Автор Тема: Astra J GTC  (Прочитано 6966 пати)

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Astra J GTC
« Одговори #30 на: Март 05, 2012, 01:38:37 am »
колава е лудница,баш пред некој ден се возевме 10 души во неа и влечеше како будала

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Astra J GTC
« Одговори #31 на: Март 05, 2012, 01:39:45 am »
Викаш 10 души?

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Astra J GTC
« Одговори #32 на: Март 05, 2012, 01:41:49 am »
двајца во багаж,пед души на задно седиште и на предо седиште двајца и возачот,а тулето празно ни беше инаку и таму ке пикневме

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1678
Одг: Astra J GTC
« Одговори #33 на: Март 07, 2012, 12:57:23 pm »
двајца во багаж,пед души на задно седиште и на предо седиште двајца и возачот,а тулето празно ни беше инаку и таму ке пикневме

другите бебиња да не биле ? :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31966
 • Таков е животот... јебига
Одг: Astra J GTC
« Одговори #34 на: Март 07, 2012, 13:05:07 pm »
Влатко абе ај не ме заебавај. ;D

А ова со тежинава исто чудна работа. На Спаркот пишува 910кг и 930 за аутоматикот. Кај мене во сообраќајна пишува 850 а во сервисот за амортизери во Бутел велеа дека мереле спарк и тежел 810 кила. Што е точно кој знае.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12129
 • Пудингот на шоферството
Одг: Astra J GTC
« Одговори #35 на: Март 07, 2012, 13:27:29 pm »
На вага во Жито Лукс,Макстил,каменоломот кај Стенковец итн.итн ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Astra J GTC
« Одговори #36 на: Март 07, 2012, 16:16:34 pm »
еве и дарио се возеше нека потврди,имаме и клип негде по телефоните

Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: Astra J GTC
« Одговори #37 на: Март 07, 2012, 16:47:02 pm »
Не се копчињата воопшто проблем се учат за два дена. И после ти се навикнува окото, боље копчиња него празнини за бољер во VW

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10080
 • Giulietta QV
Одг: Re: Astra J GTC
« Одговори #38 на: Март 07, 2012, 22:19:17 pm »
Каква врска има VW со темава?

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9487
Одг: Astra J GTC
« Одговори #39 на: Март 07, 2012, 22:20:54 pm »
еве и дарио се возеше нека потврди,имаме и клип негде по телефоните

Од таа тегетот ли? Ве видов кога се симнувавте, луда работа..

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Astra J GTC
« Одговори #40 на: Март 07, 2012, 22:37:41 pm »
да да тегетот

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9487
Одг: Astra J GTC
« Одговори #41 на: Март 07, 2012, 22:41:53 pm »
;D

Ја видов ептен клекната и баш им викам на другариве- "аа овие се натовариле", ама не очекував толку души да искочат.

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3004
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Astra J GTC
« Одговори #42 на: Март 08, 2012, 19:04:32 pm »
Одлична е однадвор, внатрешноста не ми се допаѓа воопшто заради премногуте копчиња како што се спомна, на изложенава има Навигација па малце поправа впечаток, без тоа ми изгледа уште по шуто, премногу копчиња на конзолата и над нив минимално екранче. Друга работа е тежината, претешка е во споредба со конкуренцијата. Најосновна Астра ГТЦ 1.4 100кс тежи 1400кг, додека Широко со 1.4тси 122кс тежи 1250кг, a меган купе 1.4 ТЦЕ со 130 кс тежи 1200кг.
Астра со 1,4 турбо тежи 1240 кила ан не 1400. Вчера ја држев спецификацијата во рака. А од широкото е подолга за 20 сантима а исто широка и висока.
и што ако е 1240, а не 1400, кога пак утната им е работата на опел. 122 коњскиот тси во голф е 9.4 до 100ка, 140 коњскиот во слонот на опел е 9.9 секунди. мотор со 100 коња да забрзува до 100ка за 14,5 секунди во 2012 година, ма немој да ме јебеш бе. греота е ваква кола, што ја утепале толку со тежината, сигурно и на стаблиноста, односно лежењето на пат, лошо ќе влијаат тие килограми.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3382
 • Samo VW je auto!
Одг: Astra J GTC
« Одговори #43 на: Март 08, 2012, 19:46:37 pm »
Колку за споредба:
Opel Astra GTC 1.4 Turbo - 0-100km/h    9.90 s,  Maximum speed  201 km/h (125 mph)

Renault Megane Coupé TCe 130 - 0-100km/h  9.60 s,  Maximum speed  200 km/h (124 mph)
GTI je zmaj

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Astra J GTC
« Одговори #44 на: Март 08, 2012, 20:37:43 pm »
Многу спори овие бе, ја се си мислев дека се околу 8 и нешто.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.