Автор Тема: Перач за кола  (Прочитано 42053 пати)

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5411
Одг: Перач за кола
« Одговори #330 на: Мај 29, 2020, 20:17:42 pm »
Bosch servisot gi odrzuva skill, otvori go pistolot da ne e samo prsten gumen, dihtungce

Отсутен Silvester

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 866
Одг: Перач за кола
« Одговори #331 на: Мај 30, 2020, 00:02:38 am »
Bosch servisot gi odrzuva skill, otvori go pistolot da ne e samo prsten gumen, dihtungce

Го отворив, проблемот е во една мала куглица која ја притиска федер. Меѓутоа тука е пунктирано и не може да се отвори. Кај е сервисот од Бош?

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5411
Одг: Перач за кола
« Одговори #332 на: Мај 30, 2020, 07:24:55 am »
Imas na poveke lokacii, jas idev vo kisela voda kaj salata rasadnik pozadi vo zgradata, najubavo na zlatna kniga na net i telefonski da vidis koj servis ima delovi ili servisira da ne lutas

Отсутен zabiste

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Одг: Перач за кола
« Одговори #333 на: Јуни 25, 2020, 16:12:25 pm »
Decki, da ne go kupil nekoj wapceto Parkside sto se nudit na reklama5, da kazit prvi impressii?
Vaka na hartija izgledat dobro, ali rekov da provera nekoj da ne go kupil.

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2854
Одг: Перач за кола
« Одговори #334 на: Јуни 25, 2020, 16:53:30 pm »
Da @Drive-r   ;D

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3270
Одг: Перач за кола
« Одговори #335 на: Јуни 29, 2020, 07:19:56 am »
Koj вап поточно, јас го имам тој од 100евра 2100W мислам, повеќе од година и пол.

Отсутен zabiste

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Одг: Перач за кола
« Одговори #336 на: Јуни 29, 2020, 13:46:51 pm »

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3270
Одг: Перач за кола
« Одговори #337 на: Јуни 29, 2020, 14:12:15 pm »
Да тој го имам, добар е, силен е, сеуште работи и го користиме често без проблеми досега.

Отсутен zabiste

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Одг: Перач за кола
« Одговори #338 на: Јуни 29, 2020, 18:59:28 pm »
A go kupi preku istiot covek od reklama5 ili od prodavnica Lidl Grcija...?

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3270
Одг: Перач за кола
« Одговори #339 на: Јуни 30, 2020, 07:30:59 am »
Oд грција од лидл го купив, и мојот е поточно PHD 150 G4, беше 100€ a сега гледам овој е понов и малку појак, 120€ бил во лидл најверојатно.