Автор Тема: Интернет порачувања, веб страни, интересни работи...  (Прочитано 332252 пати)

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5718
zaklestite nemas gajle alat e ali za nozot neka go pisat drugo u smisol kamping oprema, izvidnicka, alat, ... ;D ;D ;D ;D ;)

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Па мислам дека така го декларираат :) ама изгледа нема да порачувам нож само клештите :)
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29149
    • CARclub.mk
Тоа второто го има по пазарчиња, за околу 300-400 мкд. Јас си купив едно и секогаш ми е во кола, многу практична работа.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
А со квалитет како е? Ова гледам добри критики има доле.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29149
    • CARclub.mk
Јас сум задоволен, ми се нашло неколку пати кога ми стребал алат. Боље да го имаш него да го немаш.

Отсутен Jordan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 218
значи вака имам неколку прашања до оние кој досега ја користеле веб страната http://www.dealextreme.com/ да нарачаат нешто преку интернет

1.дали досега се што сте нарачале стасало ?
2.пошто гледам поштарината пишува дека е бесплата се надевам дека така  не е енекоја превара ?
3.дали нешто државата бара царина или слично ( за пратки како xenon , навигација , значи пратка најмногу до 70-80 евра)
4.дали плакањето може да се изврши со mastercard од стопанска банка ( на сметката парите се со денари , не во евра долари ... . )   ваква > http://www.stb.com.mk/mastercard-debit-debitna-karticka.nspx
5.дали е сигурно , немој да се случи да ми повлечат повеке пари или слично ?

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54741
  • Махер
1.Да.
2.Бесплатна е.
3.Се по пропис, под 50 евра не се доплаќа ништо. Понекогаш може поштарина ако е потешко нешто, докај 100 денари кај нас во пошта.
4.Со пејпел се плаќа.

Отсутен Bauer

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1214
А дали може да им стане сумливо ако ти стигнува подолго време од исто место пратки? :D Да не мислат ги продаваш или слично

4.дали плакањето може да се изврши со mastercard од стопанска банка ( на сметката парите се со денари , не во евра долари ... . )   ваква > http://www.stb.com.mk/mastercard-debit-debitna-karticka.nspx

Од стопанска банка картичките се блокирани за интернет купување, имаат посебна виза интернет картичка можеш таква да си извадиш за интернет купување, или од нлб тутунска виза електрон.Овие ти се испробани

Отсутен Nakolce

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2310
  • Имигрант
Еве и јас да потврдам.. Денес ми стигнаа нарачките од dealextreme.com пратени беа на 16 март...

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Еве и јас да потврдам.. Денес ми стигнаа нарачките од dealextreme.com пратени беа на 16 март...
Bravo...stignale za mig

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7002
Еве и јас да потврдам.. Денес ми стигнаа нарачките од dealextreme.com пратени беа на 16 март...

А? Денес е 16-ти Март ...

Отсутен Nakolce

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2310
  • Имигрант
ЛЕЛЕ ПОСПАНА РАБОТААААА
пратени на 16 ти Февруар... односно 1 месец....
Ај у легендарни нека ме стаи некој срамота е сам да се наместам :D

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6513
  • French diamond
Еве што ми стигна денес на mail, од E-bay во врска со порачаниот производ...

Unfortunately, we had to remove this listing and cancel all bids. We don't like to remove listings -- it's disappointing for everyone -- but sometimes we need to do it.

There are three main reasons why we remove listings:
-- The listing doesn't follow eBay guidelines.
-- The item isn't allowed on eBay or can only be listed under certain conditions.
-- The listing contains pictures or words that may create copyright or trademark issues.

If the seller is able to fix the problem and relist the item, we hope you'll bid on it again.

Sometimes, instead of relisting an item, a seller will suggest that you buy it directly from him or her, off eBay. If that happens, please don't accept. If anything goes wrong with the purchase, we won't be able to help you.

-- If you have questions --
Due to concerns about member privacy, we can't share any details about why the listing was removed, but we'd be glad to answer any other questions you might have. Here's the best way to contact us:
1. Click "Help" at the top of most eBay pages. You may need to sign in.
2. Click "Contact Us."
You'll be asked to describe what's going on, and we'll suggest the best way to get in touch.

We're really sorry about the inconvenience.

Дали сте имале вакво или слично искуство, и што би требало да значи ова? Не ми е јасно, зошто ова ми стига дури сега, дека мора да ги откажат сите наддавања за овај производ, а мене производот ми е испратен и купен веќе од Е-бај уште на 19 - ти Март. Се надевам дека не чекав за џабе до сега, и дека сатот ќе стигни.  :-\

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Контактирај со ebay и со продавачот, и прашај ги што значи. Иначе месец дена веќе чекаш, не е малце ;)

Денес ми стигна од Италија дрес, платен пред 7 дена.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6513
  • French diamond
Продавачот ми пиша e-mail, дека производот ќе стигни во мојата земја, 35-40 работни дена, то ми иди негде до 11 Мај краен рок. Ќе почекам до тогаш, па ако не стигни ќе пробам да си ги вратам парите. Се надевам дека ќе стигни, ако е ефтин, со кеф си го порачвав  :) И ако не стигни, нема да ми биди толку криво за парите, колку шо ќе ми биди криво за сатот  :P  :)