Автор Тема: Astra J GTC  (Прочитано 6967 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31966
 • Таков е животот... јебига
Astra J GTC
« на: Март 03, 2012, 13:13:40 pm »
Денес на тест возењето на Астра ГТЦ:

1,4 Турбо 140кс
Јас не дочекав да ја повозам, ми се јавија и морав да си одам. Се надевам дека Казухико и Ивана дочекаа :)

Иначе колата е страва. Многу позитивни впечатоци, но и по некој негативен :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3355
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Re: Astra J GTC
« Одговори #1 на: Март 03, 2012, 13:24:50 pm »
Top!

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 574
Одг: Astra J GTC
« Одговори #2 на: Март 03, 2012, 13:31:34 pm »
Има место на задна клупа или тесничко е?
Seat Leon 1.4 TSI

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31966
 • Таков е животот... јебига
Одг: Astra J GTC
« Одговори #3 на: Март 03, 2012, 13:33:26 pm »
Има место на задна клупа или тесничко е?
Има бајаги место ама плафонот е низок. Не е баш за високи луѓе.

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6908
Одг: Astra J GTC
« Одговори #4 на: Март 03, 2012, 14:58:03 pm »
Такви се, и старата си беше таква ...

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12129
 • Пудингот на шоферството
Одг: Astra J GTC
« Одговори #5 на: Март 03, 2012, 15:24:17 pm »
Ако сакате простор гледајте Рено Еспејс,Пежо 807,Транспортер и сл.,ова е купе ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3355
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Astra J GTC
« Одговори #6 на: Март 03, 2012, 15:40:25 pm »
не беше лоша у поглед на висината. мене ми беше ок, а јеби га, не сум мал. 1.4, 140коња, иде, ова она... али очекуев поише, не знам зашто. генерално, има доста ствари шо не ми се свиѓаат. одлично изгледа и све, ама има многу работи што не се како што треба... бар според мене...на задна клупа искрено не ни пуштив поглед, зошто не би ни имал у план таму да седам. у секој случај не е ко за мене, зошто самиот момент додека да влезам позади би ми бил мачен. :)

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3004
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Astra J GTC
« Одговори #7 на: Март 03, 2012, 20:31:04 pm »
хромирана лајсна горе над прозорите, бљак. или околу цела рамка или само доле, вака дури и одвратно ми делува.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3382
 • Samo VW je auto!
Одг: Astra J GTC
« Одговори #8 на: Март 03, 2012, 20:54:28 pm »
Не знам дали е ова случајност ама и ја денес во трговски го замарав човекот едно добри 15 мин за Астрава :)
GTI je zmaj

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3309
Одг: Astra J GTC
« Одговори #9 на: Март 03, 2012, 22:13:04 pm »
Фонтот на бројките на инструмент таблата ,и 200-те копчиња на централната конзола се одвратни,затоа никогаш не би ја земал астрата во обзир кога би купувал нова кола!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9560
Одг: Astra J GTC
« Одговори #10 на: Март 03, 2012, 22:30:42 pm »
Јас сум 198cm и совршено ме собира во секој модел на Астра, за разлика од Golf :)

Мада пак Golf-от повеќе го сакам. Се возам на Vectra подзвоје ама копнеам по Голфовско :)


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3355
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Astra J GTC
« Одговори #11 на: Март 03, 2012, 22:41:10 pm »
Фонтот на бројките на инструмент таблата ,и 200-те копчиња на централната конзола се одвратни,затоа никогаш не би ја земал астрата во обзир кога би купувал нова кола!
дефинитивно премногу копчиња. али генерално мислам дека кај грото нови модели, од повеќето производители е ова веќе секојдневие...

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31966
 • Таков е животот... јебига
Одг: Astra J GTC
« Одговори #12 на: Март 04, 2012, 00:31:38 am »
Добро кај копчињата е што треба малку повеќе притисок за да се стиснат. Така при возење е подобро, нема да ти се притискаат патем уште две три копчиња.

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: Astra J GTC
« Одговори #13 на: Март 04, 2012, 03:43:33 am »
Јас искрено обожавам копчиња што повеќе тоа подобро :) иначе астрава нешто посебно не ми фаќа око, далеку од тоа дека не е убава и слично меѓутоа како да ја изгуби оштрината што треба да ја има овој модел.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10312
 • Архитект
Одг: Astra J GTC
« Одговори #14 на: Март 04, 2012, 11:22:03 am »
Централната конзола му е промашена скроз.
Убаво е да има многу копчиња, ама тие да имаат определена форма и групирана поставеност. Овде е ужасно сложено. Без врска ставани копчиња. Оди па снајди се. Мене баш тоа ме одвратува од Астрата.
Тежината е друга тема. :D :D