Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2406848 пати)

Отсутен Vlatzki

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2071
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3585 на: 15 Декември 2012, 01:01:45 am »
Ме нервира незаинтересираноста за нормален сообраќај и тоталното непостоење желба да се помогне. Прееска, околу 18:30 на среде раскрсница кај Треска еден постар чика буткаше едно прастаро волво, односно тенк. Човеков на -10 го бутка Волвото, коли го заобиколуваат и никој не застана да помогне. Застанав, му помогнав да го избуткаме на тротоар, човекот без плин останал..

Свака част Класен.... Респект!

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3617
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3586 на: 15 Декември 2012, 09:23:02 am »
Браво класен, тоа е потег за честитки. Последно што сум буткал е некој ден пред снеговите, една фелиција, маж,жена и дечиња внатре. Видов се мачи сам, си викам чекај и ја да бутнам. Ама пустата никако да запали, после пола саат се откажавме, го викна брат му да го шлепа. Ми се заблагодари и си заминав.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54738
  • Махер
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3587 на: 15 Декември 2012, 10:26:56 am »
Jas eve da se pofalam mu dadov malce struja na eden sto nemozese da zapali. :) Siv Getz.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33897
  • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3588 на: 15 Декември 2012, 10:30:45 am »
Јас завчера на сива фиеста :)

Него не можам да ги сфатам ниту сељаците ниту полицијата, како се дозволува застанување па и паркирање на улица пред пешачки премин, при тоа блокирајќи го погледот кон пешаците. Летоска на еден таксист што се паркирал на метро пред пешачкиот кај педагошка и си ја остаил колата тука, му р’кнав на прозорот.

На сељаците само сељачки манири. Можеби некогаш ќе се свестат. Кој знае колку луѓе се изгинати или повредени поради вакви идиотизми. Јас да сум полиција највисока казна од 500 евра ќе воведам за таков прекршок.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11694
  • Архитект
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3589 на: 15 Декември 2012, 11:23:38 am »
mislev deka aludira na dzipcisteto...toa znae da zatvori cel vlez i po visina i po dolzina i po sirina...a7 nema visina ;)
my bad...

Не бе Нуме, и фичо да е ќе попречи влез. Затоа што кола пред влез не се паркира.
А во случајов беше А7.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3590 на: 15 Декември 2012, 11:25:47 am »
Браво Зеро, на -15 да гураш Волво заслужува респект.  :D

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3591 на: 15 Декември 2012, 13:00:35 pm »
На Алфа никј ли не помагал  :o;D :D :D

Јас сум помагал миљон пати. Еднаш како Зеро и од кола имам искочено. Се дешава во гужва да му застане колата и неможе никој да помине. Го имаш моментот каде као кретени сите лежат на свирки а чоеков греота неможе да го мрдне кецот. :D Искочив и го качивме на тротоар.

Ама имам и лоши искуства. Кога работев имав 101 на плин. Со него идев на работа. Кецот беше чакмак со палењето ама ткак ставив плин маме му ебав. И така насабајле неќеше да пали или ќе запали ама мораш да не пушташ гас и давозиш со лева на кочница пошто ако пуштиш палење здравје :D :D .
Е тука во тие ,моменти сум осетил што е гад народ. Стварно малце луѓе има што ќе ти помогнат, и тоа за толку по мене лесна помош.

Ау колку сум го рогал тој кец, леле мри мајко :D :D .

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6428
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3592 на: 15 Декември 2012, 13:16:29 pm »
му р’кнав на прозорот.

Можам да замислам, шлаем ;D ;D ;D ;D Ахаххаха ке умрам од смеење, ихихиихихихихихихихи

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29137
    • CARclub.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3593 на: 15 Декември 2012, 14:48:51 pm »
Поентата ми беше дека треба малку да се подигне чувството за солидарност. Лесно е да се легне на свирка, ама скоро на никого не му текнува да помогне. Вчера тој чикицата ќе оставеше кичма на Волвоно, 4 тона тешко..

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54738
  • Махер
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3594 на: 15 Декември 2012, 14:51:31 pm »
Кога некој стои на улица или паркинг (често на мобилен збори) и те гледа дека искачаш од паркинг место или влагаш или поминуваш... А он/она смета апла.




И кога ќе земе и ќе се „потргне“ 5 сантима.





МРШ БРЕ У ПИЧКУ МАТЕР!

Отсутен GabbyBaby

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 102
  • Пали / Гаси :D
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3595 на: 15 Декември 2012, 15:15:20 pm »
Денес страшно ме изнервира неписменоста на голем број шофери низ Скопјево, поготво во централното градско подрачје каде што се паркинзите...Колона од 30, 50 возила, кои го закрчиле сообраќајот и неговото нормално одвивање со цел да влезат на паркинг на кој има 0 слободни места! Семафорот свети црвено, бројката е 0. Никој не сака да се тргне, да продолжи понатаму, кон паркингот на градска или паркингот кај Олимписки или тој карши, на кои има слободни места...Стварно не ми е јасно што ке се промени ако се пропешачи 3 минути повеќе? А улиците нефункционални за сообраќај...ГТЦ фул, карши ГТЦ фул, останатите да не речам со 30% слободен простор за паркирање...Цените се тие...
Чудна работа...
:)
A clean house is a sign of NO INTERNET CONNECTION!!!

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3596 на: 15 Декември 2012, 15:18:06 pm »
Мрза народ, да може со кола у продавница ќе влезат.

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3597 на: 15 Декември 2012, 15:20:49 pm »
Мрза народ, да може со кола у продавница ќе влезат.

тоа е идејата со drive through

Отсутен GabbyBaby

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 102
  • Пали / Гаси :D
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3598 на: 15 Декември 2012, 15:21:16 pm »
Ама ајде да се две три коли, па и пет нека бидат...ЗА 5 минути толку места ке се ослободат...Ама 30 коли...Редица до градска скоро имаше...Мислевме да не има некоја догодовштина, сообраќајка или нешто такво не дај боже...Они редица чекаат за да се паркираат...
Ај да речеш и дека не се од Скопје, па незнаат, ама па 80% скопски таблици беа...
A clean house is a sign of NO INTERNET CONNECTION!!!

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #3599 на: 15 Декември 2012, 15:24:10 pm »
Исто заради таква работа кај рамстор што сакаат да влезат на паркингот, само за поблиску да им се колите, праат гужва до кисела вода. Ич не ме чуди тоа. Да е на некое друго место да те чуди, тука кај нас ти е реалност.