Автор Тема: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline  (Прочитано 145513 пати)

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4013
 • Turbo
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #1425 на: Јуни 08, 2019, 15:49:39 pm »
Јас ;D
I’m so mean, I make medicine sick

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7385
 • Пичлеме
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #1426 на: Јуни 08, 2019, 16:12:19 pm »
Ти за кратко на продажба ја ставе шеската, не си за вервање ;D
If you love someone, set them free... If they return to you, put several 8-inch blades into their head... If they return again, thеn run... Just run!

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24482
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #1427 на: Јуни 08, 2019, 19:51:00 pm »
Како си задоволен од 6кава? И јас сакам да земам 6ка,само 2.0 ТДИ 110кс или 1.6 ТДИ .

Задоволен, нема зошто не би бил. Ете ти ја целата тема, прочитај, од прво до последно има. :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24482
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #1428 на: Октомври 04, 2019, 20:59:11 pm »
Денес во пригодна, свечена атмосфера (заглавен во сообраќај на Илинденска, меѓу Влада и Фонтана) беше прославен јубилејот од 100.000 поминати километри со Голфот.Соодветно на постигнатиот јубилеј, вредноста му падна за 15%.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36582
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #1429 на: Октомври 04, 2019, 21:46:40 pm »
Ајде, уште три пати толку да поминеш, па за десет години со 100.000 километри да го шитнеш ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24482
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: 2012 Volkswagen Golf 2.0 TDI 140 Highline
« Одговори #1430 на: Октомври 04, 2019, 22:06:35 pm »
Ааа не, не праам ја такви работи..

Ја ко секој нормален човек, ќе го вратам на 180к. :D