Автор Тема: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...  (Прочитано 465618 пати)

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2559
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10575 на: Април 15, 2019, 11:46:20 am »
@filipv Така требало да биде друже.

Отишло злото у мониторот. Здравје ќе си купиш друг.

Пробај со шопка и жолта тиквешка ЛР, помага. Нема мака што не поминува со тоа.

Ако не ти иде ќе седнеме некаде заедно, ќе мезиме, ќе маваме ракии. На песна ќе ја свртиме.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17365
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10576 на: Април 15, 2019, 12:31:11 pm »
Новиве панели биле ултра осетливи. 55" телевизор го вадеа од кутија во Сетек да видиме дека се е во ред со него, вика никако допирање со прсти панелот при монтажа ...

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1831
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10577 на: Април 15, 2019, 13:19:26 pm »
Фала!

Со самото тоа што раскашав што ми се деси - веќе се чувствувам подобро.

Вчера бев скиснат цел ден, па вечерта отидов у тинекс по три големи лименки хајнекен.
Шопинг лекува се ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30288
 • Таков е животот... јебига
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10578 на: Април 15, 2019, 18:58:56 pm »
Фала!

Со самото тоа што раскашав што ми се деси - веќе се чувствувам подобро.

Вчера бев скиснат цел ден, па вечерта отидов у тинекс по три големи лименки хајнекен.

Замоли ги во сервис да прашаат дали им се наоѓа исправен панел од монитор со рикната електроника, да ти завршат работа.

Off the record: „Како си можел бе!!! Кај глеаше!!! Нов монитор го искРшЕ!!!“!!!!
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35065
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10579 на: Април 15, 2019, 20:01:18 pm »
Боље свој, отколку туѓ да искршиш :)
Јебига, шит хепнз. Среќа монитор е, замисли диск без бекап да ти цркне :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.