Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2406728 пати)

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Хммм..населбата ми е веќе 2 години раскопана..прашина како див запад...возам од Мавровка према Гоце Делчев мостот..таму 2 години од 3 се 2 ленти..а на враќање една...одам накај центар, затворени улиците ради протести...

Што да му сакам на градов незнам...

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20052
7 години немам вода до 3 саат дома барем 3 дена во неделата. 5 ми се гради пред зграда.

Отсутен Ezekiel

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 400
Fun Fact: Во Неготино пола град има вода пола ден, другата половина има вода другиот дел од денот..
Cogito ergo zoom

Присутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4942
  • The Spartan General
Fun Fact: Во Неготино пола град има вода пола ден, другата половина има вода другиот дел од денот..

И тоа е после потрошени 400 000 евра од KfW банка. :)
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3617
Одг:
« Одговори #12904 на: 19 Мај 2016, 16:43:22 pm »
Гo гледaш мoстoт? Кoј мoст? Ееее...

sent from Tapatalk


Отсутен Ezekiel

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 400
Fun Fact: Во Неготино пола град има вода пола ден, другата половина има вода другиот дел од денот..

И тоа е после потрошени 400 000 евра од KfW банка. :)

Кој ги прибрал се знае муабетот? Не знам за ова...
Cogito ergo zoom

Присутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4942
  • The Spartan General
Кој ги прибрал се знае муабетот? Не знам за ова...

За жал не е тој муабет за на форум. И не е само во Неготино.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3538
Fun Fact: Во Неготино пола град има вода пола ден, другата половина има вода другиот дел од денот..

И тоа е после потрошени 400 000 евра од KfW банка. :)

Ситница...не можи чоекот со тие пари еден салам Мерцедес да си купи.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Преку Куов веќе, секој божји ден колони, една од шумарски до ремедика друга од ваму од кај панче средново,  и кружен тек и се да му се изнамочам, 9 месеца го ,,праат". Денеска не работеа ништо рамнеа тоа ридот со натрупана земја, апсолутно небитно во овој момент. Абе арно си беше претходно барем немаше гужва...



Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8056
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Во последно време се ме нервира.

Вчера шеф околу 50 години си помина на пешачки да се вклучи десно, јас поминувам на пешачки а тој враќа назад негледајќи ништо. Кога го заприметив, му тропнав на кров и крева рамења... Само што поминав, позади мене пак не погледна, на истиот пешачки ќе згазеше 2 девојчиња...  :-X

Исто ме нервираат таксисти паркирани на не такси паркинг.
Пола град е обележан за такси и фрчат казни а тие паркираат на секаков паркинг па јас кога треба да паркирам, фино лепо му покажувам со прст фиге, се трга и си паркирам кај шо треба јас да паркирам а не таксистот.

И од секогаш стока паркирана на тротоарот, не случајно туку секојдневни пациенти.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54736
  • Махер
Во последно време се ме нервира.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Не даваат без рецепт.
Eве боље решение..

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5718
preeska kaj opstina zgazi baba imase edno cice sto stavase vo kecot bejzin od tuba...isturi tubata i ja frli tuka u trevnikot.... mu titkam i mu vikam daj cice tubata jas ke ja frlam na 10 metra se kontinjerite... me pogledna zbunet i kao ne be ne jas ke ja frlam si ja zema i ja frli vo kontenjer.... stoka covece od doma se taka uceni i taka decata gi ucat, koga mi ja pravea kukata edni od bogovinje tetovo se sto jadea i pravea frlaa okolu niv, po cel saat i vise sum cistel po niv..

Отсутен Bokica

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1470
Не се буни , барем сеа не џиткаат ѓубре од прозор од 7ми ;D ;D
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Синоќа..матуранти кај Континентал..зафатиле 2 од 3 те ленти на булеварот со паркирани коли..и играат оро..на факинг булеварот Автокоманда...пијани..додека коли поминуваат во 3 та лента на неколку сантиметри покрај нив.

И јас славев матура во истиот хотел 99 та, па фино лепо скоцкани си се дотеравме, си паркиравме на паркинг како што е редот и (во тој дел вечерта пред да се оди во клуб) не пиевме алкохол.

Од кај се изроди младинава не знам.