Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 686154 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26059
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8175 на: Август 06, 2020, 12:59:00 pm »
Мене пластиката не ми прави разлика толку. Стаклото ми иде на нерви со мрљавоста и отисоците (исто како piano black во кола). Кај на екран напред, па уште и позади.

Метал не може поради wireless полнење - на Дени не му е важно, мене ми е. Пластиката ич не ми смета, особено ако е квалитетна и мат, да не се лизга. На Самсунгот сега (што е со стакло) ставив dbrand скин за да не се лизга и да има каков-таков грип. И да не ги глеам цело време отисоците.

Ич не треба да е пластика. Не е дека корисниците сакаат, колку што производителите наметнаа. Па сега „стаклото е премиум“.

---

Мене повеќе ме нервира трендот со ставање на најдобрите камери на НАЈГОЛЕМИТЕ телефони. Сакам Galaxy S20 со камерите од S20 Ultra. На S20 Ultra можам маса да поставам и да ручам.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17712
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8176 на: Август 06, 2020, 13:03:31 pm »
Среќа телефон се купува за себе, а не за другите да познаат што е и да ме мислат во што сум го ставил. Проблемот доаѓа од тоа што се купуваат фуш маски по мобилариве наместо тие од производителот или од асален бренд.

Немаат добра камера во поголемиот број случаи.

Повеќето имаат добра камера, ама не најдобра. Ама најдобра се знае дека имаат само на Самсунг најскапите модели и кај Епл моделите.

@zeroSignal ако ти сметаат отисоците тек на пластичен телефон да видиш што грозоти остануваат од користење. Изгледа сите имате заборавено колку е грозно за користење пластичен телефон. Имам една “пластична“ маска за мојот телефон, ќе ја ставам и ќе ви го дадам телефонот на 1 саат да се потсетите.

Стаклово се чисти со едно поминување од фармерка/маица, пластиката без алкохол не се чисти.

И како што пиша @vladic3110, за таа цена сакам се што може најскапо да е на телефонот. Од самсунг со многу работи не зафркаваат, пример алуминиумски рамки ставаат на телефоните наместо челик како Епл.
« Последно менување: Август 06, 2020, 13:11:13 pm DarthJe5us »

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4749
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8177 на: Август 06, 2020, 14:02:26 pm »
Стаклото служи да се скрши кога ќе ти падне или да му ставиш маска за да не се скрши кога ќе ти падне. Само не ми е јасно која карактеристика на стаклото им е побитна на овие што им се свиѓа да биде со стакло.

А златни капачиња си постоеа на времето, ни маски ни да се лизга, ни да се крши, гумирана пластика:


Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3575
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8178 на: Август 06, 2020, 14:12:49 pm »
Јас уживам во стакло без маска, еднаш се живеј, сакам да е мазно и да лизга.  :D

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4725
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8179 на: Август 06, 2020, 14:13:44 pm »
Серијата 24 ја прекинаа поради телефоните.

Џек се тркалаше, се тумбаше, и потоа си го вадеше телефончето од џеб за да си направи муабет.

Со денешниве телефони, ќе извади сол од џебот ;D ;D ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48145
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8180 на: Август 06, 2020, 14:21:29 pm »
сакам да е мазно и да лизга.  :D

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4725
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8181 на: Август 24, 2020, 19:14:41 pm »
Бившите Алкатели и Сони телефони се полнеа кога ќе ги штекнев на усб портот во колата.
Некни го ставив Шаоми од синот, не се полнеше.
Пробав и со мојот Шаоми Редми (нешто :)), исто така не се полнеше.
За да се осигурам дека усб портот е во ред го ставив пензионираниот Алкател, се полни.

Некој некаква идеја зошто не се полнат "Шашмите"?

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17712
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8182 на: Август 24, 2020, 19:21:09 pm »
Затоа што бараат поголем напон/струја што не може да ја испорача тој УСБ порт.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5612
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8183 на: Август 24, 2020, 19:42:56 pm »
А на ПЦ кога ќр го ставиш полни ли?

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4725
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8184 на: Август 24, 2020, 19:58:04 pm »
Сега ги пробав, се полнат.

Изгледа ќе да е тоа што кажува DarthJe5us.

Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1633
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8185 на: Септември 02, 2020, 13:41:29 pm »
Да пишам овде може  ќе му се најде на некој.  Ми цркна пред месец дена на Шајомито power buttonot  и го шлепав така пазев да не ми снема батерија, во меѓувреме барав по гугл како да стартовам  андроид телефон без power button и низ видеа вика дека со држење на volume up + да се приклучи на полнач или усб и се стартова дирек во  boot мени каде што имаш опција reboot со скролање со volume down, a volume up  е за ентер...Е кај мене за ентер пишеше press power button :D го Е*ав ежот реков, гледам ништо чаре на гугл, освен некој fastboot /adb програми да инсталирам па цел андроид наново ...баталив отворив анхоч да гледам нов телефон, во меѓувреме заборавен телефонот седи во boot menu слушам звук сам се рестартира...Уствари чарето за dead  power button ти е  да го оставиш во боот менито со volume up и сам се рестартира по неколку минути негибање :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2992
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8186 на: Септември 02, 2020, 17:58:20 pm »
Што не си отворил на Анхоч за нов телефон некоја минута порано?
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4595
 • French diamond
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8187 на: Септември 19, 2020, 00:30:30 am »
Samsung Galaxy A70, нема ни година дена од како е купен, почна да се рестартира сам при најнормално користење, имал некој слично искуство ?