Автор Тема: Здравје, медицински установи, опрема и стручност на персоналот  (Прочитано 307627 пати)

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1882
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9660
 • Giulietta QV

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2982
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Абе досадно им е на стариве па си читкаат/споделуваат/замислуваат што стигнат. Они исто ќе се осеќаат да видат што све постираме на форумов :)


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37506
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
БОЉЕ НЍ БЕШЕ ВО КОМУНИЗМОТ социјализмот


https://youtu.be/b_5mQbUjgno[/youtube]

АААУУУУ КАКОВ ХИИИТ!!!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2656206131325359&id=100008079947225

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Може некаде да се пријават вакви шарлатани што шират лажги и глупости? 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19636
Ете пак добри вести, читам дека во родната ти Италија денес нема нови случаи.

Бројот на жртви моментално е 10.082. Далеку од мал и греота за луѓето.

А ја и ти се читаме темава пак бааарем кога оваа бројќа ќе достигне 44.000, односно кога коронава ќе одземе исто толку животи на светско ниво, колку обичен сезонски грип на ЕУ ниво.

Дотогаш, помалку паника и повеќе оптимизам не е на одмет.

Ciao.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..) (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

и уште безмалку 6 часа од денот


само 6 дена требаше за да дуплираат бројот на заболени и починати

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

https://youtu.be/34DhscXm8rg?t=135

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9660
 • Giulietta QV
Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19636
https://telma.com.mk/zabrana-za-dvizhene-od-16-do-05-chasot-za-vreme-na-vikendite/
Забрана за движење од 16 до 05 часот за време на викендите

Се претерува.

Ако умреш од грип, морбили, сида, ебола, цироза, инфаркт, пнеумонија или друга заразна или незаразна болест државата/здравството не сноси одговорност.

Ако умреш од истиве, ама успут имаш и корона, тогаш Филипче е крив.

Simple.

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3988
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Бикоз...

Зошто екс-југословенските земји подобро се справуваат со пандемијата од Западот.

Постојано се прават споредби со бројки земени во различно време од почнувањето на заразата во одделни држави.
Или за еве со графици, за екс-ју рачунај дека сме уште поназад со почетокот:

Toa последното е Јапонија. Во Азија генерално се носат маски, и резулатите зборуваат сами за себе.
https://time.com/5799964/coronavirus-face-mask-asia-us/
« Последно менување: Март 27, 2020, 00:35:03 am Van »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37506
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Пратете ги америте и енглезите деновиве...  Посебно америте. Земаат залет.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3988
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Енглезите правдаа касно почнување на мерки со „билдање имунитет“. Ќе видиме кој пристап е подобар, можеби имаат многу спремно здравство... Шведска уште е во тој филм, ни школите уште не им се затворени и немаат никакви забрани за движење.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3424
Ќе биде интересно кога ќе заврши пандемијата.
Ќе има период со стаистички намалена умирачка.
Ќе се заклучи дека се што требало да умира во нормални околности во наредниот период , умрело наеднаш за месец дена.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19636
« Последно менување: Март 27, 2020, 02:10:04 am Stratro »