Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2396321 пати)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14006
  • Пудингот на шоферството
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20460 на: 11 Септември 2020, 10:00:57 am »
Не дека ме изнервираа, ама ме иритираа вечерва фет енд фјуриус пауните на Партизанска пред Силбо што возеа априлии на-едно-колце и поминуваа на црвено :)

Реално не ми е гајле за нив, еднаш да утне на гаста и ќе се преврти, но еден куп млади има тука кои седат и преминуваат на пешачкиот.
Vaka bese Bitola pred 30g,pa sea ili site "bricoj" od sekade se preselija Skopje pa haraat tamu tie i nivnite veke naslednici ili si go nosat Skopjani "toa" vo krvta ama po drugi plukaat za provincijalski maniri. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8522
  • Пичлеме
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20461 на: 11 Септември 2020, 10:40:38 am »
Ах бре, со Априлии шминкерчиња... кај беа јаска со АПН6 на едно колце пред Безистено ко се пичлемев...

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4029
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20462 на: 11 Септември 2020, 12:15:06 pm »
^

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22222
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20463 на: 11 Септември 2020, 12:21:07 pm »

^
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

"Не сум вакцина за Ковид, али радо би те боцнал...хахаха..не се љути одма ма, види ја..."


Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6946
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20464 на: 11 Септември 2020, 21:53:42 pm »
Сељак возач на кипер на автопат СК-ВЕ во тунел ме претекна при 95км/ч а дозволена 50

Сељак во С. Дојран, паркирам кола, се враќам глеам некој си го очешал браникот од неа. По се изгледа камери не само за возење туку и во место кога е.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14006
  • Пудингот на шоферството
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20465 на: 11 Септември 2020, 22:59:12 pm »
Tie so kiperite se najstrasni.Pa na najdobrodusniot da mu dajs da vozi kiper,ke stani zol i so devijantni maniri.. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10032
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20466 на: 12 Септември 2020, 10:18:13 am »
Често (ми) се случува на раскрсница, кога треба да се вклучам од споредна на главна улица, колата што се движи по главната улица е доволно оддалечена и се движи со таква брзина која ми овозможува непречено да се вклучам, ама кога ќе ме види дека сакам да се вклучам бута гас и забрзува, ова нон стоп се случува, секојдневие
И со престројување од лента во лента се случува истото.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4703
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20467 на: 12 Септември 2020, 10:44:17 am »
Да, секојдневно, штом дадам жмигавец за престројување, тој/таа во другата лента пуна гас да дојде паралелно со мене и успорува, па сега морам да кочам да ме одмине за да можам да се престројам и нормално после се влече. Не дека се брза, туку: КАКО ТОА ТИ ПРЕД МЕНЕ?! НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕСТРОИШ!


Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54663
  • Махер
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20468 на: 12 Септември 2020, 10:46:05 am »
Да, секојдневно, штом дадам жмигавец за престројување, тој/таа во другата лента пуна гас да дојде паралелно со мене и успорува, па сега морам да кочам да ме одмине за да можам да се престројам и нормално после се влече. Не дека се брза, туку: КАКО ТОА ТИ ПРЕД МЕНЕ?! НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕСТРОИШ!
Истото е со пропуштање надвор од град. Кај смее да пропуштиш некој да те помине иако се влечкаш по знаци. Колони и колони и загрозени животи заради "да неможе да ме помине".

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4910
  • Пиши лаже
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20469 на: 12 Септември 2020, 10:48:07 am »
Изгледа сега од кога направија Влада, почнаа убаво да го полнат буџетот овие мршиве. Пред 2,3 дена една другарка ја казнија 100 евра поради тоа што немала опрема. Поточно она има трокук, сајла и елек само тоа џандарчето немало време да ја чека да ги побара. Исто така побарал и ламбички резерва, иако светлата напред се лед и нормално дека не може да ги смени тие.

Инаку на неколку пати кај Башино Село раскрсницата, се разминувам со камиони (мислам на камион од 15м нели, не комбенце :) ) што се уклучуваат без жмигавец и без ништо. На 2 пати до сега морав да бегам во земјата и да враќам рикверц за да не ме соберат со газот. Сето тоа поради тоа што "професионалниот шофер" го мрзело да ја мрдне раката да пушти жмигавец на раскрсница...
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4913
  • The Spartan General
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20470 на: 12 Септември 2020, 11:04:50 am »
Овие неколку дена возам во Италија. Мизерија од сообраќајна култура и возење. МИЗЕРИЈА! Полошо од Македонија.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4703
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20471 на: 12 Септември 2020, 11:10:30 am »
Изгледа сега од кога направија Влада, почнаа убаво да го полнат буџетот овие мршиве. Пред 2,3 дена една другарка ја казнија 100 евра поради тоа што немала опрема. Поточно она има трокук, сајла и елек само тоа џандарчето немало време да ја чека да ги побара. Исто така побарал и ламбички резерва, иако светлата напред се лед и нормално дека не може да ги смени тие..
Тие ми се омилени, имам се што може да побара и ми се има случено 2 пати да бараат од пиле млеко и да имам, еднаш Св.Николе, еднаш Охрид.


Присутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4913
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20472 на: 12 Септември 2020, 11:32:26 am »
Чеј  малце задолжително е носење  сајла/јаже,  а забрането е користење  на истото за шлепање -!?
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен dbl.dzo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1821
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20473 на: 12 Септември 2020, 12:14:04 pm »
Денес, мамички, од Градско до Прилеп искрено ме изнервира сѐ. Дали дека викенд па многу раздвижено беше или дека денски, па имаше 45 трактори по пат. Али да не ја тупам, ќе напишам само една случка во другата тема за Дешаванки со кола.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22222
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20474 на: 12 Септември 2020, 14:50:44 pm »
Да, секојдневно, штом дадам жмигавец за престројување, тој/таа во другата лента пуна гас да дојде паралелно со мене и успорува, па сега морам да кочам да ме одмине за да можам да се престројам и нормално после се влече. Не дека се брза, туку: КАКО ТОА ТИ ПРЕД МЕНЕ?! НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕСТРОИШ!

... на тој торк....