Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 247518 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25477
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2685 на: Март 12, 2019, 12:34:24 pm »
Ама баш тоа е финтата (ако се прашувам јас) - да успееш за приступачна цена, кај обичен, не-премиум, не-луксузен автомобил да испорачаш нешто иновативно и корисно.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4626
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2686 на: Март 12, 2019, 13:10:18 pm »
Пошто ауди q5, и бмв х3 нудат ваква суспензија или? :D

A останативе што нудат џипчиња почнувајќи од кашкаи, спортаж, карок, кодиак, тигуан, х-траил и да не ги редам се некомфорни и тврди :)

се знае бе брат, имаш обичен сетап, за доплата добиваш адаптивна која што со компјутери ти го прави возилото да лебди или да биде тврдо. И понатака веќе навлегуваме во тероторијата на воздушна суспензија кај поголемиве модели како q7/8, итн.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20152
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2687 на: Март 13, 2019, 14:14:20 pm »
Како некој што всушност го возел C5 Aircross на пат (и на патека, колку и да беше чудна таа одлука околу настанот...), можам да кажам дека суспензијата си функционира како што треба.

Многу пољуљава ми беше претходната генерација на Hyundai Elantra (сигурно ќе се сети и @velestrumf на моментот) отколку новиов C5 Aircross. Суспензијата на Еркросот не е нешто посебно „софистицирана“ - баш напротив, технологијата е прилично едноставна (многу, многу, многу поедноставна од хидрауличната суспензија која ја имаа порано, и која стварно си беше супер-напредна и супер-комфорна, ама комплицирана и скапа) и си работи баш како што треба.

Поентата ми е... Да, Еркросот се љуља, ама не се љуља нешто ау-бау многу да се паѓа во несвест. Не би го нарекол небезбедно љуљав, ниту пак некомфорно љуљав. Ако се земе колата во контекст на тоа што е - практичен, семеен, комфорен SUV... Тогаш, „љуљавоста“ е дури очекувана.

Где љубав нестаје, Елантра помаже... После тој тест на Елантрата, значитечно поблиски станавме со Класниот.

Кога сме кај љуљање... Од све што сум возел до сега, најочајни од тој аспект ми биле: Kia Sportage & Sorento (прошлите генерации), Hyundai Tucson (постара генерација, што изглеаше исто ко Спортажот), Chevrolet Epica - епски промашено подвозје. Сигурно има и други, ама овие одма ми текнаа, пошто ми останале у паметење поради својата очајност.
« Последно менување: Март 13, 2019, 15:45:43 pm velestrumf »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 865
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2688 на: Март 13, 2019, 22:47:19 pm »
Praveni prvenstveno za ameri;ki pazar, zatoa se takvi

Отсутен mushovlae

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 168
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2689 на: Март 14, 2019, 20:40:23 pm »

Почна корола со акции (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Тојота за една недела ги зголеми цените на промотивните цени,со образложение дека така им наложиле од фабрика(мижи асан да ти бајам)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47148
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2690 на: Март 14, 2019, 21:04:08 pm »
Да не мешаш седан и хеч?

Не ни имаа цени воопшто до пред некој ден.

25000 напукана хибрид караван. Со попувче 24000. Со субвенција 21000. Совршено.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1367
 • Eбач на батерии :D
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2691 на: Март 14, 2019, 22:00:01 pm »
Да не мешаш седан и хеч?

Не ни имаа цени воопшто до пред некој ден.

25000 напукана хибрид караван. Со попувче 24000. Со субвенција 21000. Совршено.

И еднаш да ти го свирне директорот 12,500. Перфекција.
(Не се однесува ова лично кон тебе)
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2692 на: Март 14, 2019, 22:06:08 pm »
25000 евра за кола со атмосферски бензинец во 2019 година.

Прекрасно.

Одлично.

Отсутен mushovlae

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 168
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2693 на: Март 14, 2019, 22:21:25 pm »
Да не мешаш седан и хеч?

Не ни имаа цени воопшто до пред некој ден.

25000 напукана хибрид караван. Со попувче 24000. Со субвенција 21000. Совршено.
Не мешам види ги убаво сликите,башка прашано во салон зошто се сменети цените и тоа им беше одговорот што го пишав.Цени имаа уште на 5ти март првите,па два дена после ги сменија.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47148
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2694 на: Март 15, 2019, 08:23:34 am »
И онака премногу е свежа за купување, нека остине малку колата и цените ќе се нормализираат. :) Сепак „акциска“ цена на самошто излезено возило е нели маркетинг момент.

Плус најважно е караванот хибрид да стигне.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9933
 • Архитект
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2695 на: Март 15, 2019, 08:54:37 am »
1.8 хибрид

0-100  за 11 секунди....мислам.............
2019 сме.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9796
 • Giulietta QV
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2696 на: Март 15, 2019, 08:55:54 am »
мислам дека е поважно ако стигне да го купи некој

Отсутен VW

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 23
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2697 на: Март 15, 2019, 09:16:41 am »
Deka kje docekas subvencija... koga kje ja zemes da mi se javis!! ovaa god nema sansa ! inaku istite subvencii se prvicno najaveni vo 2016 od Gruj40 i eve uste gi davaat...

Да не мешаш седан и хеч?

Не ни имаа цени воопшто до пред некој ден.

25000 напукана хибрид караван. Со попувче 24000. Со субвенција 21000. Совршено.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47148
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2698 на: Март 15, 2019, 09:17:41 am »
Држи вода муабетот.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен VW

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 23
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2699 на: Март 15, 2019, 12:58:05 pm »
i jas bi ama realno ako razmislis ne im odgovara od prosta pricina sto budzetot treba da e visok po 3k za hibrid i 5k za elektrika sporedeno so impactot sto bi go dobile od dadenite subvencii e minoren...
mislam deka gledaaat pogolem impact od subvencii za pecki klimi i tocaci (koj se po 300e)... mn pomal budzet a pogolem impact kon okolinata i sekako povekje lugje zadovolni sto lapnale subvencija...

ama da se vratam na corrolava, ako potrosnjata im e stvarno 5.7-deklarirana (realna6.2) toa e top izbor i negledam zasto bi izbrale hibrid pred benzin koga matematikava sto ja napraviv so pominati 100.000 (da ja kupis, da stavas benzin i da ja servisiras) - so hibridot si za 2k eura pokratok vo dzeb 27.500 >25.500

Држи вода муабетот.