomislivte :D moze da izleze nesto na sivo svetlo

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #6 на: 16 Април 2012, 14:06:28 pm »
Po mene kombinacijata sto bi ja odbral...
Sedistata od kombinacija koza platno....
Neznam kakvi ti se sedistata no ja bi go napravil delot za sedenje od platno da ne poti a bodnite bi gi napravil od koza...Da odvoi...I toa krem so crno...Zavisno od toa kako go zamisluvas dizajnot no ima mnogu za igranje...
Krovot krem, za da ne stemni...Vratite kombinacija od krem i crno so toa sto onie delovi koj mozat da stradaat od noze ili race da bidat so crno za da ne se prljaat, a drugoto da se napravi so krem...

Ova e eden predlog...
Ako ne sakas crna moze da dojde vo kombinacija i temno siva, grafitna so svetlo siva...
Ili pa varijanta krem so temno kafeava...
Sto znam, jas bi idel na tie varijanti....Posto ako gi ukakas enterierot, gotov si...

Mozes da odis i na ednobojna kombinacija, na primer sedista edna boja koza i platno, tapaciri druga itn...

Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен kirilsbmw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 361
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #7 на: 17 Април 2012, 10:44:50 am »
Имаш специјален материјал за плафони, ко што се сеќавам сив и некој кремаст во самад, од внатрешна страна ко сунѓер, ке треба да прашаш за цена.

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
  • VOLVO C30
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #8 на: 17 Април 2012, 20:29:10 pm »
zedov denes materijal od Strumica crno,imashe sivi so nekoj si dlaboki shari epten primetlivi i nemi fakashe oko,odluciv na crno,materijalot e mek dosta interesen doagja kako sungjer od 3mm :)

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5711
  • Почесен кинез.
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #9 на: 17 Април 2012, 20:48:13 pm »
A zasto ne si stavis navlaki na sedistata od podebel materijal. Kef ti crni kef ti sareni :)
Em nemas maka da soblekuvas sedista em ke uzivas stalno ke imas razni boi.

Za krovot e malce pokomplicirano, jas bi te sovetuval da posetis nekoj avtootpad i da najdes krov od ruga kola i da si go montiras sam.

Отсутен IvO

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1677
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #10 на: 17 Април 2012, 22:29:56 pm »
сива алкантра ..

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
  • VOLVO C30
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #11 на: 18 Април 2012, 19:24:24 pm »
A zasto ne si stavis navlaki na sedistata od podebel materijal. Kef ti crni kef ti sareni :)
Em nemas maka da soblekuvas sedista em ke uzivas stalno ke imas razni boi.

Za krovot e malce pokomplicirano, jas bi te sovetuval da posetis nekoj avtootpad i da najdes krov od ruga kola i da si go montiras sam.
Sedishtata mi se RECARO a ne lici da im stavam odozgora navlaki koga ednoto sedishte e skros unisten,sungerot e propadnat ke treba da se rastura i po novo da se poprava ama toa ke bide ponatamu

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #12 на: 18 Април 2012, 19:37:37 pm »
Kazi mi dali imas covek sto ke ti gi pravi sedistata ili sakas da ti preporacam majstor...
Mene na Pezoto mi se Recaro, i vozackoto mi bese osteteno na sranicata...Covekot go rasturi, go prepravi i ne se primetuva deka e popravano :) Normalno gorniot del uspea so originalniot materijal da go sredi, a dolniot namesto so originalen materijal mi go napravi so crn, taka da stvarno nema nikakva razlika i ne mozes da primetis...Sega imam navlaki praveni mnogu od damna, i odlicni se, i pokraj toa sto sedisteto e kako kada i fantasticno lezat...
Neznam dali imam slika od sedisteto...Ako najdam ke postiram da vidis kako e izlezeno...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
  • VOLVO C30
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #13 на: 18 Април 2012, 20:47:01 pm »
Kazi mi dali imas covek sto ke ti gi pravi sedistata ili sakas da ti preporacam majstor...
Mene na Pezoto mi se Recaro, i vozackoto mi bese osteteno na sranicata...Covekot go rasturi, go prepravi i ne se primetuva deka e popravano :) Normalno gorniot del uspea so originalniot materijal da go sredi, a dolniot namesto so originalen materijal mi go napravi so crn, taka da stvarno nema nikakva razlika i ne mozes da primetis...Sega imam navlaki praveni mnogu od damna, i odlicni se, i pokraj toa sto sedisteto e kako kada i fantasticno lezat...
Neznam dali imam slika od sedisteto...Ako najdam ke postiram da vidis kako e izlezeno...

planiram jas sam da gi rasturam,poshto fakultet ne treba za toa da se ima :D a ako mi odgovara na dzebot moze drug da gi pravi,eden vo strumica mi barashe za prednite dve sedista da gi oblece i da gi sredi cakom pakom mi barashe 12000den me stegna glava !!  so koza i materijal epten skapo mi beshe,ako treba da dadam 12000den poarno ke si gi kupak ovie ...
a tebe ako netie teshko i ako imash nekoj kontakt br od covekot mozesh da mi dadesh da se slusnam jas http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=195434

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
  • VOLVO C30
Одг: Tapaciranje na Plafon
« Одговори #14 на: 20 Април 2012, 20:55:57 pm »
eve momentalno kako tece rabotatta