Автор Тема: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?  (Прочитано 179235 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19615
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2400 на: Април 12, 2019, 09:05:05 am »
Ми треба совет :) на 6 метри растојание (од кревет до тв) се мислам колкава големина на тв да земам дали 140-150см или ке ми треба нешто поголемо?

Sent from my FIG-LX1 using TapatalkWhat Size TV Should You Buy?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2308
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2401 на: Април 12, 2019, 10:41:27 am »
Ми треба совет :) на 6 метри растојание (од кревет до тв) се мислам колкава големина на тв да земам дали 140-150см или ке ми треба нешто поголемо?

Sent from my FIG-LX1 using TapatalkДруже, остави растојанија, димензии, глупости..

Оди купи го најголемиот телевизор што можеш да си го дозволиш.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9408
 • Архитект
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2402 на: Април 12, 2019, 11:32:52 am »
Браво за советот.

Неможам да се изначудам.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9895
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2403 на: Април 12, 2019, 13:20:15 pm »
Најголем што го собира и за кој што имаш пари. Можда Бушав е парајлија па ќе купи некој 100 инчен, а ќе нема каде да го стави ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2563
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2404 на: Април 12, 2019, 14:08:41 pm »
затоа и сега заоблени ги прават, да можиш да ги изманеврираш низ ходници

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7363
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2405 на: Април 12, 2019, 18:50:17 pm »
Ми треба совет :) на 6 метри растојание (од кревет до тв) се мислам колкава големина на тв да земам дали 140-150см или ке ми треба нешто поголемо?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Од мене совет, што повисока класа, серија. 8мица па понатаму.

55'' ќе брка работа, ама нема да пречи 65ка воопшто.

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1829
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треб&#107
« Одговори #2406 на: Април 12, 2019, 20:05:33 pm »
Не е само да го купам најголемиот тв, барам нешто соодветно што ке ми брка работа,да видам димитар што има да понуди 55 или евентуално 60ка. Фала на помошта

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19615
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2407 на: Април 12, 2019, 20:49:37 pm »
Затоа:
What Size TV Should You Buy?

и види кој ќе биде најподобен за твоите потреби.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4796
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2408 на: Април 12, 2019, 20:51:17 pm »
Ako mozes da si dozvolis Sony 8305  vo 60 inchi golemina nema da zgresis.
Eve go od dekemvri go imam, oooodlicen e.
Cita se zivo od spustan contenti, do 2160  ili 4k rezolucija, si spustas kako klasicen Android ured aplikacii kako VLC i sl i brkas rabota.
Youtube leta, i igrici taka da toa e toa, dobitna kombinacija.

Slikata e izvonredna.

Jas go gledam od 3.5m i od okolu 5-6m i tamanka si e goleminata.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен plockaMK

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2409 на: Мај 25, 2019, 14:57:18 pm »
Препорака за телевизор кој да го одбере помеѓу Samsung 43NU7092 и Samsung 43NU7402.  Дали вреди да се доплати +5000 денари за 7402?
Јас првично сакав да земам Sony исклучиво со Triluminos технологија, но сопругата запна Samsung и мора да се попушти.

Се вселуваме во станот за некој ден па ако има некој искуство ве молам да препорача некој од овие модели.
Повеќе ме влече накај 7402 моделот од причина што 7092 е базниот модел на 4к Самсунг ако не се лажам, и поради тоа сакам нешто подобро

Секако ќе се зима и озвучување, кое дефинитивно ќе биде Сони и тоа веќе го имам одбрано. Мислам дека ќе биде компатибилно или грешам?


Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4796
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2410 на: Мај 25, 2019, 23:20:22 pm »
Zemi si Sony televizor nema da pogresis.
Android e i boite se porealni od Samsungot.
Toj 7092  e epten budget.
Btw. Go bigger and than better.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44924
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2411 на: Мај 27, 2019, 13:15:49 pm »
Супер се и самсунг.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен plockaMK

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2412 на: Мај 27, 2019, 13:19:32 pm »
Zemi si Sony televizor nema da pogresis.
Android e i boite se porealni od Samsungot.
Toj 7092  e epten budget.
Btw. Go bigger and than better.

Знам дека Сони е најдобро ама сопругата сака Самсунг. И тука престануваат желбите  :)

Се мислевме кој да биде. На мојава 7402 и бил многу поубав. Мене па 7092 (веројатно поради цената) ми се виде поубав и на крај да не се караме ги зедовме двата ;D
Благодарност до членот @Dimitar за убавиот попуст и за тоа што не чекаше да се одлучиме со женава.
« Последно менување: Мај 27, 2019, 13:26:47 pm plockaMK »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44924
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треб&#107
« Одговори #2413 на: Мај 27, 2019, 13:24:32 pm »
Си се зезнал. Наместо два 43 инчни требало да земеш еден 86 инчен.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2410
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2414 на: Мај 27, 2019, 13:45:13 pm »
Потоа ќе требало со бонсек да го поделат ;D