Автор Тема: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?  (Прочитано 190790 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9657
 • Архитект
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2445 на: Септември 04, 2019, 08:31:48 am »
Што користиш на Коди? (плагин)

Exodus сеуште ме служи солидно за филмови и серии.

За телевизија во живо LiveTVSrbija има странски канали еден куп. Ова повеќе го инсталирам за пријатели во дијаспора кои редовно ме ангажираат ако им отидам у посета.

Исто и мене exodus ме служи одлично.
Исто и Balkan Green шо го спомна Zile работи ок.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2446 на: Септември 04, 2019, 19:29:06 pm »

Си купив денес, одлична слика има, за парите е топ.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7462
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2447 на: Септември 11, 2019, 10:40:01 am »
Тој модел конкретно: Operating System - Linux

Има други модели со Андроид.
Има нешто негативни страни пошто е Linux?
Додатни тастатури само преку блутут се поврзуваат?

Во план сум да го пазарам.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9657
 • Архитект
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2448 на: Септември 11, 2019, 11:47:57 am »
Незнам за која намена ти треба. Ама не е баш смарт нешто.

Провери си ги опциите шо би ги користел.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7462
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2449 на: Септември 11, 2019, 14:21:00 pm »
-Филмови од екстерен хдд,
-Хдр, 4к видеа/филмови, текст преводи, дтс звук...
-Хдми врзан со компјутер,
-Јутјуб,
-Моооожеби Нетфликс...

Пречи ли Линуксот тука?
Каде пречи а не спомнав погоре?

Благодарам.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9657
 • Архитект
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2450 на: Септември 11, 2019, 23:02:53 pm »
Мислам дека би пречел на формати на видеа. Нема да ти пушта некои формати, а немаш опција да спуштиш плеер кој има се.
Тука исто би било проблемот и со преводи.

Ју Туб има шанса да цркни по некое време.

Да провериш дали има вграден Нетфликс. Некои немаат.

Отсутен antibiotic1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 192
 • МАЗДАШ
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2451 на: Септември 13, 2019, 13:56:15 pm »
На план сум да земам нов тв андроид 4к 55 инчен лед, го гледав https://www.neptun.mk/categories/televizori/SONY-KD-55-XF-7596-BAEP но сакам и ваше мислење дали е добар избор или нешто друго ке ми предложите?
Old Mazda's never die, they just get faster.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24744
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2452 на: Септември 13, 2019, 14:02:18 pm »
Би требало да е добар. Цената е одлична.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2453 на: Септември 13, 2019, 14:13:40 pm »
Прекрасно изгледа, само провери да не можеш да го земеш 65 инчниот. Тој би бил идеален за денешно време.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7462
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2454 на: Септември 13, 2019, 21:43:35 pm »
Мислам дека би пречел на формати на видеа. Нема да ти пушта некои формати, а немаш опција да спуштиш плеер кој има се.
Тука исто би било проблемот и со преводи.

Ју Туб има шанса да цркни по некое време.

Да провериш дали има вграден Нетфликс. Некои немаат.
Благодарам за одговорите.

Немале можност да го донесат во Кавадарци да го тестирам во салон без да го платам однапред. Колегите од скопје не знаеле да дадат инфо плус за форматите и остало. Ревјуа слабо за конкретниот модел.

Отпаѓа како избор.

Има ммогу добар LG 7510 55" со сите тракатанци, фрејмлесс, спие ама 40.000  и +осигурање за 5г гаранција, вреди за секој денар. Ќе доразмислам уште малку.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4893
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2455 на: Септември 13, 2019, 21:59:15 pm »
Da pomognam i jas kako sopstvenik na Sony 8305 60ka.
Androidot pokraj chipot ja pravi cela razlika.
Spustas VLC i mozes koj sakas format da gledas na nego so external drive.
Kaj LG i ostanati neAndroid televizori mozno e nesto da ne cita.

Vo ist moment so Sonito kupivme i  4k 50ka LG za vo spalna preku telekom i mozam da gi sporedam bar od software point of view.
LGto raboti malce pobrzo ali ima nekoi formati na filmovi sto ne gi cita.

Pak ke kazam, VLCto sve cita, dali e 4k ili bilo koj drug format, i plus si spustas prevod preku istoto i furas.

Spored moj vkus i slikata e poprirodna kaj Sony, ali toa e prasanje na vkusovi.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 559
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2456 на: Септември 13, 2019, 22:26:17 pm »
Da pomognam i jas kako sopstvenik na Sony 8305 60ka.
Androidot pokraj chipot ja pravi cela razlika.
Spustas VLC i mozes koj sakas format da gledas na nego so external drive.
Kaj LG i ostanati neAndroid televizori mozno e nesto da ne cita.

Vo ist moment so Sonito kupivme i  4k 50ka LG za vo spalna preku telekom i mozam da gi sporedam bar od software point of view.
LGto raboti malce pobrzo ali ima nekoi formati na filmovi sto ne gi cita.

Pak ke kazam, VLCto sve cita, dali e 4k ili bilo koj drug format, i plus si spustas prevod preku istoto i furas.

Spored moj vkus i slikata e poprirodna kaj Sony, ali toa e prasanje na vkusovi.
4k не е формат. Јас имам ЛГ старо 6-7 години, не сум имал проблеми со читање на формати, али си фалат апликации дека не е андроид.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4893
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2457 на: Септември 14, 2019, 02:29:40 am »
Normalno deka ne e format, mislev na 4k torenti koi najcesto se vo nekoj format sto standardnite fabricki pleeri ne gi citaat.
Osven Netflix, Amazon Prime i sl. druga alternativa da gledas 4k resolution ti e Torent koj osven sto e golem file cesto bara citaci od tipot na vlc da mozat da se gledaat.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7462
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2458 на: Септември 24, 2019, 17:17:40 pm »
Телевизоров, моделив, година и пол одкога е на продажаба, дн нема а да не е на флаер.

http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10054_10055_10056&product_id=71735&mfp=manufacturers%5B221%5D

Некој да го купил или да може да каже нешто за овој модел?

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4893
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2459 на: Септември 24, 2019, 18:29:10 pm »
Eden od bestsellerite im e i zatoa go  nema na flaer.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!