Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2406931 пати)

Отсутен BraneMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 914
Еј дојде време да несмееш на пешачки да застанеш по ова Скопје. Вчера застанувам на пешачки да пројде жена со велосипед која со едно тркало беше веќе на улица и позади мене се лупаат 2 коли и свират по мене. Јас сум бил крив за нагло кочење.... А возев 30-40 може пред да закочам нормално. Среќа и мене не ме собраа....

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1727
Многу се скрола и пишува на телефон, затоа има такви потчукнувања. Возат 30-40 и си мислат можат да чкрапаат в телефон и имаат време да изреагираат во секоја ситуација :)

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Мене како ќе ме собереше еден Мерцедес 12-13 со тетовски таблички на кружен у Ѓорче, тој првиот после Влае. Возам право по крајна лента, со лев жмигавец и после десен за излегување од кружен, застанувам на пешачки да поминат луѓе, слушам позади чкрипат гуми и отиде овој у друга лента да не ме собере од позади.

Ти ибам и автошкола шо ме научила да возам градска по правила и прописи.  ;D

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20053
Вчера за малце ќе ме собереше еден кај пиљарите во Кисела Вода што не гледа во ретровизори, на моторче бев директно во мене тргна. Штета не ме утепа ќе ми се најдеа парите за одмор.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9893
Абе ако те утепал за нигде немало да ти се најдат пари....

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54739
  • Махер
Гробно место мислиш беспари е?!

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20053
Нека ме фрлат во чаршаф позади ридот.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3617
Сабајле чекам на Лукоил уредно паркиран, доаѓа едно комбе, отвара копитото врата бамп у мојата врата, отварам врата Еејј извини не те видов. Извини еве гледаш нема ништо, тука ова има гумен бампер. Абе знам дека ви се службени, и дека не ви е гајле за нив ама не сте сами, не сте само вие. Стока сељачка.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9893
Не отрпна уште? Ај барем ти се извонил, има и бетер.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Што е низ Чентово преку лето, и преку ден и навечер, леле мајко.
Абе буквално ко од пештера да ги извадиле и право зад волан да ги ставиле...а од полицајче ни трага.

Битно вечер низ Центар ќе ги има на секоја педа да застануваат шофери кои со 50 км/ч возат со две испиени пива...и нели..закон си е закон.

Калашот.


Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3617
Не е од пештера, ама од ланец пуштени кучиња врие низ цел град.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6363
Ме изнервира ама после ми олесна.

Возиме, прилично многу сообраќај на пат што се реновира со доста ограничувања и еден вол со едно субару го приметувам на ретровизор цело време претицува а нели на пат кој што се реновира забрането е тоа и плус ограничувањето е 50 или 70 цело време. И дојде делница на пат која што е со семафори зошто само една лента е пуштена додека другава ја работат цела ископана. Првиот семафор зелено го фаќаме сите ама на вториот нормално се пали црвено на едно 5-6 коли пред мене. Идиотов позади мене се прави паметен, гас и демек да ја фати колоната што веќе успеа да помине на зелено (реално може зошто се вози 30-40) ама така ако секој ако прави после тие другите од спротива на зелено никогаш нема да тргнат.

И после 3-4 минути стоење во место се пали повторно зелено кога што да видам! Џандарите си стоеле одма после семафорот и ловат вакви дебили и говедото со Субарото ете ти го дреме во кола му пишуваат казна! Место 10 минути сега ќе си почекаш пола саат и плус казна за црвено. Фала пријатно.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43368
  • Il Moderatore
Instant karma.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20053
Не смее да се претекнува на пат што се реновира?

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6363
Имаше знак за забрането претекнување.