Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 1226612 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9818
 • Giulietta QV
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19905 на: Ноември 21, 2019, 15:32:20 pm »
На пример што би спречило да има мини островче каде што се штрафтите сега?

не знам, во г. Скопје може имаат одговор

иста реакција имаше на форумов и кога се направи велосипедската на Св.Климент Охридски и на раскрсницата со Чуповски кога се направи островчето, „кој ненормален го испланира“, „кој го одобри“, „ќе летаат ко чавки тука“, „ќе се превртуваат на кров тука“.... до сега не сум прочитал или слушнал дека некој летнал или се превртилдека е идиотски направено е, можеби не е ни завршено
јас првпат кога поминав откако е направено бев со мотор и признавам, малку фалеше да се качам горе

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38338
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19906 на: Ноември 21, 2019, 15:34:52 pm »
На пример што би спречило да има мини островче каде што се штрафтите сега?

не знам, во г. Скопје може имаат одговор

иста реакција имаше на форумов и кога се направи велосипедската на Св.Климент Охридски и на раскрсницата со Чуповски кога се направи островчето, „кој ненормален го испланира“, „кој го одобри“, „ќе летаат ко чавки тука“, „ќе се превртуваат на кров тука“.... до сега не сум прочитал или слушнал дека некој летнал или се превртил

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

дека е идиотски направено е, можеби не е ни завршено
јас првпат кога поминав откако е направено бев со мотор и признавам, малку фалеше да се качам горе

Ова ја ќе земам еден ден со копач ќе го изрушам, муеам глпоста невидена,,,,

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17440
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19907 на: Ноември 21, 2019, 15:50:28 pm »
https://www.google.com/maps/dir/42.0348586,21.4460917//@42.0349294,21.4466296,195m/data=!3m1!1e3

Една од најстарите глупо направени улици, вака ќе биде ако има островче продолжено.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16119
 • Keep it 100
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19908 на: Ноември 21, 2019, 16:25:27 pm »
На пример што би спречило да има мини островче каде што се штрафтите сега?

не знам, во г. Скопје може имаат одговор

иста реакција имаше на форумов и кога се направи велосипедската на Св.Климент Охридски и на раскрсницата со Чуповски кога се направи островчето, „кој ненормален го испланира“, „кој го одобри“, „ќе летаат ко чавки тука“, „ќе се превртуваат на кров тука“.... до сега не сум прочитал или слушнал дека некој летнал или се превртил

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

дека е идиотски направено е, можеби не е ни завршено
јас првпат кога поминав откако е направено бев со мотор и признавам, малку фалеше да се качам горе

Ова ја ќе земам еден ден со копач ќе го изрушам, муеам глпоста невидена,,,,

Немој Симо бе не ги сечи!

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47225
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19909 на: Ноември 21, 2019, 16:28:56 pm »
На пример што би спречило да има мини островче каде што се штрафтите сега?

не знам, во г. Скопје може имаат одговор

иста реакција имаше на форумов и кога се направи велосипедската на Св.Климент Охридски и на раскрсницата со Чуповски кога се направи островчето, „кој ненормален го испланира“, „кој го одобри“, „ќе летаат ко чавки тука“, „ќе се превртуваат на кров тука“.... до сега не сум прочитал или слушнал дека некој летнал или се превртил

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

дека е идиотски направено е, можеби не е ни завршено
јас првпат кога поминав откако е направено бев со мотор и признавам, малку фалеше да се качам горе
Така личеше, ама откога се исцртаа нови линии и велосипедска патека со столбчиња не ни можеш со кола да одиш натаму. Океј си е, патот те води да не ја закачиш, а е одлична за точаци и скутери да си поминуваат низ неа
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен velkov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 627
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19910 на: Ноември 21, 2019, 16:33:51 pm »
Само што поминав сега, секој втор е готов да се качи на тротоарот.

Главен проблем е што никој не еб**а велосипедската патека и се буткат да заобиколат семафорот и оп на тротоар....

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17440
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19911 на: Ноември 21, 2019, 16:51:56 pm »
Само што поминав сега, секој втор е готов да се качи на тротоарот.

Главен проблем е што никој не еб**а велосипедската патека и се буткат да заобиколат семафорот и оп на тротоар....

Главен проблем е што патот не е дизајниран за таква кривина и самиот пат те води во тротоарот.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47225
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19912 на: Ноември 21, 2019, 17:21:25 pm »
Само што поминав сега, секој втор е готов да се качи на тротоарот.

Главен проблем е што никој не еб**а велосипедската патека и се буткат да заобиколат семафорот и оп на тротоар....
Мора островче. Нема избор. И кај Качанички пат има таков идиотски момент со преширока лента и се бутаат пола коли.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1235
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19913 на: Ноември 22, 2019, 08:52:40 am »
Тааадааааам.


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20147
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19914 на: Ноември 22, 2019, 10:01:15 am »

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3208
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19915 на: Ноември 22, 2019, 12:30:15 pm »
Ова и со капка дожд се случува во МК.


Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6875
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19916 на: Ноември 22, 2019, 14:50:34 pm »
моментот кога даваш жмигавец да се престроиш, и типот во другата лента се освестува дека ако те пушти значи крај на светот и одма гас до даска и свирење со поглед кон тебе штом те помине, како тоа ти се осмели...

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6255
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19917 на: Ноември 22, 2019, 17:14:14 pm »
Samo glajcata xD

Отсутен Johnny625

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 164
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19918 на: Ноември 22, 2019, 22:50:21 pm »
Добро кој нормален во Прилеп дозволи да се отвори игротека на која влезот и е баш на една од најнепрегледните кривини во градот? Тротоар нема, паркинг уште помалку, но секој ден затка е коли што носат деца и ја зафаќаат пола улица.

Ова кај Макпетрол во центарот. Да биде абсурдот поголем на 10 метра од влезот на игротеката има перална за коли и вулканизер а по улицата често се движат шлепери натоварени со мермер.

Секој пат кога врвам таму, си мислам за македончето само турчинот со камшикот, не сме ние за сами само со оглав друг да не води.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4053
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19919 на: Ноември 23, 2019, 12:42:21 pm »
Толку е предвидливо што не требаше воопшто да чекам за да го фатам егоистичното однесување во сообраќај.
На крајната лево има само една кола, на средната 4, тој со црвената кола прво застана, но мораше да излезе прв на семафорот без разлика дали има или не лента за право.
3 коли да застанат на крајната десно за право се блокира вртењето во десно а за тоа време крајната лево стои празна.

На следната слика има табла која никогаш не сум ја видел, така да никој не би знаел за насоките на одредени ленти, особено ако не е од Скопје.


Еве како изгледа булеварот од кај Олимписки.
Не се гледа никаква сигнализација.
« Последно менување: Ноември 23, 2019, 12:49:33 pm Mikius »