Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 1309793 пати)

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20749
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20490 на: Септември 22, 2020, 10:23:57 am »

Мир..Отсутен Angel Skopje

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 166
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20491 на: Септември 22, 2020, 10:52:03 am »
Баш ќе прашам на следно одење во Аутомотив Груп дали се нарачани со некаква повисока суспензија колите, или се сток.

или за исток  ;D

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3379
 • Samo VW je auto!
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20492 на: Септември 22, 2020, 10:52:11 am »
Баш ќе прашам на следно одење во Аутомотив Груп дали се нарачани со некаква повисока суспензија колите, или се сток.
Дачииве имаат метански уред па претпоставувам дека заради тежината на самата боца и плус самиот метан и патници што се возат 90% од времето назад овие дошле со повисок заден трап.
GTI je zmaj

Отсутен Angel Skopje

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 166
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20493 на: Септември 22, 2020, 10:54:01 am »
Баш ќе прашам на следно одење во Аутомотив Груп дали се нарачани со некаква повисока суспензија колите, или се сток.
Дачииве имаат метански уред па претпоставувам дека заради тежината на самата боца и плус самиот метан и патници што се возат 90% од времето назад овие дошле со повисок заден трап.

ќе има дешавки гарант,
+ овие таксистиве како што се јаки шофери (ретки исклучоци има, ептен ретки)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3379
 • Samo VW je auto!
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20494 на: Септември 22, 2020, 11:02:28 am »
Пред некој ден видов еден камиказа со дачијата беше залетан преку 80 од пивара према бриколаж едвај ја сврте кривината во лево према тинекс годел, бонус беше тоа дека асвалтот таму е катастрофа кога почна да рипа мислев ќе се збрца во тротоар.
GTI je zmaj

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2378
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20495 на: Септември 22, 2020, 18:20:35 pm »
Во улицата позади Шампионче една улетана према мене, и свирам закочи нагло па уште се испонаша нешто како ај бркај работа.

Жениве ептен нешто сила си земаат.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16263
 • Keep it 100
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20496 на: Септември 29, 2020, 19:33:00 pm »
Иноватор, на никој не му текнало вака до сегаОтсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4820
 • хаУс мајстор
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20497 на: Септември 29, 2020, 23:22:29 pm »
Ауди!
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2301
 • Жгл' б гл'б
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20498 на: Септември 29, 2020, 23:53:15 pm »
Шо се бунете бе... па ич трава нема згазнато!
Џуќела или офца - бирај.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2446
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20499 на: Септември 30, 2020, 04:24:43 am »
Знаете дека кога купуваш ауди добиваш дозвола за паркирање секаде каде што може да стигне колата

Присутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 891
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20500 на: Септември 30, 2020, 08:09:04 am »
Од утре ќе почне да ме нервира фиксното работно време на јавната администрација од 8 до 16 и метежот што ќе се ствара тој период.
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Silvester

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 981
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20501 на: Септември 30, 2020, 08:15:02 am »
Од утре ќе почне да ме нервира фиксното работно време на јавната администрација од 8 до 16 и метежот што ќе се ствара тој период.

Може малку повеќе за ова? Досега не одеа воопшто на работа или имаа флексибилно работно време? Оти и досега се случуваше да зачекам гужви, но ништо страшно.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38850
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20502 на: Септември 30, 2020, 08:32:23 am »
Гужвичка си има месец дена уназад веќе, ако не си ја приметил до сега, нема да те нервира ни од утре...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6546
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20503 на: Септември 30, 2020, 08:34:46 am »
Заев ја донесе на почетокот како реформатор, заев ја однесе одлуката

Присутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 891
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20504 на: Септември 30, 2020, 08:50:25 am »
@Silvester Скоро 2 години важеше флексибилното време со почеток помеѓу 7:30 - 8:30 и крај помеѓу 15:30 - 16:30, а кога почна ова со короната различни категории беа ослободени од доаѓање на работа (некои ослободени од работни обврски а други беа на ротација) ама од пред месец дена сите требаа да се вратат на работа.
Претпоставката е мајката на сите заебувања