Автор Тема: Astra J GTC  (Прочитано 6964 пати)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3382
 • Samo VW je auto!
Одг: Astra J GTC
« Одговори #45 на: Март 08, 2012, 20:51:24 pm »
Па што сакаш од 1.4 :)
GTI je zmaj

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48612
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Astra J GTC
« Одговори #46 на: Март 08, 2012, 20:57:10 pm »
Многу спори овие бе, ја се си мислев дека се околу 8 и нешто.
И јас очекував да е помалце. Нели рекоа дека ќе е полесна бајаги од тоа 5 вратната верзија? 140кс!!!
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3004
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Astra J GTC
« Одговори #47 на: Март 08, 2012, 21:39:00 pm »
бегај бе таму, атмосферец 1.8 120 коња во последната мазда 6, ја бутка до 100ка за 11,2 секунди, ова турбаш со 140кс во полесна каросерија, секунда мање, и што е најтрагично опелот појше троши. да ти се мочам на опелот.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1670
Одг: Astra J GTC
« Одговори #48 на: Март 09, 2012, 11:41:33 am »
бегај бе таму, атмосферец 1.8 120 коња во последната мазда 6, ја бутка до 100ка за 11,2 секунди, ова турбаш со 140кс во полесна каросерија, секунда мање, и што е најтрагично опелот појше троши. да ти се мочам на опелот.

Куре полека, ама си се размочал по Опел, шарај малку и по другите.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31966
 • Таков е животот... јебига
Одг: Astra J GTC
« Одговори #49 на: Март 09, 2012, 11:44:24 am »
да ти се мочам на опелот.
Немој да те начекам на улица.... ;D :D

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Astra J GTC
« Одговори #50 на: Март 09, 2012, 11:53:21 am »
Мојата 1.4 85 коња според каталог убрзава 11.8 секунди, ама многу полесна е :)

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3004
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Astra J GTC
« Одговори #51 на: Март 09, 2012, 13:43:47 pm »
Калимеро, едноставно се нервирам кога, ќе видам убаво ауто и го укакале у поглед на перформанси. Далеку од тоа дека не го сакам опел, ама ова со последново гтц на ништо не личи. зашто не јадам бубрези за претходната гтц. кај претходното гтц и внатре се си беше кај што треба и на свое место. новиов модел го јаде претходникот само во надворешниот дизајн и ништо повеќе. И не мочам по опел, туку по новата астра ;) другите модели се горе доле ок

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Astra J GTC
« Одговори #52 на: Мај 01, 2012, 00:56:50 am »
vistina e toa deka se vozevme 10 dusi vo kolata :D