Автор Тема: Golf all generations foto meeting  (Прочитано 29501 пати)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Golf all generations foto meeting
« на: Јануари 18, 2012, 00:07:52 am »
Еве оваа нека биде темата посветена за нас Голферите во која, се надевам еден ден ќе бидат сместени и фотографиите од заедничкиот настан.

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #1 на: Јануари 18, 2012, 00:23:32 am »
само голФери? a  помалине браќа?

Отсутен DayWalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3063
 • Ќебапбрингер!
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #2 на: Јануари 18, 2012, 00:24:03 am »
Абе тоа е стварно одлична идеја, сите голфчиња на едно место, и од тоа дружење, класниот да направи и статија за на портал...биче интерсно и нешто ново кај нас :)

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #3 на: Јануари 18, 2012, 00:26:38 am »
Аааа да ова веќе ми се свиѓа..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #4 на: Јануари 18, 2012, 00:30:57 am »
1.Голф 1-Жолтиот од Дарио
2.Голф 2- ???
3.Голф 3-Ворм
4.Голф 4-Едонос
5.Голф 5-Томи
6.Голф 6-2f4y
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2304
 • Имигрант
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #5 на: Јануари 18, 2012, 00:33:40 am »
Зошто немам возачкаааа... Голф имам :D

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #6 на: Јануари 18, 2012, 00:34:30 am »
jas sum za vakvo nesto :) moze da se sobereme site golferi ke najdeme od sekoj model po edno vozilo ne e problem :)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #7 на: Јануари 18, 2012, 00:49:50 am »
1.Голф 1-Жолтиот од Дарио
2.Голф 2- ???
3.Голф 3-Ворм
4.Голф 4-Едонос
5.Голф 5-Томи
6.Голф 6-2f4y

Moже а за 2-ка имаме 2 варијанти...

Влатко со релито, или една сребрена ГТИ што доаѓа на веро, стакларник е

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32362
 • Таков е животот... јебига
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #8 на: Јануари 18, 2012, 01:18:39 am »
Соберете се некаде подалеку, да не пукне срамота :D

Се шегувам

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26898
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #9 на: Јануари 18, 2012, 01:24:48 am »
Рачунајте ме и мене, фала богу. :)

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2304
 • Имигрант
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #10 на: Јануари 18, 2012, 01:30:58 am »
Има шанси на тоа снимање да се присуствува без кола ?

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #11 на: Јануари 18, 2012, 01:43:29 am »
sekako :)

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #12 на: Јануари 18, 2012, 01:44:20 am »
Рачунајте ме и мене, фала богу. :)

pa kako taka nisto nema da napravime bez tebe :D

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6913
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #13 на: Јануари 18, 2012, 02:27:19 am »
Ja сум до вторник тука .... +1

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Golf all generations foto meeting
« Одговори #14 на: Јануари 18, 2012, 02:31:14 am »
Соберете се некаде подалеку, да не пукне срамота :D

Се шегувам
Ќути не збори ќе речат овие од Карклаб само ќумбиња возат ;D ;D ;D

Се шалам дечки , ајде да видиме побргу направете некоја сесија :)