Автор Тема: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!  (Прочитано 4289 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26374
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10076
 • Giulietta QV
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #1 на: Март 26, 2012, 10:05:14 am »
ET go home

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #2 на: Април 20, 2012, 13:51:26 pm »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10302
 • Архитект
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #3 на: Април 20, 2012, 14:09:33 pm »
Се отепавте од слики правење, за што? За амарок....... пффф.....

Земете некоја кола што вреди да се фотографира.


Сликите се феноменални, немојте да ме сватите погрешно.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39218
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #4 на: Април 20, 2012, 15:08:51 pm »
А шо сакаш ти, да го сликаат ко` за пазар6 и реклама8, пошто е „само“ Амарок? :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #5 на: Април 20, 2012, 15:24:31 pm »
Не бе 8ца, од задоволство ги праевме, не ради отепуење :)

Иначе не е толку лесно да се земе кола што „вреди“ да се фотографира... Ако имаш некој да убациш, слободно, не се сТрами :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48581
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #6 на: Април 20, 2012, 15:25:11 pm »
Ѕверотија. :) Посебно со заклучени диференцијали. :) :) :) :D Само реално му фали суперчарџд 8000цц V8 дизел со 250кс и 1500нм.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #7 на: Април 20, 2012, 15:35:37 pm »
Ѕверотија. :) Посебно со заклучени диференцијали. :) :) :) :D Само реално му фали суперчарџд 8000цц V8 дизел со 250кс и 1500нм.


 :o :o :o

You want to remove the moon, or? :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39218
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #8 на: Април 20, 2012, 15:40:40 pm »
таква машина со тој обртен момент, ќе има 250кс при 1000 обртаи :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #9 на: Април 20, 2012, 15:41:45 pm »
И ќе копа дупки у земја, да бара нафта или да поставуе темели за облакодер :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39218
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #10 на: Април 20, 2012, 15:43:16 pm »


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48581
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #11 на: Април 20, 2012, 15:43:21 pm »
^^
Не не.
1000рпм = 202кс
1200рпм = 250кс

Толку и вртат камионине. :) :) :) :) :) :)


ДАЛ ГО ГОСПОД МАРШЕР ЌЕ МУ ТРГНЕ ЛИМИТЕР, да врти до 3500 со 700кс.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10302
 • Архитект
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #12 на: Април 20, 2012, 16:29:33 pm »
А шо сакаш ти, да го сликаат ко` за пазар6 и реклама8, пошто е „само“ Амарок? :)

Не ме разбираш. Немам проблем со стилот на фотографиите, имам проблем со толку многу фотографии од камионче. Да беше некое ферари и ламбо, требаш и повеќе да има. Ама колку и да го сликаш убаво, камионче си е камионче.

;D ;D

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39218
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #13 на: Април 20, 2012, 18:48:16 pm »
И ти не ме разбираш :) Секое возило, од кинеско Cherry до Ferrari FXX заслужува квалитетна фотографија, ако е стилот на магазинот (дали онлајн или принтан, сеедно) е таков. Погледни го стилот на режирање во Топ Геар, без разлика дали се работи за „само“ Fiesta на пример или за најскапиот Veyron, фотографијата им е на највисоко ниво.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48581
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Volkswagen Amarok Off-Road by CARclub.mk!
« Одговори #14 на: Април 20, 2012, 19:09:11 pm »
^^
Тоа генерално одредува добар портал/емисија од лош. Ако е лошо претставено - џабе што е добро.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.