Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 665489 пати)

Отсутен Dodo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2402
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8145 на: Јули 14, 2020, 15:01:27 pm »
Чекај кога ке купиш и камера, па ке учиш кинески за да ја сетираш, па има 8 апликации на стор и треба да ја погодиш правата, па мора да имаш ми акаунт, па чекај порака за на смс за верификација, па камерава вреска цело време нешто на кинески и сваќаш дека имаш грешна апликаицја таа важела до пред некоја верзија на фирмвер...

Поуербенк... супер си држи и полни и се... освен кога ке прекине да полни а ти си мислиш дека се е ок и сваќаш дека треба да ја ресетираш батеријат :/

Или па гланц нов телефон го вадиш од кутија ти вика аапдејт... 40 мин, апдејт фејлд, пак пробуваш 40 мин... апдејт фејлд... пробуваш дака пола ден, идеш на форум ти вика дека од непознати причини, мора да си хаќер и со помош на 4 различни тулови треба да симнеш имиџ за новата верзија и да направи апдејт... симнувањето на имиџот иде со дајлап брзина... па решаваш да идеш во сервис и два саати чекаш на паркинг во кола додека они го средат, јер тебе ти треба за денеска телефонот.

Или па Ми Банд кога ке се заглави... нема ресет копче а батеријата му трае пола твој живот и така чекаш 20 дена да се потроши и да му направиш ресет

Ми Бокс... пробај да смениш резолуција, која патем не ја детектира правилно од телевизорот... никад веќе слика, па хард ресет... го молам да пушти 4к нетфликс... еве уште преговараме...

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4191
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8146 на: Јули 14, 2020, 15:31:13 pm »
Чекај кога ке купиш и камера, па ке учиш кинески за да ја сетираш, па има 8 апликации на стор и треба да ја погодиш правата, па мора да имаш ми акаунт, па чекај порака за на смс за верификација, па камерава вреска цело време нешто на кинески и сваќаш дека имаш грешна апликаицја таа важела до пред некоја верзија на фирмвер...

Поуербенк... супер си држи и полни и се... освен кога ке прекине да полни а ти си мислиш дека се е ок и сваќаш дека треба да ја ресетираш батеријат :/

Или па гланц нов телефон го вадиш од кутија ти вика аапдејт... 40 мин, апдејт фејлд, пак пробуваш 40 мин... апдејт фејлд... пробуваш дака пола ден, идеш на форум ти вика дека од непознати причини, мора да си хаќер и со помош на 4 различни тулови треба да симнеш имиџ за новата верзија и да направи апдејт... симнувањето на имиџот иде со дајлап брзина... па решаваш да идеш во сервис и два саати чекаш на паркинг во кола додека они го средат, јер тебе ти треба за денеска телефонот.

Или па Ми Банд кога ке се заглави... нема ресет копче а батеријата му трае пола твој живот и така чекаш 20 дена да се потроши и да му направиш ресет

Ми Бокс... пробај да смениш резолуција, која патем не ја детектира правилно од телевизорот... никад веќе слика, па хард ресет... го молам да пушти 4к нетфликс... еве уште преговараме...
Лелеее, малери, да не се пружи рака да се поздрави некој со тебе ;D
Под итно во некој будистички храм да се ослободиш од негативниот набој ;D

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2847
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8147 на: Јули 14, 2020, 15:39:04 pm »
Чекај кога ке купиш и камера, па ке учиш кинески за да ја сетираш, па има 8 апликации на стор и треба да ја погодиш правата, па мора да имаш ми акаунт, па чекај порака за на смс за верификација, па камерава вреска цело време нешто на кинески и сваќаш дека имаш грешна апликаицја таа важела до пред некоја верзија на фирмвер...

Поуербенк... супер си држи и полни и се... освен кога ке прекине да полни а ти си мислиш дека се е ок и сваќаш дека треба да ја ресетираш батеријат :/

Или па гланц нов телефон го вадиш од кутија ти вика аапдејт... 40 мин, апдејт фејлд, пак пробуваш 40 мин... апдејт фејлд... пробуваш дака пола ден, идеш на форум ти вика дека од непознати причини, мора да си хаќер и со помош на 4 различни тулови треба да симнеш имиџ за новата верзија и да направи апдејт... симнувањето на имиџот иде со дајлап брзина... па решаваш да идеш во сервис и два саати чекаш на паркинг во кола додека они го средат, јер тебе ти треба за денеска телефонот.

Или па Ми Банд кога ке се заглави... нема ресет копче а батеријата му трае пола твој живот и така чекаш 20 дена да се потроши и да му направиш ресет

Ми Бокс... пробај да смениш резолуција, која патем не ја детектира правилно од телевизорот... никад веќе слика, па хард ресет... го молам да пушти 4к нетфликс... еве уште преговараме...

За камерата ми беа потребни 3 минути да го прочитам упатството, и 5 минути да ја поднесам, со се апликација.

Сеа за сеа, неам проблем.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Dodo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2402
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8148 на: Јули 14, 2020, 15:54:44 pm »
Чекај кога ке купиш и камера, па ке учиш кинески за да ја сетираш, па има 8 апликации на стор и треба да ја погодиш правата, па мора да имаш ми акаунт, па чекај порака за на смс за верификација, па камерава вреска цело време нешто на кинески и сваќаш дека имаш грешна апликаицја таа важела до пред некоја верзија на фирмвер...

Поуербенк... супер си држи и полни и се... освен кога ке прекине да полни а ти си мислиш дека се е ок и сваќаш дека треба да ја ресетираш батеријат :/

Или па гланц нов телефон го вадиш од кутија ти вика аапдејт... 40 мин, апдејт фејлд, пак пробуваш 40 мин... апдејт фејлд... пробуваш дака пола ден, идеш на форум ти вика дека од непознати причини, мора да си хаќер и со помош на 4 различни тулови треба да симнеш имиџ за новата верзија и да направи апдејт... симнувањето на имиџот иде со дајлап брзина... па решаваш да идеш во сервис и два саати чекаш на паркинг во кола додека они го средат, јер тебе ти треба за денеска телефонот.

Или па Ми Банд кога ке се заглави... нема ресет копче а батеријата му трае пола твој живот и така чекаш 20 дена да се потроши и да му направиш ресет

Ми Бокс... пробај да смениш резолуција, која патем не ја детектира правилно од телевизорот... никад веќе слика, па хард ресет... го молам да пушти 4к нетфликс... еве уште преговараме...

За камерата ми беа потребни 3 минути да го прочитам упатството, и 5 минути да ја поднесам, со се апликација.

Сеа за сеа, неам проблем.

Зависи за која камера збориш, сите работат на различен начин. А имав и Yi акциона камера... тоа па кој дебакл беше...

@Mikius абе прилично сум позитивен лик, не е до мене, веруј ми. Има пар луѓе тука што ке потврдат дека сум релативно ок...

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 251
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8149 на: Јули 14, 2020, 16:10:35 pm »
Ја имам Ми Бенд 4 скоро година никад ни блокирал ни ништо ме чудиш :D
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17502
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8150 на: Јули 14, 2020, 16:11:53 pm »
Јас сега ќе активирам ми банд 4, #pray4me

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5455
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8151 на: Јули 14, 2020, 16:19:47 pm »
А да пробате да купите од МиСтор, вака ми личи дека од али нарачувате па после се жалите.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20191
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8152 на: Јули 14, 2020, 16:23:47 pm »
Јас имав MiBand 3, не беше баш веродостоен тракер, нити па акселерометарот му работеше како што треба.

Имам два Ми рипитери, тешка катастрофа се. Лесни за подесување, ама перформанси, дизастр.

Друго не сум се решил да купам, ваљда пошто не ми се фрлаат пари за џабе, за некој месец покасно да дадам пак пари за ист тип на уред, ама од друг производител.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 251
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8153 на: Јули 14, 2020, 16:59:59 pm »
А да пробате да купите од МиСтор, вака ми личи дека од али нарачувате па после се жалите.
Јас од Анхоч си го зедов си има и гаранција и сите други нишани
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Dodo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2402
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8154 на: Јули 14, 2020, 17:03:06 pm »
А да пробате да купите од МиСтор, вака ми личи дека од али нарачувате па после се жалите.

Телефонот го купив од МиСтор... најлошо искуство имав со него, дремев 2 часа на паркингот пред сервисот/магацинот на МиСтор. Можда боље да го нарачав од кина па да идам на сервис таму, ќе се прошетав барем до Шенжен или кај и да им е сервисот.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47404
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8155 на: Јули 14, 2020, 17:07:27 pm »
А да пробате да купите од МиСтор, вака ми личи дека од али нарачувате па после се жалите.
Јас од Анхоч си го зедов си има и гаранција и сите други нишани
И моиве искуства се со телефони од анхоч и вип, врв од телефони за ичпари. Особено во споредба со ценовната конкуренција. Се стори цел народ со салам телефони.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2847
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8156 на: Јули 14, 2020, 20:51:56 pm »
Чекај кога ке купиш и камера, па ке учиш кинески за да ја сетираш, па има 8 апликации на стор и треба да ја погодиш правата, па мора да имаш ми акаунт, па чекај порака за на смс за верификација, па камерава вреска цело време нешто на кинески и сваќаш дека имаш грешна апликаицја таа важела до пред некоја верзија на фирмвер...

Поуербенк... супер си држи и полни и се... освен кога ке прекине да полни а ти си мислиш дека се е ок и сваќаш дека треба да ја ресетираш батеријат :/

Или па гланц нов телефон го вадиш од кутија ти вика аапдејт... 40 мин, апдејт фејлд, пак пробуваш 40 мин... апдејт фејлд... пробуваш дака пола ден, идеш на форум ти вика дека од непознати причини, мора да си хаќер и со помош на 4 различни тулови треба да симнеш имиџ за новата верзија и да направи апдејт... симнувањето на имиџот иде со дајлап брзина... па решаваш да идеш во сервис и два саати чекаш на паркинг во кола додека они го средат, јер тебе ти треба за денеска телефонот.

Или па Ми Банд кога ке се заглави... нема ресет копче а батеријата му трае пола твој живот и така чекаш 20 дена да се потроши и да му направиш ресет

Ми Бокс... пробај да смениш резолуција, која патем не ја детектира правилно од телевизорот... никад веќе слика, па хард ресет... го молам да пушти 4к нетфликс... еве уште преговараме...

За камерата ми беа потребни 3 минути да го прочитам упатството, и 5 минути да ја поднесам, со се апликација.

Сеа за сеа, неам проблем.

Зависи за која камера збориш, сите работат на различен начин. А имав и Yi акциона камера... тоа па кој дебакл беше...

@Mikius абе прилично сум позитивен лик, не е до мене, веруј ми. Има пар луѓе тука што ке потврдат дека сум релативно ок...

Имам пишано која е камерата...

https://www.mi-store.mk/mi-home-security-camera-360-1080p-overview/
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.