Автор Тема: Здравје, медицински установи, опрема и стручност на персоналот  (Прочитано 422113 пати)

Присутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 623
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
@Kozanostra со помин нека е, ќе го издржиш периодот, пуштај стари епизоди од Top Gear и тоа е тоа. И графичката од @zeroSignal ќе ти дигне и имунитет и расположение  ;D

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1617
 • Opel Astra 2.0 DI
Фала друже ќе ги пробам од зеро графичките вкусно изгледаат

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk


Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4984
Наровоучение: Нормална доза од 500 (за деца/бебиња) до кај 4000 IU на ден е сосема доволно за после неколку месеци се вратиш во нормала. Не трошете пари да купувате огромни дози витамин Д зошто за кратко време ништо нема да се промени.

Немам намера да влегувам во тој филм да се препукувам со тебе за некакви „твои толкувања“.
Јас едноставно го цитирам ЗАКЛУЧОКОТ на авторите на студијата: Друг муабет е тоа големи дози витамин Д, колку ја зголемуваат серумската концентрација на витамин Д. Ок? Се разбравме за што зборуваме?
Твојата студија покажува дека големо количество витамин Д доаѓа во нормала после 6 односно 12 месеци секојдневно користење. Студијата што јас ти ја посочив покажува дека за 2ипол месеци нивото на витамин Д е во нормала без разлика дали зимаш 1000 IU на ден или 50000 IU неделно. Заклучок: количината не игра улога.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26110
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Фала друже ќе ги пробам од зеро графичките вкусно изгледаат

Sent from my SM-J600FN using TapatalkВажно е човек во такви ситуации добро да се храни. :D

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4796
Душевниот мир доаѓа со задоволен стомак :)

Присутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6294
И затнатите артерии доаѓаат од многу ребра, ама ова е ванредна состојба xD