Автор Тема: Здравје, медицински установи, опрема и стручност на персоналот  (Прочитано 1264088 пати)

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9869
Го читав и јас ова...

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4708
Дали некој го пробал ова:
https://aptekieurofarm.com.mk/2018/06/07/sinuxin/
Стандардно си имам проблем со синуси па барам некое чаре.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7578
  • Плинаш!!!
Си пробал со дива краставичка до сега?

Јас со тоа се излечив, еве веќе трета година немам проблем.

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4708
Не сум пробал, шубе ми е. Што е како е тоа? Колку време се става? Дали е болно? Каде да се набави?

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7578
  • Плинаш!!!
Мене комшија ми ја донесе од некаде(мислам на битпазар имало). Краставичката се сече и се мириса. Не е болно односно малку пече. Од мирисот се топи секретот и се лечат синусите. Мене ми помогна! Некој вика дека може и да се капне една капка ама ризично е може да ти спржи мозок.

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9869
Еднаш само помириса ?

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7578
  • Плинаш!!!
Не, во денот 2-3 пати или кога ке ти се напуни носот со секрет. Јас ја користев околу недела дена. На секое помирисување носот ми течеше како чешма.

ВНИМАТЕЛНО СО КРАСТАВИЧКАТА И СВАТЕТЕ ЈА РАБОТАТА СЕРИОЗНО БИДЕЈКИ МОЖЕ ДА ДОЈДЕ ДО СЕРИОЗНИ ОШТЕТУВАЊА НА НОСОТ, ГРЛТО ПА И МОЗОКОТ!

Едит: http://babinlek.com/lek-za-sinusi-od-rastenie-koe-raste-divo-vo-tikveshijata/
Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk

Отсутен brasica

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 294
Можеш да пробаш со Bioeliksir Sinbio од Србија. Мислам околу 50 евра дека чинеа. Ги има и кај нас. Раствор на база на дива краставичка. Капки за нос. По шема се ставаат една недела т.е ако издржиш една недела.

Јас успеав 4 дена да издржам. Носот чешма, со брисач до мене и само дував нос, солзи течат, заебано е ама помага. Една недела како болен ќе бидеш.

Ама еве, 4-5 години раат сум. Иначе цело време се зрачев со инфра лампи и други глупости, џабе.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9869
Епа затоа да не се поебам ми е... А мирисањето колку е безбедно ?

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4708
Имаше едни капки насодрен во еурофарм мислам. 10 дена третман исто од некое растение и тие се ок.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9869
За стално решение или... ?


Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7578
  • Плинаш!!!
Епа затоа да не се поебам ми е... А мирисањето колку е безбедно ?
Безбедно нема ништо, овие се бабини лекови. Кај некој помага кај некој не. Посекако мирисањето е побезбедно од капнувањето.

Јас имав страшни главоболки од синусите кои ни со апчиња не се смируваа, па бев решен на се. Ако не помагаше мирисањето тогаш ке капнував по една капка па што биде нека биде.

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9869
Да му се плукнам на синусите саде размрсулаен сум. Ќе мирисам, па нек сибе мајката ако ми било така пишано.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43343
  • Il Moderatore
Нека гори мозок!!!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10036
Мозок? ;D