Автор Тема: Центрирање на предница КАДЕ???  (Прочитано 97226 пати)

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #15 на: 05 Април 2012, 21:05:43 pm »
Во Ситроен Дац на старата локација (кај мајстор Васко) ...

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #16 на: 05 Април 2012, 21:13:01 pm »
И мене ми рекоа за таму, али не бев задоволен...
Ваму на Илинденска се початрапали момците и стварно добро работат и механика...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #17 на: 05 Април 2012, 21:14:50 pm »
Види, незнам дали баш си бил малер и си налетал на тој што го мењаше Зоки, али нема везе - сеа чуекот си е таму и рентген е за предница, ја лично сум задоволен а и куп мои колеги, роднини и пријатели :)

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #18 на: 05 Април 2012, 21:18:12 pm »
servis borce ti e tuka odma do boris ekonomskoto za ispravanje i balansiranje, vulkanizer...
ne znam kako e so ceni, nekoi se zalat nekoi falat ali se profi deckite, za mene se drugi cenite  ;D ;D ;D ;)

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #19 на: 05 Април 2012, 21:19:59 pm »
Сите тука спомнати, Васко, Ванчо, Кисела Вода, на Илинденска... сите до сега си ја одработиле работата кога сум пошол кај нив. центрирано без грешка. понекад знае воланот да стои малце off center, но веднаш им реагирам и го корегираат и тоа. (не обрнуваат секогаш внимание на центрирањето на воланот во однос на конзолата, пред да почнат со центрирање)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #20 на: 05 Април 2012, 21:23:16 pm »
Незнам...Мислам дека тој мене што ми подешаваше баш беше Зоки, вози ВХ цитроенче...3 пати се враќав за да ми го подеси воланот право да ми стои и на крај се откажав...А не дека ми беше предница раштелувана, него ме нервираше малото закривување на десно на воланот...
Ваму од старт пушка беше се без никаков проблем и забелешка..
Можда лош ден им бил, ама ај првиот, ја па 3 пати се враќав... :) Викам да не е до мене...
+ им викам луѓе малку ми бега на лево колава сеа...Вториот пат ја ставија и вика, да бе малку е отворена, сеа ке средиме, и викам воланот ми е на лево свртен...Немај гајле...
Ајде терај пушка ти е сеа...
Возам накај дома од Лепенец, воланот исто, пуштам, пак бега благо лево...
Нареден ден се враќам, викам а бе мајсторе, пак исто, него што да направиме...Вика а бе не зезај...Гарант ти се криви гумите...А гумите една сезона, нови...Викам ОК...Вика сеа ја ке ти кажам..Оваа страна за 0,1 ке ја тераш полабава, и ке иде право, а воланот сеа ке го доподисправиме...И чачкаше нешто од доле, мислам дека и ништо не направи, викам ајде создравје...Пријатно и толку...
Што друго да ти речам....
Јбга...се дешава...
:)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #21 на: 05 Април 2012, 21:34:46 pm »
Аце и Игор во Кисела вода. Само тие, никој друг.

п.с Бог да го прости Мето, беше цар и за работата и како човек  :'(

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #22 на: 05 Април 2012, 21:36:00 pm »
Аце и Игор во Кисела вода. Само тие, никој друг.

п.с Бог да го прости Мето, беше цар и за работата и како човек  :'(

+1 i sin mu go naucil ko so treba

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #23 на: 05 Април 2012, 21:39:30 pm »
Откако сум со Алфата, кај нив ја носам. Мето го знам од времето, кај сегашен ВероЦентар кога им беше сервисот, тогаш самарата таму ја штелав стално. Така да имаат и од мене глас ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #24 на: 05 Април 2012, 22:41:38 pm »
Дефинитивно кисела вода 20+ луѓе све таму ми викаат,башка и еден мајтор од сервиц ми вика ние се таму ги носиме колите! Џабе дадов 400 ден 3 пати се враќав во ЕКС-ТУРИСТ на триангла позади сервисот Шљуп, палам утре и одам да ја штелуваат у кисела вода!која цена е таму 400 или 500?

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #25 на: 05 Април 2012, 22:42:51 pm »
500 чинам..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Schmitt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1812
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #26 на: 05 Април 2012, 22:44:21 pm »
@simplyclever

500ден е центрирање предница во К.Вода :)

Едит: Simo - Carrier166 веќе одговорил :)
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен cuoresportivo159

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4197
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #27 на: 05 Април 2012, 22:44:26 pm »
500 prednica , i proveruvaat kako e pozadi,ako treba i pozadi 300 ili 400 bese...
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен simplyclever

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 139
  • Skoda Simply Clever
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #28 на: 05 Април 2012, 22:47:24 pm »
Фала

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Центрирање на предница КАДЕ???
« Одговори #29 на: 05 Април 2012, 22:50:17 pm »
Незнам...Мислам дека тој мене што ми подешаваше баш беше Зоки, вози ВХ цитроенче...3 пати се враќав за да ми го подеси воланот право да ми стои и на крај се откажав...А не дека ми беше предница раштелувана, него ме нервираше малото закривување на десно на воланот...
Ваму од старт пушка беше се без никаков проблем и забелешка..
Можда лош ден им бил, ама ај првиот, ја па 3 пати се враќав... :) Викам да не е до мене...
+ им викам луѓе малку ми бега на лево колава сеа...Вториот пат ја ставија и вика, да бе малку е отворена, сеа ке средиме, и викам воланот ми е на лево свртен...Немај гајле...
Ајде терај пушка ти е сеа...
Возам накај дома од Лепенец, воланот исто, пуштам, пак бега благо лево...
Нареден ден се враќам, викам а бе мајсторе, пак исто, него што да направиме...Вика а бе не зезај...Гарант ти се криви гумите...А гумите една сезона, нови...Викам ОК...Вика сеа ја ке ти кажам..Оваа страна за 0,1 ке ја тераш полабава, и ке иде право, а воланот сеа ке го доподисправиме...И чачкаше нешто од доле, мислам дека и ништо не направи, викам ајде создравје...Пријатно и толку...
Што друго да ти речам....
Јбга...се дешава...
:)

Зоки вози Шкода Фелацио ;)