Автор Тема: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...  (Прочитано 576328 пати)

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4659
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10365 на: Ноември 02, 2018, 14:48:19 pm »
Не ми се брза, ама мислам дека за да увезеш батерии треба и некој документ од министерство за животна средина да извадиш и да доставиш,што може да е комплицирано.

ДА, ама ако си фирма, за физичко лице не треба. Само рачунај дека рокот на испорака е мноооогу подолг, не смеат да одат со авион батериите.

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3279
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10366 на: Ноември 02, 2018, 15:44:21 pm »
Ахам, не сум знаел дека е вака. Ќе пробам со зелено пазарче и огласи,па ако нема тогаш од али експресс.
Фала за помошта другари :)

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1371
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10367 на: Ноември 02, 2018, 17:14:33 pm »
Доаѓаат батерии, само мислам дека на @BokiCivic му дојде песок ако не се лажам

Отсутен zvonkog

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 828
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10368 на: Ноември 02, 2018, 19:58:28 pm »
Види на зелен пазар, јас пред некоја година менував, ама дали ги земав од логинг или од зелен пазар не ми текнува... ама едно од тие две места беше..
потврдувам и јас дека ги има и на двете места, само зависи од моделот, може да сака да се залеми новата,

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3636
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10369 на: Ноември 02, 2018, 20:28:16 pm »
Моментално ментално добриот "вип комбо бох"

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4591
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10370 на: Ноември 02, 2018, 21:45:50 pm »
Штоооо?

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3636
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10371 на: Ноември 02, 2018, 21:55:47 pm »
Тоа е....

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25915
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10372 на: Ноември 04, 2018, 09:32:01 am »
Сигурно е краткотраен проблем.

Јас во моментов на VIP добивам 100 мбит кон Telecom Italia.


Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3636
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10373 на: Ноември 04, 2018, 09:42:30 am »
Сеа сум среќен у овај моменто 😂
Тоа е џек-пот ама ке трае саат-два...😑


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10374 на: Ноември 04, 2018, 09:56:36 am »
Доста е

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10375 на: Ноември 04, 2018, 15:23:32 pm »

 ;D 
I’m so mean, I make medicine sick

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31676
 • Таков е животот... јебига
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10376 на: Ноември 04, 2018, 22:17:21 pm »
Се важи покажување на спидтест на интернет конекција на работа? ;D

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10377 на: Ноември 04, 2018, 22:25:28 pm »
На старото работно место имав 600-700 везден...Ова ми е по дома...јбг ;D
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1092
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10378 на: Ноември 04, 2018, 22:41:13 pm »
Не е се до брзината, еве телекабел покажува 20мбпс, ама падни стани, дома у пехчево телеком крева 8мбпс ама стабилен е не сум имал проблеми.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5500
 • Бенве сие бенве
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10379 на: Ноември 05, 2018, 08:44:54 am »
Се исклучува ли некако виндоус апдејт на 10ка минатата недела ми зема 2. 5гб од хотспотот во роаминг додека го сетив. Страв ми е компјутеров да го отворам, а ми треба да пратам некои документи. На пауза е ставен до 11.11.2018 а не знам зошто влече нет. Капак на се ми се уклучи и тоа дека вин треба да се активира :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk