Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 1309745 пати)

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2999
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20025 на: Јануари 25, 2020, 19:56:46 pm »
Jas ne pamtam koga imam stanato na vreme...Duri mi imaat pustano kolegi sho se vo blizina da me razbudat.  ;D

Ти се дивам на таков цврст сон.

Јас кога ќе прднам се будам.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11991
 • Пудингот на шоферството
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20026 на: Јануари 25, 2020, 20:26:37 pm »
Ako se razbudvam taka znaci nikogas ne treba da spijam.Parkiram na parking kade sto parkiraat 100 kamioni,edni zastanuvaat,drugi trgnuvaat,treti gi zapaluvaat za akumulatorite da napolnat,cetvrti da se toplat/ladat,kaj ke mu go najdis krajot.
Vo leto koga ke pukni najzeskoto iako imam stand klima,spijam so zapalen kamion za da ladi klimata poso stand-ot nemozi da postigni. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3772
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20027 на: Јануари 28, 2020, 14:34:42 pm »
Коњ шофер овај штипјанецо со мерцедесо,у Струмица на болница,враќа назад удира у џипо,оди напред и ја отпора хондата,капачето од браникот испадна на хондата,дали браникот го изгреба не се приближив...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48196
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20028 на: Јануари 28, 2020, 14:45:05 pm »
Стави го во сообраќаен срам групата, може ќе се препознаат штетниците барем да му се среди хондата на човекот.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3772
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20029 на: Јануари 28, 2020, 15:02:19 pm »
Не сум по фб групите 😁,кој сака нека ја преземе сликата и нека објави.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20748
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20030 на: Јануари 28, 2020, 15:11:07 pm »
Го сликаш како оштетува две коли и го пушташ да си оди?
Интересно.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3772
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20031 на: Јануари 28, 2020, 15:22:02 pm »
Денес немам нерви да се расправам,не за џабе сум до болницава...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2301
 • Жгл' б гл'б
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20032 на: Јануари 28, 2020, 15:27:32 pm »
Исто помислив веднаш. Во следниот момент помислив "Што ако е некој од оние знаеш-кој-сум?"... :)

Најдобро принт на сликата и остај им под бришач на двајцата оштетени - тие нека го ебат :)
Џуќела или офца - бирај.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20748
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20033 на: Јануари 28, 2020, 15:38:21 pm »
Нема денар да плати ако има осигурување, а луѓево ќе си ги поправат штетите од тоа што он не знае да излегува од паркинг.
Али да, зависно од човекот и тоа може да биде тешко да го сфати уствари.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10003
 • Giulietta QV
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20034 на: Јануари 28, 2020, 15:40:45 pm »
гастарбајтер во италија, таму е нормално така да се паркираат

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48196
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20035 на: Јануари 28, 2020, 16:44:38 pm »
Нема денар да плати ако има осигурување, а луѓево ќе си ги поправат штетите од тоа што он не знае да излегува од паркинг.
Али да, зависно од човекот и тоа може да биде тешко да го сфати уствари.
Така де. Нема зошто да се бега во 2020та година...
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6294
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20036 на: Јануари 29, 2020, 07:06:20 am »
Ќе му го укинат попустот.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20748
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20037 на: Февруари 14, 2020, 18:57:41 pm »
Znae li nekoj koj i zosto denes go blokirase vlezot vo Skopje pred Avtokomanda so labavo parkiran kamion preku dvete lenti?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4783
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20038 на: Февруари 14, 2020, 19:01:46 pm »
Znae li nekoj koj i zosto denes go blokirase vlezot vo Skopje pred Avtokomanda so labavo parkiran kamion preku dvete lenti?
Филм снимале ?

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4820
 • хаУс мајстор
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20039 на: Февруари 14, 2020, 19:07:12 pm »
Ваљда некој земјоделци беа, пошто имаше и трактори. Како сум се заебал прееска таму...
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.