Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2396808 пати)

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19995 на: 30 Декември 2019, 09:11:24 am »
Ќе се понудиш да го пренесеш до Центар да не мрзне на автобуска и роскоп колата ќе ти ја напраи со едно влагање и искачање. ;D

Отсутен velkov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 637
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19996 на: 14 Јануари 2020, 16:26:36 pm »
Кое е задоволството од гребењето на кола?


Присутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4923
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19997 на: 14 Јануари 2020, 16:29:25 pm »
Ко ќе ти легни на тупајнче копукот, е то е задоволството..
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29064
    • CARclub.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19998 на: 14 Јануари 2020, 18:37:47 pm »
Подобро да не ти легне, ќе одговараш како за човек.


Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5968
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19999 на: 14 Јануари 2020, 20:14:38 pm »
Ќе се понудиш да го пренесеш до Центар да не мрзне на автобуска и роскоп колата ќе ти ја напраи со едно влагање и искачање. ;D


Затоа кога ќе видам некој да стопира или чека превоз, одма ми ѕвони телефонот и морам да дигнам. Возам, на телефон праам муабет, не го видов дека стопира / чека.

Па ако го видам од подалеку, одма до кавга иде со соговорникот по телефон и мавтам со раце, се дерам, а бе сВе..

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20000 на: 14 Јануари 2020, 20:22:06 pm »
Ќе се понудиш да го пренесеш до Центар да не мрзне на автобуска и роскоп колата ќе ти ја напраи со едно влагање и искачање. ;D


Затоа кога ќе видам некој да стопира или чека превоз, одма ми ѕвони телефонот и морам да дигнам. Возам, на телефон праам муабет, не го видов дека стопира / чека.

Па ако го видам од подалеку, одма до кавга иде со соговорникот по телефон и мавтам со раце, се дерам, а бе сВе..

Јас кога ќе видам некој да стопира, застанувам ама 50 метра понатаму и му свирнувам. Почнува да трча накај кола и кога ќе дојде на 5 метра од колата јас давам гас и тргам.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20049
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20001 на: 14 Јануари 2020, 20:32:02 pm »
Го качувам во кола и тоа е последно што некој слуша од него.

Отсутен Prof. Greenthumb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3963
  • MadaFunker
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20002 на: 14 Јануари 2020, 20:39:15 pm »
Се приметува дека никад не сте стопирале..
New blood of old school

Отсутен Johnny625

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 195
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20003 на: 14 Јануари 2020, 20:44:21 pm »
Јас сум стопирал и си стоев така ко ненормален покрај пат зш никој не застана. И послем тоа искуство, не планирам автостопери да качувам едно 10 години...а сум качувал.

Добриот и будалата се браќа.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4704
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20004 на: 19 Јануари 2020, 16:11:42 pm »
Буквално секој ден на местата обележани за инвалиди и по некоја случајност исклучиво со мерцедеси се паркираат газдулиња и сезнајуќи таксисти, а ниту еден од нив не е инвалид (освен можеби ментален) ниту пак има налепница за инвалид. Не дека нема место, откако почна да се наплаќа паркингов има секогаш место, ама шерифите се паркираат на овие места за да ,,си/им го гледаат мерцедесот“ додека пијат кафе во според Град Скопје и општина Аеродром ,,легален“ кафич лоциран во станбена зграда со илегално изградена тераса за која комунална инспекција има издадено решение за рушење уште во Април 2019 ама уште си постои.  8)

Во мое маало живеат и се паркираат 2ца инвалиди, истите имаат автомобили со соодветни налепници, но се приморани да се паркираат кај најдат. Кај мене 2 пати месечно доаѓа пријателка која што е инвалид и НИКОГАШ нема слободно паркинг место обележано за инвалиди бидејќи најчесто има паркиран мерцедес, па наместо 5мин и требаат 15 и помош од некој за да стигне од возило до влез.

Неколку пати сум пријавил во градски паркинг, полиција и пајак служба, без никаква реакција од нивна страна освен префрлање на топката ,,ние не сме надлежни“ затоа што одговорните редовно си пијат гага кафенце заедно со инспекторите, џандарите, СПЕНСЕРИте и останатите мерџопоседници во ,,легалниот'' кафич.

ШЉАМОТ продолжува да расте и владее, ШУПАКЛЕНД секогаш ќе си остане ШУПАКЛЕНД и секој нормален човек со грам мозок, логика, обзир, чест и човечност ќе си оди во прва можна прилика, а ,,градов“ e претворeн во сифон запушен со ,,успешни и снаодливи“ влакна, мрсули, лајна, користени улошки, повраќаници и тоа белото шо му се собираше на Луис Армстронг околу уста додека свиреше на труба. Среќни празници и да живее МАЌЕДОЊА сосе патлиџанот и најубавото девојче!



« Последно менување: 19 Јануари 2020, 17:19:28 pm Molec »


Отсутен зоки-златен

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6866
  • хаУс мајстор
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20005 на: 19 Јануари 2020, 16:23:15 pm »
Ако толку сакаат да се инвалиди, соберете им се од зграда и искршете им ги коските.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20049
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20006 на: 19 Јануари 2020, 16:37:44 pm »
Мене вака со паркирање ме нервира кај железничка на тротоарот цело време е некој автобус качен или газменд турист испаркиран и тротоарот е бескорисен.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54667
  • Махер
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20007 на: 19 Јануари 2020, 17:57:15 pm »
Ако си во можност и со телефон барем пријави во полиција. Ако им појасниш во 3 реченици, ќе дојдат со пајак 99%.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20049
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20008 на: 19 Јануари 2020, 17:58:28 pm »
Ако си во можност и со телефон барем пријави во полиција. Ако им појасниш во 3 реченици, ќе дојдат со пајак 99%.

Ќе пробам деновиве. Ова е цело време вака.

Присутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3522
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #20009 на: 19 Јануари 2020, 18:02:14 pm »
@Спенсер пиши на таблицата на Мерцедесот од првата слика :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"