Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 1311289 пати)

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6313
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20040 на: Февруари 14, 2020, 19:07:20 pm »
Dovolnonima odblesok asphaltot od dozov, ne mora uste maglenki bez potreba.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4803
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20041 на: Февруари 14, 2020, 19:23:59 pm »
Повторно поставени лежечки магариња на главна улица, Антон Попов и Димо Хаџи Димов.
Поради безбедност на пешаци се нарушува безбедност во сообраќај.
Толку ли не може да се смисли некое решение што ќе ограничи брзина на 40км.
Камилине мора да се преминат со помалку од 20, и наместо да внимаваш на евентуален пешак вниманието ти го одвлекува тој што кочи пред тебе, дали ќе закочи тој позади тебе, тој од спротивен да не му текне да го избегне магарето, на кое место да го прегазиш магарето...едноставно гледаш насекаде само не на пешачки премин.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4791
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20042 на: Февруари 14, 2020, 19:48:35 pm »
Znae li nekoj koj i zosto denes go blokirase vlezot vo Skopje pred Avtokomanda so labavo parkiran kamion preku dvete lenti?
Филм снимале ?
Чим Курир вика незадоволни биле....

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38853
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20043 на: Февруари 14, 2020, 19:54:48 pm »

Чим Курир вика незадоволни биле....
У мое село  „нее*ани“ ги викаат таквите ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 406
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20044 на: Февруари 14, 2020, 21:44:24 pm »
Повторно поставени лежечки магариња на главна улица, Антон Попов и Димо Хаџи Димов.
Поради безбедност на пешаци се нарушува безбедност во сообраќај.
Толку ли не може да се смисли некое решение што ќе ограничи брзина на 40км.
Камилине мора да се преминат со помалку од 20, и наместо да внимаваш на евентуален пешак вниманието ти го одвлекува тој што кочи пред тебе, дали ќе закочи тој позади тебе, тој од спротивен да не му текне да го избегне магарето, на кое место да го прегазиш магарето...едноставно гледаш насекаде само не на пешачки премин.

И на булевар АСНОМ денес ставаа. Многу лоши. И кај основното Кочо Рацин и пак исто си тераат сите само одат во спротивна лента да ги заобилокуваат.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38853
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20045 на: Февруари 14, 2020, 21:48:22 pm »
Шикани.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4803
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20046 на: Февруари 14, 2020, 22:05:18 pm »
Шикани.
И гратис moose тестови.

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2308
 • Жгл' б гл'б
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20047 на: Февруари 14, 2020, 22:10:22 pm »
Сите морони што паркираат пред врата на училиште, притоа газејќи и на пешачки, секој ден.

Лајна.

Одамна не се нервирам во сообраќај, освен ова. Секој ден.
Џуќела или офца - бирај.

Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 198
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20048 на: Февруари 14, 2020, 22:50:57 pm »
Сите морони што паркираат пред врата на училиште, притоа газејќи и на пешачки, секој ден.

Лајна.

Одамна не се нервирам во сообраќај, освен ова. Секој ден.

Се изгуби детството и сите пропратни работи со ова носење на децата во школо.
Од 4-то одделение сме иделе сами, а сега, остајго пред школо, собериго од школо, ѕвони му на голем одмор...
Никогаш не вели никогаш.

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2308
 • Жгл' б гл'б
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20049 на: Февруари 14, 2020, 23:05:49 pm »
Таму јас кај што ги носам ни до 5-то не ги пуштам сами...

Туку, баш тие од 4-то и поголеми, кога ќе тргнат на капија 200 души
сите мораат прво да го заобиколат паркираниот морон, па да поминат улица _покрај_ пешачки.

Еве не знам...
Џуќела или офца - бирај.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4827
 • хаУс мајстор
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20050 на: Февруари 14, 2020, 23:11:38 pm »
Сите морони што паркираат пред врата на училиште, притоа газејќи и на пешачки, секој ден.

Лајна.

Одамна не се нервирам во сообраќај, освен ова. Секој ден.

Се изгуби детството и сите пропратни работи со ова носење на децата во школо.
Од 4-то одделение сме иделе сами, а сега, остајго пред школо, собериго од школо, ѕвони му на голем одмор...
Во наше детство фудбал се играше на улица, а кола кога ќе дојдеше чекаше да заврши напад. Сега кола ќе те прегази на пешачки и крив ќе испаднеш.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2308
 • Жгл' б гл'б
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20051 на: Февруари 14, 2020, 23:17:45 pm »
Оди вам да те бацу, златен! :)
И да дам по една да удавиме тагата во таа чест!
Џуќела или офца - бирај.

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3461
 • MadaFunker
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20052 на: Февруари 15, 2020, 00:29:38 am »

Чим Курир вика незадоволни биле....
У мое село  „нее*ани“ ги викаат таквите ;D

New blood of old school

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4827
 • хаУс мајстор
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20053 на: Февруари 15, 2020, 10:42:19 am »
Оди вам да те бацу, златен! :)
И да дам по една да удавиме тагата во таа чест!
Не пијам од/за тага и радост. Од жед пијам ;D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8005
 • Пичлеме
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20054 на: Февруари 15, 2020, 11:10:07 am »
Од жед и од сабајле :)