Автор Тема: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?  (Прочитано 205158 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4589

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25388
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2476 на: Ноември 08, 2019, 09:51:34 am »
Ух, добра цена. Дури и мене ме ставаш во мисла сега.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7518
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2477 на: Ноември 08, 2019, 10:07:23 am »
Зависи за што намена.

DTS звук не поддржува. Мене тоа ми беше клучно.

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 974
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2478 на: Ноември 08, 2019, 10:55:48 am »
Samsung  7mica serija od ovaa godina e na nivo na lanska 6ka.
Pogledni sto nudat Sony i LG vo toj cenoven rang, vo zavisnost koi opcii ti trebaat. Stavi gi eden do drug i vidi koja slika ti prai poise keif.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4986
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2479 на: Ноември 08, 2019, 11:30:19 am »
Pocekaj, sega kaj i da e ke pustat site (Sony LG i Samsung) 5 godisna garancija.
Sekogas taka pravat, eden ke potegne i site sledat.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5491
 • Бенве сие бенве
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2480 на: Ноември 08, 2019, 13:21:23 pm »
http://setec.mk/index.php?route=product/product&product_id=48078

Ја овој го гледам ама ме кочи што нема андроид. Убава слика има 20мин дремев вчера пред него, си заминав со надеж дека за нова година ќе биде некоја 1000ка минус.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 974
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2481 на: Ноември 08, 2019, 16:57:12 pm »
Cenata za Q8micava e veke dosta dobro spustena.
Moze i ke padne uste nekoja iljadarka za nova godina, a moze i nema.
I ako padne toa ke bide verovatno za model od izlog, odnosno koristen.
Ako veke imas napraveno izbor podetalen i resen si za Q8 ,  ako si za zimanje sega e momentot bi rekol dur ima, ako voopsto imaat neotpakovan so ogled na lagerot sto go gledam.

Pogledni sto ima od Sony vo toj cenoven rang so full-array LED backlight.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5491
 • Бенве сие бенве
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2482 на: Ноември 08, 2019, 17:14:58 pm »
Мора да ги има, и во нептун е истата акција за иста цена. Секако не ми се брза, станот за кој што го планирам ќе биде готов во фебруари, а ќе земам и други апарати па најверојатно ќе исценкам нешто попуст.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5491
 • Бенве сие бенве
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2483 на: Декември 02, 2019, 08:30:02 am »
Си купив телевизор на црниов петок. Одлуката падна на сони поради тоа што веќе имам еден и сум задоволен. Вчера 3 саата се мачев да инсталирам ES file explorer i popcorn и не ми успева никако. Чекирано е да инсталира апликации од непознат извор и пак не сака да тргне. На стариот без проблем средив и си работи супер до ден денес. Овој е со по нов андроид и можеби тоа го кочи. Ве молам за совет доколку некој бил со ист проблем.

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3735
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2484 на: Декември 17, 2019, 13:57:05 pm »
Ajde eden sovet
Sakam nedelava da zemam za moite televizor za vo spalna golemina 40" pozelno android i cena do max 12.500/13000den plafon. Se iznagledav po Neptun,setek,agrotehna,tehnomarket ima dosta izbor e sega ne se Lg i nesto drugo brendirano nego se Fuego,Tesla,St,Snajder,Neo i uste nekoj drugi so takvi slicni nalepnici.
Nekoj da ima od gore navedenive da e zadovolen da spodeli komentar ?

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4986
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2485 на: Декември 17, 2019, 14:10:14 pm »
Jas za kiradzikata zemav 40ka ST android, 6700 sifra za 9999den od Setec, so 5 god garancija, i televizorot za parite e top.
Lesno meni, slika prosecna nakaj dobra, youtubot leta vo bukvalna smisla na zborot.
Za tie pari nemase nisto apsolutno so priblizni performansi i traenje na garancija.

Garancijata e so direktna zamena mislam.

Ne se zamaraj so budget brendovi od drugi prodavnici zs za 2-3k plus ke dobiesh mozebi podobar panel ali i polos smart TV.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1347
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2486 на: Декември 17, 2019, 14:48:38 pm »
Јас го имам овој

https://www.neptun.mk/categories/televizori/FUEGO-40-EL-610-AND-T

Сосема задоволен, без проблеми до сега

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9783
 • Giulietta QV
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2487 на: Декември 18, 2019, 12:51:45 pm »

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7377
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2488 на: Декември 23, 2019, 00:34:42 am »
Го има ли некој овој модел расипан, плоча ми треба?
TX-32PL10P
Само што го купив ми клизна, падна и ми пукна плочата.
Убав модел на тв.
Јбг

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25388
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2489 на: Декември 23, 2019, 09:31:02 am »
Во Ѓорче на главната улица има еден сервис за телевизори, БДС Електроник (https://www.bdselectronic.com.mk/). Јас од таму си купив ново даљинско за телевизорот кога го рокнав моето. Прашај таму.

(Also, купи CRT во 2020?)