Автор Тема: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!  (Прочитано 4279 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10293
 • Архитект
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #15 на: Април 20, 2012, 22:47:00 pm »
Јас ја разбирам поентата.

Ама не сваќам зошто Амарок има 2 - 3 сесии ? Ок, знам кој сликал, со што сликал итн итн.....

Само според мене е малтретирање за џабе. Тоа слики средување, ефекти ова она, за џабе работа.


На пример да не се мачеле толку Дени и Веле за амарок, можиби ќе сликале некоја друга кола. :) :)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39208
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #16 на: Април 20, 2012, 22:51:51 pm »
Може добиле професионален ангажман од Порше Македонија, па ова е материјал што нема да се употреби. BTW, на крајот на краиштата, што е битно, за секое возило што се презнтира, треба такво внимание.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10293
 • Архитект
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #17 на: Април 20, 2012, 23:45:17 pm »
Точно.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9534
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #18 на: Април 21, 2012, 00:00:09 am »
Супер е камиончето...супер се и фотографиите...Осмица...неможе само Сузуки и Митсубиши бе да се сликаат :D :D :D

Мајтап на страна,...си градат дечките портфолио. Јас мислам дека следна дестинација им е Чонгур и една фотосесија на scuderia-јата (притоа не мислам само на Ферарито).

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #19 на: Април 21, 2012, 00:44:34 am »
Една сесија беше, не две или три... У исто време сликавме, у иста пригода, иста локација и исти услови, така да не се две или три сесии или губење време, малтретирање и слично...

Кај моите фотографии нема ама баш никаква пост-продукција, така да моментите со ефекти и губење време паѓаат у вода. Дури Класниот заборави и watermark да стаи ама ај, бидна...

Здравје, коа ќе дојде некој убав ден, да дојдеме до шанса да сликаме нешто егзотично, еве јас со задоволство ќе се малтретирам колку и да треба сесии :)

До тогаш, ќе сликаме што ќе дојде при рака (или под нога, кој како љуби :))
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14927
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #20 на: Април 21, 2012, 01:19:15 am »
На слика број 6 чии ксенончиња го осветлуваат магарево? :D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26365
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #21 на: Април 21, 2012, 01:33:17 am »
Ничиви.. Осветлувано е со едно светло што го најдов по дома. :)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48566
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #22 на: Април 21, 2012, 01:35:00 am »
Се наоѓа уште по некое светленце на моите слики, а и на некоја од Веле.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14927
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #23 на: Април 21, 2012, 01:46:01 am »


Осветлувањето кај предното тркало потсеќа на сноп од фар.

П.С. тие светленцата „по дома кај Дени“ што се наоѓаат се прилично добри :)

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #24 на: Април 21, 2012, 02:48:20 am »
Позади десното тркало е едно од светленцата на Дени, а другото е резултат на осветлување со ручната светилка на Класниот... Немаше живо пиле у околина кај шо сликавме, а не па друга кола да зајмиме за осветлување :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10293
 • Архитект
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #25 на: Април 21, 2012, 09:30:54 am »
Супер е камиончето...супер се и фотографиите...Осмица...неможе само Сузуки и Митсубиши бе да се сликаат :D :D :D

Мајтап на страна,...си градат дечките портфолио. Јас мислам дека следна дестинација им е Чонгур и една фотосесија на scuderia-јата (притоа не мислам само на Ферарито).

Ти сега го реши проблемот. Еве јас сакам во иднина само Сузуки и Митсубиши да се фотографира.
;D ;D ;D ;D