Автор Тема: WTCC 2012  (Прочитано 2419 пати)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9399
WTCC 2012
« на: Март 10, 2012, 15:20:47 pm »


Во оваа тема ќе ги следиме случувањата од WTCC.
Завршија квалификациите за првата трка оваа сезона на патеката Монца.
Tarquini најбрз денес во двете сесии, утре ќе видиме што следи.



Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30865
 • Таков е животот... јебига
Одг: WTCC 2012
« Одговори #1 на: Март 10, 2012, 15:22:29 pm »
На која телевизија има пренос од ова? Исто толку квалитетна трка како и кај DTM

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9399
Одг: WTCC 2012
« Одговори #2 на: Март 10, 2012, 15:29:49 pm »
Eurosport 2, утре трката е од 13:20 изгледа :)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4449
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: WTCC 2012
« Одговори #3 на: Март 11, 2012, 13:26:02 pm »
Почна на Eurosport 2.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30865
 • Таков е животот... јебига
Одг: WTCC 2012
« Одговори #4 на: Март 11, 2012, 13:32:57 pm »
Не фаќам еуроспорт 2 на овој глупав 3Макс

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17585
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: WTCC 2012
« Одговори #5 на: Март 11, 2012, 14:12:11 pm »
Формулите ми беа поинтересни.

Отсутен Toni101

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 83
Одг: WTCC 2012
« Одговори #6 на: Март 11, 2012, 17:26:06 pm »
Овие Круз-овите пак се доминантни ...

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9399
Одг: WTCC 2012
« Одговори #7 на: Март 11, 2012, 17:34:39 pm »
Гадно возило, ме потсеќа на такси не за друго.. Веројатно хонда кога ќе влезе ќе умрси сметки, мада нема време да развие толку конкурентна кола во една сезона. Многу зависи и кои возачи ќе бидат во хонда, останува да видиме што ќе се случи :)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9399
Одг: WTCC 2012
« Одговори #8 на: Март 18, 2012, 21:46:17 pm »
Се крчка..


Отсутен KRISS

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
Одг: WTCC 2012
« Одговори #9 на: Мај 02, 2012, 23:26:31 pm »
Od sto se mnogu dominantni Chevrolet duri i ja preteraa mnogu se 3 koli od isti tim na staza, na sekoja 2ra trka uste prv krug ne zavrsil oni trojca se veke napred naredeni!!! Toa mene licno me nervira, samo plavo gledas, a nivnite licni sposobnosti ne bi gi potcenil ni vo mala raka!!!

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15891
 • Keep it 100
Одг: WTCC 2012
« Одговори #10 на: Мај 22, 2012, 00:11:14 am »
Not a valid youtube URL

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4198
Одг: WTCC 2012
« Одговори #11 на: Мај 22, 2012, 00:27:50 am »
Redovno si pratis Auto.blog.rs :D :D :D
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17585
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: WTCC 2012
« Одговори #12 на: Септември 24, 2012, 02:35:09 am »
Ќе биде интересна наредната трка, и официјално Хонда се враќа, да се надеваме дека и Рено ќе успее.




Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9399
Одг: WTCC 2012
« Одговори #13 на: Септември 24, 2012, 10:09:22 am »
По синоќешната трка се изедначија во бодови Милер и Хаф. Ќе биде интересна следната трка во Јапан. :)