Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2408399 пати)

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2133
Ги штитеше оригиналните патосници со гумени патосници?
Секоја зима ги ставав гумените над оригиналните, заради вода, снег, сол,... таман кога и спремав пролетно перење во сопствена режија, тогаш приметив
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен brm brm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2610
Мене ми се случило тој перачот со сета снага да се потпира на ретровизорот од колата...
Од тогаш, кола на перална, не. Апа оставање па после да си ја земам не иде у предвид. Може во самопослужувална,  или во дворот. Златен двор

Присутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6337
  • Бенве сие бенве
Најлошо у перална е ко ќе влета со колено на седиште за да може со правосмукалка да фати од другата страна, ја кине мрежата за детекција на патник.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4630
  • Passat B8
lele super sto dosla nekoja delegacika NATOfci !!?
denes, nema cigani po semaforivee... inaku i oni ko policijava gi bea izgnezdile mali-novi  regrutcinja i site na praksa na semafori denijve haos niz centar...
  znaci posteno  si napraele dogovooor policijata i ciganite; koga ima delegacija nane na semafori...

super togas ke glasam da flezeme u NaTo
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1727
Gi ima i deneska, pred 2 casa kaj saem pominav i imase 2-3ca, go kocea soobrakajot...

Отсутен BrziGonzalez

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1298
lele super sto dosla nekoja delegacika NATOfci !!?
denes, nema cigani po semaforivee... inaku i oni ko policijava gi bea izgnezdile mali-novi  regrutcinja i site na praksa na semafori denijve haos niz centar...
  znaci posteno  si napraele dogovooor policijata i ciganite; koga ima delegacija nane na semafori...

super togas ke glasam da flezeme u NaTo
Како бе нема мене прееска ме удрија рекет кај алфа, можда не бил Циго јбг😆

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Добро бе кој к*рац се случува денес во градов?

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8535
  • Пичлеме
Македонија - Полска, фудбал.

Ама уствари тоа покасно е...

Цитат
...ќе биде воведен посебен режим на сообраќај во периодот од 18 до 23 часот со периодично пренасочување на сообраќајот на булеварот Илинден, улицата Аминта Трети и улицата Наум Наумовски-Борче...

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4707
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Добро бе кој к*рац се случува денес во градов?

Имаше протест од 7 луѓе пред влада па од УКИМ до соборна беше тргни застани. Плус се ,,прави'' Гологанов пред Броз и тоа е сосема доволно во петок да предизвика општонароден сообраќаен запек.


Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4740
+ џандар кај судска палата и на следната раскрсница се рецепт тука да дремеш 20 минути

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4057
само скутер бајо мој,е сеа не е на вода,али брка работа :)

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Во 20 години возење од МТВ према Саем, барем еднаш неделно има паметњакович кому не му се чека редица на семафор и од десната лента за право чека да се упали семафор и се пика во лентата за лево према саем.

Синоќа сиви  Голф црних стакала го направи обратното и тоа од моја лева страна...Јас за лево, она за право од средна лента.
Го возеше девојче...поприлично збунето у животот.



Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4707
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)


Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6514
  • French diamond


Каде со ваква гаранција бе Северџани !

п.с одамна не се изнервирал никој   :)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Не фала не ми се јаде, односно ми се нејаде.