Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 239681 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4572
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2910 на: Ноември 08, 2019, 13:59:35 pm »
Добра понуда е меганот за 15.700 со бензинчето. Вади солидни перформанси од тоа што гледам, и опремата не е лоша воопшто.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6498
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2911 на: Ноември 09, 2019, 01:31:54 am »
Фала курцу и кај нас една нормална понуда да излезе.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2298
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2912 на: Ноември 12, 2019, 03:33:41 am »
Мора ли да е седан? Мене хечбек многу подобро ми изгледа

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3159
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2913 на: Ноември 12, 2019, 07:22:48 am »
Тоа што останува од залихите, ќе излегува фејслифтот

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9883
 • Архитект
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2914 на: Ноември 12, 2019, 09:13:16 am »
Да се спомне само дека Меганот ГрандКуп е составуван исклучиво во Турција и е наменет за пазар во Африка, Индија, Источна Европа и слични земји.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4330
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2915 на: Ноември 12, 2019, 11:19:01 am »


http://www.toyota.com.mk/promocija/corolla-kako-nikogash-dosega/

Ама па што знам, ја би пре Спортаж за 16к, џип си е џип.  :-X

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46868
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2916 на: Ноември 12, 2019, 11:22:29 am »
Имаш и 308 ако сакаш одлична архитектура на простор, и една од најдобрите шасии. И ред други одлични работи кои доаѓаат со 308.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9883
 • Архитект
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2917 на: Ноември 12, 2019, 11:22:59 am »
Имаш и 308 ако сакаш одлична архитектура на простор, и една од најдобрите шасии. И ред други одлични работи кои доаѓаат со 308.
Каква Архитектура бе? То е за згради нешто.


Нема подобро од Спортаж Џип.

Во моментов е најдобра понуда.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46868
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2918 на: Ноември 12, 2019, 11:28:46 am »
На ова мислев со архитектура на простор:
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4330
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2919 на: Ноември 12, 2019, 11:39:20 am »
Мене лично 308 ми е е еднен од најубавите хечбекови, ама ако ја дадат црвено-црната корола од сликата за 17к да идам одма у салон....

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20098
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2920 на: Ноември 12, 2019, 11:41:11 am »
Многу, многу добро личи Королата во живо. Ама прописно добро. Караванчето особено :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3159
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2921 на: Ноември 12, 2019, 14:11:01 pm »
Спортаж е новата Октавиа

Отсутен metosk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2922 на: Ноември 13, 2019, 12:11:46 pm »
Да не знае некој кога би дошла новата Октавиа и колку би коштала?

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 659
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2923 на: Ноември 13, 2019, 12:40:19 pm »
Да не знае некој кога би дошла новата Октавиа и колку би коштала?

Мислам дека Јануари 2020-та почнуваат со продажба.
Цена рачунај едни 1500-2000 евра поскапа од претходната.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4330
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2924 на: Ноември 13, 2019, 12:55:04 pm »
Зашто ми е  избришан краткиот осврт кон пакетите на опрема во новата Корола? 

Еве пак:
http://www.toyota.com.mk/model/corolla-hatchback-2019/

Очајно другови, очајно....

Да не го има описов пишувано еден член од форумов:

Обоени рачки во боја на каросерија
Преден браник во боја на каросерија
Заден браник во боја на каросерија
Осветлена затворена преграда за ракавици
Светло во багажник (WOW)
Стартување на моторот со клуч (ајде.... добро е, не е со курбла)
...


Дури во 3-то ниво на опременост, EXECUTIVE :
Рачка за менувач обложена со кожа
Осветлен штитник за сонце кај возачот и совозачот

а во LUXURY очекувано:
Сензор за дожд
3 крак волан обложен во кожа со греење
Предни и задни сензори за паркирање


Па мојана Тојота од 2001 година у СОЛ опрема ги има пола работи, пред 18 години !!