Автор Тема: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...  (Прочитано 556228 пати)

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1367
 • Eбач на батерии :D
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10410 на: Декември 24, 2018, 17:40:26 pm »
При склопување на конфигурација наменета за солидворкс, аутолад, ревит.. Да се обрати внимание на рам, на графичка или на нешто сосем трето. :D
Btw, дали знаете некој што држи часови солидворкс?
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Присутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2228
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10411 на: Декември 24, 2018, 17:46:41 pm »
Јас цртам во солидворкс, пиши што конкретно ти треба па можда ќе можам да ти помогнам. Инаку, имаше неколку што држат часови на машински факултет ама од 150 евра нагоре земаа за 10тина часови.

Sent from my MI 6 using Tapatalk


Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3369
 • Пиши лаже
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10412 на: Декември 24, 2018, 18:23:00 pm »
Нека стои една тука ај, така е за тоа темата...

Z97 d3h, i5 4440, 4x4gb ddr3, sapphire rx470 8gb nitro,850 Evo 120gb. Постаро ама ми брка работа за дома. :))

Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk


Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1367
 • Eбач на батерии :D
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10413 на: Декември 24, 2018, 19:14:27 pm »
Јас цртам во солидворкс, пиши што конкретно ти треба па можда ќе можам да ти помогнам. Инаку, имаше неколку што држат часови на машински факултет ама од 150 евра нагоре земаа за 10тина часови.

Sent from my MI 6 using TapatalkЗа другар прашувам. Најдовме семос/сивус за аутокад држат само. Инаку тотален почетник е.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Присутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2228
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10414 на: Декември 24, 2018, 19:34:23 pm »
Јас цртам во солидворкс, пиши што конкретно ти треба па можда ќе можам да ти помогнам. Инаку, имаше неколку што држат часови на машински факултет ама од 150 евра нагоре земаа за 10тина часови.

Sent from my MI 6 using TapatalkЗа другар прашувам. Најдовме семос/сивус за аутокад држат само. Инаку тотален почетник е.
Скапи им се бидејќи издаваат сертификат. Искрено никој нема да го вреднува тој сертификат, најбитно им е да знаеш да го нацрташ делот.

Sent from my MI 6 using Tapatalk


Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10415 на: Јануари 07, 2019, 23:44:55 pm »
Дечки могуче е GTX750Ti да не ја подржува на Biostar G41D3+ плоча,воопшта недава сигнал на екранот со други постари грфички нема проблем.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3270
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10416 на: Јануари 07, 2019, 23:45:54 pm »
А истата графичка и на други плочи да ја провериш?

Sent from my Redmi Note 5


Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10417 на: Јануари 08, 2019, 01:48:45 am »
Проверено работи.

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4096
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10418 на: Јануари 08, 2019, 02:01:44 am »
Напојување?

Отсутен nekojtamu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 938
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10419 на: Јануари 08, 2019, 08:30:45 am »
Update на биос, ако воопшто има од биостар.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10420 на: Јануари 08, 2019, 20:22:14 pm »
Добро е напајањето на послабо со понова матична работи не е толку потрошач.ќе да е биосот ама најновиот од биостар го имам од 2014 по се изгледа не е доволен

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3562
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10421 на: Јануари 08, 2019, 20:54:38 pm »
UEFI биос?

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3265
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10422 на: Јануари 09, 2019, 14:22:51 pm »
До слотот е, 1.0 или 2.0 ти е, а графичката 3.0

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10423 на: Јануари 09, 2019, 22:52:26 pm »
Слотот е 1.0а ама па нели се обратно компатабилни од понов кон постар,иначе ati radeon hd 4650 и 4850 си работат без никаков проблем.

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17421
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10424 на: Јануари 09, 2019, 23:06:53 pm »
Некој што има правено pivot табели за анкети со многу прашања и опции дали ќе сака да ми помогне да направам една вежба?