Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 1309810 пати)

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4796
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20070 на: Февруари 15, 2020, 18:31:52 pm »
Сега и јас поминував од таму.

Инвазија на перници.

Нагло се издигнуваат за со 30км/ч и воопшто не е пријатно со i10ката.
Со i30 ги поминувам помеко, ама и ги нишанам да ги поминам со тркалата по ивиците од страна.

Ќе процути бизнисот за амортизери.

Ако веќе мора да поставуваат лежечки по главни сообраќајници нека направат нешто слично како пред ТЦ Беверли хилс.
« Последно менување: Февруари 15, 2020, 18:42:09 pm Mikius »

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31777
 • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20071 на: Февруари 15, 2020, 18:37:33 pm »
Миле ќути живти се да не те сликам некое сабајле кај си паркиран :)
Шала на страна, што бидна со таа улица кај вас, повеќе на паркинг личи, него на улица?

На паркинг сум паркиран или околу зграда. Опелот не ми е веќе таму ама има еден куп џанк наоколу, нема куртул едноставно.
Кај мене има 3 улици, не знам на која мислиш. Таа што е нормална на Т Гологанов не е многу прометна за пешаци и пешаците кои проаѓаат од тука претежно одат накај последна 24-ка и ја сечат меѓу зградите. Тие што не ја сечат помонуваат од левата страна по тротоар и тука нема проблем, едниот тротоар е паркинг и сега за сега е доволно за сите возила.

Женевска е тотален хаос, паркира кој каде стигне. Дури и да нема возила има контејнери на сред тротоар така да нема некоја сврха истиот. Меѓутоа улицата е доволно широка па сите се движат по улица. Повремено некој ќе се плесне на сред тротоар и тоа пред школото и градинката, чисто да им го крене притисокот на сите сабајлечки.

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1652
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20072 на: Февруари 15, 2020, 19:57:59 pm »
Битола  ставија, истиот ден падна снег прво врвење си ги собраја со ножот за снег  :D сеа пак наново ги ставаат горе кај Веро.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2378
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20073 на: Февруари 16, 2020, 00:39:44 am »
Znae li nekoj koj i zosto denes go blokirase vlezot vo Skopje pred Avtokomanda so labavo parkiran kamion preku dvete lenti?
Филм снимале ?
Чим Курир вика незадоволни биле....(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Све да им ебам, го кружев цело Скопје по обиколница за да си дојдам дома, и тоа баш на Св. Трифун!

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3458
 • MadaFunker
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20074 на: Февруари 16, 2020, 01:37:29 am »
Овие треба да ги ебеш, сигурно не биле и тие многу среќни што протестирале таму..

New blood of old school

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5439
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20075 на: Февруари 16, 2020, 01:39:51 am »
Site do eden u gz bez vazelin a posle toa i drgite crvenite... I pak malce ke im e..

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3458
 • MadaFunker
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20076 на: Февруари 16, 2020, 01:41:32 am »
@Tischläufer како беше рецептот прво ебење па палење или обратно? :D :D :D
New blood of old school

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20750
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20077 на: Февруари 16, 2020, 08:44:58 am »
Znae li nekoj koj i zosto denes go blokirase vlezot vo Skopje pred Avtokomanda so labavo parkiran kamion preku dvete lenti?
Филм снимале ?
Чим Курир вика незадоволни биле....(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Све да им ебам, го кружев цело Скопје по обиколница за да си дојдам дома, и тоа баш на Св. Трифун!

Dogodina e jubilej - 30 godni od nemanje odgovor na prasanjeto : Sto postigna osoba A so toa sto blokirase soobrakaj  i mu go eba denot na osoba B, a kriva mu e osoba C koja sekako si odi doma so pridruzba ili ne e ni vo gradov/drzavava i go zabole i za osoba A i osoba B.

Ne zboram za situacija "zolti eleci" ko vo Francija, tuku za 15 tina luge kolku sto licno gi izbrojav.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31777
 • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20078 на: Февруари 16, 2020, 12:06:08 pm »
@Tischläufer како беше рецептот прво ебење па палење или обратно? :D :D :D

Па зависи, дали го сакаш крцкаво или лигаво. Тука оставам на сопствено убедување и преференца. ;)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48196
 • Махер
  • malikovski.com
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31777
 • Таков е животот... јебига

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16263
 • Keep it 100
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20081 на: Февруари 16, 2020, 13:29:21 pm »
Град Скопје: ПОСТАВЕНИ ПЛАТОА ЗА СМИРУВАЊЕ НА СООБРАЌАЈОТ НА УЛИЦИТЕ ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ И ВАСИЛ ЃОРГОВ 🛑🚸

Со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот, екипи на ЈП „Улици и патишта“ деновиве поставија платоа за смирување на сообраќајот на улиците Васко Карангелески и Васил Ѓоргов.Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17740
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20082 на: Февруари 16, 2020, 14:51:25 pm »
Се гледа дека нема никој со факултет завршено по општиниве.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4820
 • хаУс мајстор
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20083 на: Февруари 16, 2020, 16:01:19 pm »
За тендерче не треба факултет.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20750
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20084 на: Февруари 16, 2020, 17:01:20 pm »
... denes na fakultetive koj znae, znae.
Koj ne znae.. jbg.. osmica.