Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 1345559 пати)

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3320
ок е и тоа,ама ако има присуство на полиција да го обезбедува булеварот,за да не се деси некоја пиздарија со жртви.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20910
Прво не е ОК..не било, и нема да биде ОК.
Второ, немаше абер од полиција.


Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3320
Цитат
зафатиле 2 од 3 те ленти на булеварот со паркирани коли..и играат оро
ова сум го прерипал у читање,од орото почнав :)
у право си за паркирање коли, ама тоа е одраз на системот кој со години се негува кај нас...
да не идам даље,да си кажам сабајле ме изнервира возач на комбе Атлантис што ми исече пат на булевар кај последна 15ка,а јас со точак бев,небитен сум.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48357
 • Махер
  • malikovski.com
Одг:
« Одговори #12918 на: Мај 24, 2016, 11:37:52 am »
Системот не се негува туку западните медиуми ни го шират низ фејзбуци, телевизии, интернети, sweet16, крибс, мибс, распрдени татини...
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Dimac

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 669
Синоќа..матуранти кај Континентал..зафатиле 2 од 3 те ленти на булеварот со паркирани коли..и играат оро..на факинг булеварот Автокоманда...пијани..додека коли поминуваат во 3 та лента на неколку сантиметри покрај нив.

И јас славев матура во истиот хотел 99 та, па фино лепо скоцкани си се дотеравме, си паркиравме на паркинг како што е редот и (во тој дел вечерта пред да се оди во клуб) не пиевме алкохол.

Од кај се изроди младинава не знам.
Дa Стрaтрo, aмa кaжи кoе шкoлo слaвеше мaтурa 99-тa вo Кoнтинентaл  8) . Смиљa oд еднa стрaнa, Пaзaрџискa oд другa пa oди мрдни aкo смееш  :P

Присутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4194
 • Passat B8
kade odi sFetov a kade nije so jutonGF altobusitee :) kato nasite be dvospratnii

http://madeinmars.ru/marsart/1007

sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20910
Синоќа..матуранти кај Континентал..зафатиле 2 од 3 те ленти на булеварот со паркирани коли..и играат оро..на факинг булеварот Автокоманда...пијани..додека коли поминуваат во 3 та лента на неколку сантиметри покрај нив.

И јас славев матура во истиот хотел 99 та, па фино лепо скоцкани си се дотеравме, си паркиравме на паркинг како што е редот и (во тој дел вечерта пред да се оди во клуб) не пиевме алкохол.

Од кај се изроди младинава не знам.
Дa Стрaтрo, aмa кaжи кoе шкoлo слaвеше мaтурa 99-тa вo Кoнтинентaл  8) . Смиљa oд еднa стрaнa, Пaзaрџискa oд другa пa oди мрдни aкo смееш  :P

Орце, нормално.
Се знаело што е култура, ред, поштовање..
Смиља ме тераше Гавранот од Едгар Алан По на памет да го учам....што е за поздравување.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Вистински и уанабе криминалци и опинци, напушени наркомани и опинци кои минуваат на црвено и возат на спротивна лента на булевар, кои претекнуваат цела колона возила што чекаат црвено светло и продолжуваат на раскрсница на црвено или зелено. Да ти го ебам градот селски и сељаците скапани. Секој 30ти на црвено поминува. Бетар од Тетово сме станале.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2727
Вистински и уанабе криминалци и опинци, напушени наркомани и опинци кои минуваат на црвено и возат на спротивна лента на булевар, кои претекнуваат цела колона возила што чекаат црвено светло и продолжуваат на раскрсница на црвено или зелено. Да ти го ебам градот селски и сељаците скапани. Секој 30ти на црвено поминува. Бетар од Тетово сме станале.

Баш заради оваа причина во Тетово почнаа да ги вадат семафорите и да ставаат кружен тек на секој 50 метра.Таму се леташе на велико....

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48357
 • Махер
  • malikovski.com
Одг:
« Одговори #12924 на: Мај 28, 2016, 00:30:56 am »
Арно им текнало кружни да ставаат.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20910
Може е Тетово...може е Голф..


Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16008
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
мало летимо, мало падамо.... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 504
Ајде ме учукаа и мене од позади вчера, ми падна пешак (пијаница) пред хауба и се укопав одма на 15 сантима му закочив од него и вој одпозади со поло се зачука во мене, нема некоја голема штета само гребаница на задниот браник па не сакав да се малтретирам да потполнуам европски па заминавме...иначе за пешаков ми се идеше да го утепам му испаднав со цела нервоза го ледам удрен од господ тој целиот сиромав го фатив и го тргнав настрана.Секако во план ми беше фарбање на преден и заден браник од „возачи“ па еве причина што побрзо да си ги исфарбам.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14844
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Да си пополнел европски, без пари ќе си ги офарбал. :) Среќа што нема посериозна штета, и што не си го земал дебилот пијан на душа.

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 504
Да си пополнел европски, без пари ќе си ги офарбал. :) Среќа што нема посериозна штета, и што не си го земал дебилот пијан на душа.

Да да и ја на тоа се крстам ќути со лесно поминав ;D