Автор Тема: Совети пред купување половен автомобил!  (Прочитано 369148 пати)

Отсутен Volvo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 108
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3150 на: Октомври 09, 2019, 20:17:59 pm »
Тоа е работата. Сакам да покријам трошоци за увоз и ако остане нешто како влог за ново (половно) возило во IT. Не брзам, тоа никако. Прашав, дека правам некои калкулации, па да видам дали воопшто ќе ми се исплати ваква комбинација.

Отсутен AlexAl1en

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 86
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3151 на: Октомври 13, 2019, 14:56:37 pm »
Колку е давачките за Голф 5 1.9TDI 77KW?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37062
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3152 на: Октомври 13, 2019, 17:03:03 pm »
околу 25-30 % од вредноста што ја процениле царина.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5439
 • Бенве сие бенве
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3153 на: Октомври 13, 2019, 17:59:01 pm »
10% од нова ако е 2004/2005год

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16951
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3154 на: Октомври 13, 2019, 18:03:06 pm »
~900 евра

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4326
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3155 на: Октомври 15, 2019, 14:15:18 pm »
Еве какви хоштаплери оперираат кај мене, нормално ситуацијата е секаде иста во источна европа.

Навидум интересно БМВ 530д со поминати реални 275.000км. Арно ама  :)

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/bmw/530/biobmf.html
Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2909
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3156 на: Октомври 15, 2019, 14:27:05 pm »
Еве какви хоштаплери оперираат кај мене, нормално ситуацијата е секаде иста во источна европа.

Навидум интересно БМВ 530д со поминати реални 275.000км. Арно ама  :)

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/bmw/530/biobmf.html

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)Ја ова би го вратил на 167.800 како ништо.

Суза е колата.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3157 на: Октомври 15, 2019, 14:31:47 pm »
Добра изработка има F10 ќе изврти уште толку сигурно. Што се 380,000 километри за ваква лимузина.

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6012
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3158 на: Октомври 15, 2019, 14:32:37 pm »
Еве какви хоштаплери оперираат кај мене, нормално ситуацијата е секаде иста во источна европа.

Навидум интересно БМВ 530д со поминати реални 275.000км. Арно ама  :)

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/bmw/530/biobmf.html

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


kade kaj tebe xD

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6012
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3159 на: Октомври 15, 2019, 14:33:07 pm »
Добра изработка има F10 ќе изврти уште толку сигурно. Што се 380,000 километри за ваква лимузина.
Taka e, ama cenatanema ds nide ista t.e. kostaplerska

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3160 на: Октомври 15, 2019, 14:35:45 pm »
Добра изработка има F10 ќе изврти уште толку сигурно. Што се 380,000 километри за ваква лимузина.
Taka e, ama cenatanema ds nide ista t.e. kostaplerska
Мојот коментар се однесуваше за состојбата на возилото, цената си фигурира на пазарот и е дискутабилна...

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 573
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3161 на: Октомври 15, 2019, 15:14:21 pm »
Добра изработка има F10 ќе изврти уште толку сигурно. Што се 380,000 километри за ваква лимузина.

Секоја кола со одржување ќе сврти многу километри, ама тој што ќе ја земе со 400,000 км ќе се изнадава од пари додека ги сврти другите 400,000.

Еве какви хоштаплери оперираат кај мене, нормално ситуацијата е секаде иста во источна европа.

Навидум интересно БМВ 530д со поминати реални 275.000км. Арно ама  :)

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/bmw/530/biobmf.html

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)Каде проверуваш километража?

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3162 на: Октомври 15, 2019, 15:20:01 pm »
Добра изработка има F10 ќе изврти уште толку сигурно. Што се 380,000 километри за ваква лимузина.

Секоја кола со одржување ќе сврти многу километри, ама тој што ќе ја земе со 400,000 км ќе се изнадава од пари додека ги сврти другите 400,000.

Еве какви хоштаплери оперираат кај мене, нормално ситуацијата е секаде иста во источна европа.

Навидум интересно БМВ 530д со поминати реални 275.000км. Арно ама  :)

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/bmw/530/biobmf.html

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)Каде проверуваш километража?
Oва е онлајн проверка преку датабаза од autorecord . com

Отсутен changetheoil savethecar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 505
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3163 на: Октомври 15, 2019, 18:40:12 pm »
кое есјуви се има ко добро покажано?


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24831
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Совети пред купување половен автомобил!
« Одговори #3164 на: Октомври 15, 2019, 18:41:27 pm »
Од мое искуство, Porsche Cayenne Turbo.